Czwartek 24-01-2019, imieniny Franciszka, Felicji
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Co zmieniło się w budżecie Elbląga

 
Elbląg, Co zmieniło się w budżecie Elbląga (fot. MS, archiwum portEl.pl)
Rek

29 grudnia odbędzie się głosowanie nad budżetem Elbląga na 2017 rok. W ostatnich dniach – między innymi na wniosek radnych – prezydent wprowadził w nim kilkanaście zmian. Znalazły się pieniądze nie tylko dla muzeum, ale także dla Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Co się jeszcze zmieniło?

Elbląska Orkiestra Kameralna otrzyma o 120 tysięcy złotych większą dotację, by pokryć koszty działalności koncertowej po wygaśnięciu umów ze sponsorami strategicznymi. 900 tysięcy złotych trafi do Muzeum Archeologiczno-Historycznego na wkład własny do wartego 10 milionów złotych projektu modernizacji budynku Gimnazjum.
     Dzięki wnioskom radnych znalazły się też pieniądze m.in. na: termomodernizację Centrum Rehabilitacji przy ul. Królewieckiej (wkład własny w wysokości 160 tys. zł), realizację programu asystentów dla osób niepełnosprawnych (50 tys. zł), szczepienia dzieci przeciw pneumokokom (30 tys. zł), kampanię dotyczącą profilaktyki na temat wirusowego zapalenia wątroby typu C (50 tys. zł), zwiększenie bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych (35 tys. zł), sfinansowanie przez miasto dodatkowych patroli policyjnych (15 tys. zł), zwiększenie środków na poprawę bezpieczeństwa osób kąpiących się na terenie Elbląga (o 4 tys. zł), częściową odnowę nawierzchni ul. Szarych Szeregów (260 tys. zł) czy rozmieszczenie w centrum szaletów miejskich (100 tys. zł).
     Za 25 tysięcy złotych mają powstać w Elblągu punkty do ładowania samochodów elektrycznych, a 20 tysięcy przeznaczono na przebudowę boisk przy SP nr 18. Więcej pieniędzy otrzyma też schronisko dla zwierząt (o 50 tys. zł) i Biuro Rady Miejskiej (o 28 tys. zł). Miasto dofinansuje też kwotą 250 tys. zł zakup karetki dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego i przeznaczy więcej o 10 tys. złotych na organizację spotkań kombatanckich.
     Zmiany w budżecie opiewają na kwotę ponad 2 milionów złotych. Kto na nich stracił? Najbardziej skarbnik miasta, w tym departamencie ograniczono wydatki bieżące aż o 1,2 mln złotych. Zmiany i cały budżet na 2017 rok ma zatwierdzić Rada Miejska na posiedzeniu 29 grudnia.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • ". .. Miasto dofinansuje też kwotą 250 tys. zł zakup karetki dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. .. ." i wszystko jasne!!!!!11
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 3
  Kat.Na.Idiotów(2016-12-21)
 • Tzw co jest jasne
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 3
  Do kata (2016-12-21)
 • A co z opłatami za śmieci ? Podniesiono stawki?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  la-mka(2016-12-21)
 • Brakuje kasy na remont mojej piwnicy w której trzymam rower . Skoro bogatym żeglarzem odrzucanie do remontu ich hangaru to ja się domagam kasy i na moją piwnice
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  Jamaleg(2016-12-21)
 • Dlaczego miasto musi dofinansować zakup karetki a np Marszałek tak za friko w zeszłym roku dał olsztynowi w prezencie karetki -to jest skandal. Kto będzie ukarany za tak długą budowę toru łyżwiarskiego o tym cisza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 2
  (2016-12-21)
 • Na wizytówkę sportową miasta jaką jest Start też mogliby powiększyć budżet.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  startujemy3456(2016-12-21)
 • Panie prezident, a jak będzie z centralnym ogrzewaniem? Czy mam sobie kupić grzejnik elektryczny, czy jest jakaś wizja i strategia bezpieczeństwa energetycznego? Środę superb można opylić, ale kotłowni za to się nie wybuduje!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 1
  (2016-12-21)
 • Orkiestra kameralna przeżera coraz więcej kasy kosztem odnowy ważnych ulic np. Kościuszki czy Warszawskiej. W ten sposób należało to sformułować w artykule, a nie kombinować jak napisać artykuł byle tylko nie zaszkodzić władzy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  9 1
  RedaktorJabłkalski(2016-12-21)
 • 145 mln na pomoc spoleczną, to o 100 mln za duzo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  (2016-12-21)
 • @RedaktorJabłkalski - Obywatel podpisujący się Jabłkalski (nie wiem czemu kojarzy mi to się z kałem), ma w pewnym sensie rację. Nigdy nie słuchał, nie słucha i nie będzie słuchał naszej wspaniałej Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Po co więc inwestować w coś, czego się nie lubi, nie rozumie, lub w coś co wręcz przeraża czytaj (muzyka łagodzi obyczaje). Wam towarzyszu wydaje się, że jest rok 45 i ważniejsze od sztuki jest żarcie, spanie i s. .. e. Nic bardziej mylnego. W tych wczesnych dla nowego państwa polskiego czasach nawet ubecy docenili wartość muzyki i stwarzali warunki do powstawania tego typu zespołów. Pamiętam też gdy byłem młody za "komuny" do szkół na przykład (TM) przybywali muzycy z Filharmonii Bałtyckiej po to między innymi aby np. takiemu jabłkalskiemu jak ty pokazać jak wygląda fortepian. Dzisiaj zamiast filharmonii bałtyckiej mamy swoją EOK. Tak więc towarzyszu Jabł(kał)ski pocałuj mnie w dudę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 8
  StrażnikNart(2016-12-21)
 • obwód kaliningradzki hmm. może by tam zrobić referendum czy nie chcą do Polski?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  (2016-12-21)
 • A jak orkiestra podpisze w styczniu umowy to czy odda środki do budżetu? Co to za tłumaczenie że umowy sposorskie się skończyły? Swiatowidowi też się skończyły i co? Kogo to obchodzi? jak radni dają sobie takie głodne kawałki wciskać? Oburzajace.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 0
  clea(2016-12-21)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

optyk Elbląg, okulista Elbląg, badanie wzroku
OKOWOKO s.c.
Soczewki kontaktowe ALCON Air Optix Aqua
Okulary korekcyjne EVA MINGE