Piątek 14-12-2018, imieniny Jana, Alfreda
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Co miasto zbuduje?

Elbląg, Co miasto zbuduje? SOSW nr 1 wymaga pilnego remontu (fot. Paweł Serocki).

W projekcie budżetu Elbląga na 2008 rok zapisano m.in. miejskie inwestycje, jakie czekają nas w przyszłym roku i latach następnych. Przyjrzyjmy się tym ważniejszym - poza drogowymi - im poświęcimy osobny tekst.

Zostanie przeprowadzony remont połączony z termomodernizacją Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 przy ul. Kopernika oraz termomodernizacja przedszkola nr 10.
     Radnym zostaną kupione laptopy, a strażakom z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej - sprzęt do ratownictwa drogowego i dla grupy nurków.
     Zakończona zostanie budowa domu mieszkalnego dla 32 rodzin przy ul. Browarnej oraz rozbudowa Ośrodka Wsparcia dla Osób Starszych przy ul. Toruńskiej.
     Dokończona zostanie również termomodernizacja Gimnazjum nr 5, przeprowadzona termomodernizacja Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ul. Pocztowej oraz Bursy nr 3.
     Kontynuowane będą prace przy budowie Parku Technologicznego na Modrzewinie Południe (zakończenie w 2010 r.) i budowie w Elblągu sieci szerokopasmowej (zakończenie także w koniec 2010 r.) oraz odwodnienia dzielnicy Zatorze.
     
     Projekty
     Sporo przyszłorocznych pieniędzy pochłoną projekty, m.in. modernizacji infrastruktury portu żeglarskiego ( w ramach budowy Pętli Żuławskiej) oraz modernizacji infrastruktury Portu Morskiego w Elblągu w obrębie Starego Miasta (obie inwestycje mają być zakończone w 2010 r.).
     Ma również zostać opracowany projekt przebudowy kaplicy na cmentarzu przy ul. Agrykola - prace przewidziano już na lata następne.
     Sporządzona będzie także dokumentacja krytego basenu, który powstanie przy ul. Moniuszki - w ramach elbląskiego parku rekreacji - do końca 2010 r.
     Przygotowana będzie też dokumentacja modernizacji obiektów sportowych przy ul Agrykola i Skrzydlatej.
     
