Poniedziałek 10-12-2018, imieniny Bogdana, Julii
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Czas na zmiany

Elbląg, Czas na zmiany Na zdjęciu H. Słonina z M. Podziewskim.

Od wczoraj (7 lipca) w Elblągu gości wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski. W czasie długich rozmów z prezydentem Elbląga Henrykiem Słoniną omówione zostały aktualne sprawy dotyczące naszego miasta, w tym kwestia likwidacji biura paszportowego.

- Wojewoda zdementował informację o likwidacji biura paszportowego w Elblągu, zapewnił również, że podejmie starania o przekonanie rządu odnośnie zasadności funkcjonowania delegatury Urzędu Wojewódzkiego w naszym mieście - informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - Prezydent natomiast poinformował wojewodę, że przygotowuje pismo do MSWiA w tej sprawie oraz na temat szeroko pojętej polityki funkcjonowania instytucji wojewódzkich na Warmii i Mazurach.

 


     Kolejną omawianą kwestią była lista rankingowa projektów w ramach Programu Kapitał Ludzki. Prezydent Słonina poinformował wojewodę, iż złoży zażalenie w tej sprawie. Elbląskie jednostki składające projekty zostały bowiem niżej ocenione. Wyższe miejsca w rankingu uzyskał np. program szkolenia pokojówek niż klaster meblarski, czy informatyczny. Podczas spotkania poruszona była także kwestia zwiększenia dofinansowania Modrzewiny.
     - Wojewoda popiera nasz wniosek i zapewnił, że jak tylko przekazane zostaną środki Elbląg na ten cel otrzyma dodatkowe pieniądze - zapewnia Joanna Urbaniak - Obecnie dofinansowanie wynosi 34% na możliwe 76%.
     Przedyskutowane zostały także uwagi, które władze Elbląga zamierzają zgłosić do Programu Polski Wschodniej. Dotyczą one głównie wprowadzenia możliwości finansowania miejskiego transportu publicznego oraz dróg wojewódzkich, które mają istotne znaczenie dla układu komunikacyjnego miasta i regionu (droga 503 i 504). Prezydent przedstawił również wojewodzie koncepcję przebiegu drogi nr 7 na odcinku Gdańsk– Elbląg.
     - Wojewoda zapewnił, że podejmie również rozmowy na ten temat - dodaje rzecznik prezydenta.
     Podczas spotkania poruszona została także sprawa budowy Kanału Żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Henryk Słonina otrzymał deklarację, iż wojewoda Podziewski popiera inwestycję i będzie robił wszystko, aby została ona zrealizowana.
     Dzisiaj (8 lipca) wojewoda odwiedził Straż Pożarną w celu wstępnego przedyskutowania sposobu zagospodarowania budynków lub wariantowo przeniesienia Straży Pożarnej do nowej lokalizacji. Gościł także w zmodernizowanym Ośrodku Wsparcia dla Osób Starszych, który dofinansowany był ze środków Urzędu Wojewódzkiego. Marian Podziewski zaproponował także, aby spotkania dotyczące aktualnych spraw w mieście odbywały się przynajmniej raz w miesiącu.

opac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • nio jaki zyczliwy dla nas ten panWojewoda; ->
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rwel(2008-07-08)
 • No właśnie - czas.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  AborygenMiejscowy(2008-07-08)
 • Szanowny Panie Aborygen Miejscowy mam inne zdanie. Zmiany spowodują pogorszenie stosunków z Obwodem Kaliningradzkim i nie będzie 10 barek wpływać dziennie do nowego terminalu wybudowanego za 21 mln zł a tym samym setki osób straci pracę. Więcej na stronie www.rafzen.pl Z poważaniem Jerzy Kulas
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jerzy Kulas(2008-07-08)
 • Wowka Poklepywania, uściski, buziaczki, misiaczki szeptanie słówek i dawanie obietnic. .. .. jak długo jeszcze jak długo czy oni maja nas za debilów ? Jakie to ma przełożenie na poleszenie się życie nasze ? Może słonina pochwali sie wojewodzie, jak to u nas organizuje się debaty publiczne dla zamkniętego grona. Czas na emeryture, rybki, grzybki i gazetke z kapciuszkami ciepło od kominka daleko od Elblaga moze być w Stegnie. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Wowka(2008-07-08)
 • Panie Kulas - księżycowe pomysły czerwonych pobratymców po obu stronach tak nam kiedyś bratniej i odległej granicy od 60 lat są li tylko snem na jawie. Nie sadzę aby Elbląg w ciągu najbliższych 60 lat zmienił barwy ochronne. Najmniej zainteresowany jest tym (zmianami) statystyczny urnochod, który wybierze miraż zeszłych czasów, tak mu bliski z racji pryncypiów i urawniłowki, która jest dla niego ideą fixe a dla władzy siłą napędową. Tak że spokojnie, zmiany nam nie grożą. Najbliższe 60 lat - to dalsza radosna twórczość w dziele odkrywania nowych pokładów rzeczy i problemów nieodgadnionych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  AborygenMiejscowy(2008-07-09)
 • mi słonina z ta opalenizną przypomina leppera:)) a jeśli chodzi o sam urzad prezydenta to mogę powiedziec że z nowych miejsc pracy w elblagu za jego czasów powstał jeden-hipernowa- wielki sukces panie prezydencie:)))) jak na tyle lat. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  SZKODA SŁÓW(2008-07-09)
 • szkoda że w planach kolejnych kościołów nie zamierzają budowac. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wierzaca(2008-07-09)
 • Szanowny Panie Aborygen Miejscowy, proszę aby zapytał się Pan tych Panów ze zdjęcia gdzie będą przypływały statki o zanurzeniu 4,0 m po wykonaniu przekopu jeżeli na stronach oficjalnych Zarządu Portu Morskiego w Elblągu sp z o.o. podane są następujące parametry portu. www.port.elblag.pl Długość nabrzeży portowych - 2,5 km (w tym 0,3 km pasażersk.) Głębokość toru wodnego - 2,5m w warunkach ekstremalnych 1,8 m A może sprawę skieruje Pan do prokuratury i nie trzeba będzie czekać kolejnych 60 lat na zmiany. Dokładne i oficjalne dane są na stronie www.rafzen.pl Z poważaniem Jerzy Kulas
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jerzy Kulas(2008-07-10)
 • Panie Kulas coś się pan, że tak powiem przypioł. Pomysły i wymysły tych Panów zupełnie mnie nie interesują. Festiwal tych że, mamy już zgoła 50 lat. Port Elbląski - to zwykły przerost formy nad treścią i jedno wielkie nieporozumienie - co widać na każdym załączonym obrazku. A więc daj Pan pokój dyskusji o niczem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  AborygenMiejscowy(2008-07-10)
 • A ten Pan w bialej koszuli z brzuszkiem to Komendant PSP?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ###(2008-07-14)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Hosting WWW START
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)