     Nowe inwestycje
     Kilka inwestycji zostanie w przyszłym roku rozpoczętych. W Próchniku - budowa kanału deszczowego (zakończenie planowane jest w 2010 r.).
     Przebudowane mają być kładki dla pieszych: przy moście kolejowym nad rzeką Elbląg (w 2008 r.), i nad rzeką Kumielą w ciągu ul. Kwiatowej i ul Chrobrego (zakończenie budowy kładek na Kumielą w 2009 r.).
     Rozpoczęta też zostanie budowa Hospicjum przy ul. Toruńskiej (oddanie do użytku w 2009 r.) oraz przebudowa hotelu przy ul. Mazurskiej na Pogotowie Opiekuńcze (przenosiny Pogotowia z dotychczasowej siedziby w 2009 r.)
     Rozpocznie się budowa tzw. ratusza staromiejskiego, w którym ma się mieścić Regionalne Centrum Konferencyjne i Turystyki, być może także Pałac Ślubów (zakończenie inwestycji w 2010 r.).
     Zacznie się budowa boiska sportowego przy Gimnazjum nr 7 (ma być gotowe w 2010 r.) i sali sportowej przy Gimnazjum nr 9 (gotowa w 2012 r.).
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • A jakie jest prxzeznaczenie palacyku po Pogotowiu Opiekunczym na ul. Piechoty. W planach nie widzę remontu palacyku na ul. Piechoty /pulaskiego, czy w Eg. nie ma juz konserwatora zabytkow odpowiedzialnego za renowację ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-11-26)
 • Jak już ocieplą I LO to wogóle z tego małego chodniczka koło szkoły nie wiele zostanie :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  LIM(2007-11-26)
 • Jeżeli już wspomniano o remoncie kaplicy na cmentarzu, to mam pytanie kiedy miasto wreszcie dokończy budowe kościoła na czestochowskiej?!; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  dyletant(2007-11-26)
 • Powinno pomyśleć się o przebudowie pętli autobusowej na "starej" Dębicy stan tamtych parkingów i zajezdni są w makabrycznym stanie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Karol 67(2007-11-26)
 • 1.Konserwator Zabytków nie jest odpowiedzialny za konserwację 2.za konserwacje odpowiada właścieciel czyli miasto 3.miasto ma dwa wyjścia zburzyć lub zburzyć i zbudować w tym miejscu nowy budynek i wmawiac ludziom że to była konserwacja 4.może byc też tak że ktoś z kasą będzie mial ochotę na takie budynek, ale miasto może nie mmieć interesu sprzedać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-11-26)
 • W dużej chmury, mały deszcz, a ZATORZE dla włodarzy naszego miasta w dalszym ciągu pozostaje dzielnicą trędowatych. Szumne przedwyborcze zapowiedzi prezydenta miasta o hali sportowej przy Gimnazjum nr 7,zamieniły się w. .. boisko sportowe. Zważywszy na fakt, że na dworze ćwiczy się najwyżej cztery miesiące w roku szkolnym (wrzesień, październik, maj, czerwiec - pod warunkiem, że nie pada deszcz, a pada w każdym z tych miesięcy), to geniuszu i polotu należy włodarzom pozazdrościć. Jednym słowem - Henryku Słonina - MORDO TY MOJA!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  radziowy(2007-11-26)
 • .. .a moim zdaniem mało imponujące te plany.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Sven(2007-11-26)
 • do dyletanta: nigdy! zaczynali budowę jak miałem 11 lat, dziś mam 28.I niech no tylko moje podatki na to pójdą. .. Zrobić jak na zachodzie: podatek od wiernych i już! he he budujcie se!~!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-11-26)
 • LIM nie bój nic, jak nasz Wielki Projektant przeniesie linię tramwajową na 12lutego to zrobi się miejsce na dodatkowy metr chodnika, termoizolacja to będzie ostateczna degradacja estetyczna tego budynku, poprzedni Wielcy Projektanci przy modernizacji skuli elewacje tego budynku, którą stanowiły bonowania i gzymsy, teraz dojdzie 25 cm styropianu, a może komuś przyjdzie do głowy robić boniowania w styropianie zawsze to lepsze niż płaska ściania w kolorze bahamayelow.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-11-26)
 • Czegoś nie rozumiem. Są na Dębicy dwie kaplice. Stara i nowa. W starej już raczej nie chowają chyba że do rodzinnego grobowca. Nowa ma kilka zaledwie lat i więcej tam pomieszczeń biurowych i kantorków dla kapelana niż pożytecznych pomieszczeń. no i są nowe z centralnym ogrzewaniem. Po co komu modernizacja i której kaplicy? Nowej czy starej. A poza tym w tych kaplicach to raczej "interes" kręcą panowie w sutannach więc skąd tyle gorliwości w tych inwestycjach?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rad(2007-11-26)
 • dyletant, czy ja o czymś nie wiem? czy samorządy finansują budowanie jakichkolwiek świątyń? Jest oczywiscie kazus Świątyni Opatrzności, ale tam dokladał rząd, nie samorząd. Mówiąc krótko jedynie zakup laptopów nie budzi u mnie kontrowersj, oczywiście tak długo jak nie poznam warunków przetargu a zakładam że nie poznam nigdy - na zdrowie niech władzy wyjdzie, może wpadna na pomysł stref bezpłatnego internetu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-11-26)
 • Do Rad chodzi o kaplice na Agrykola
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Karol 67(2007-11-26)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary przeciwsłoneczne GENNY
Okulary korekcyjne EVA MINGE
optyk Elbląg, okulista Elbląg, badanie wzroku