Czwartek 24-01-2019, imieniny Franciszka, Felicji
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Czekiem tylko w banku

Od pierwszego lipca klienci Big Banku Gdańskiego nie będą mogli korzystać z czeków w urzędach pocztowych. Czeki będą mogły być realizowane tylko w innych bankach, które mają podpisaną umowę z Big Bankiem Gdańskim.

Porozumienie między Big Bankiem Gdańskim a Pocztą Polską zostało podpisane w 1995 roku, kiedy to nie było jeszcze tak rozbudowanej sieci bankomatów, aby zapewnić swoim klientom stały dostęp do pieniędzy.
     - W tym roku sytuacja zmieniła się diametralnie - mówi Wojciech Kaczorowski, rzecznik prasowy Big Banku Gdańskiego. - W swoim czasie naturalnym naszym partnerem była poczta, teraz mamy tak rozbudowaną sieć bankomatów własnych oraz szereg różnego rodzaju kart bankomatowych i płatniczych, że w zasadzie klienci nie muszą korzystać z czeków.
     To jest tylko jeden z powodów, kolejny związany jest z bezpieczeństwem czeków. Procedura wypłacania pieniędzy na poczcie jest bardzo prosta, wystarczy dowód osobisty. Gorzej jest, gdy klient zechce na poczcie zgłosić, że zaginęły mu czeki i zastrzec wypłaty.
     - Zastrzeżenie czeków na poczcie jest bardzo kosztowne, co wiąże się przede wszystkim z tym, że poczta musi do wszystkich swoich oddziałów rozesłać informacje o zastrzeżeniu - a robi to za pomocą faksów - dodaje Wojciech Kaczorowski. - Klienci mieli wiele o to pretensji.
     Trzecim problemem jest kwestia finansowa. Za każdorazową wypłatę na poczcie za pomocą czeków, Big Bank Gdański musiał zapłacić poczcie 2,45 złotych. - Klient nie płacił, ale płaciliśmy my - mówi rzecznik.
     Od niedawna jednak wypłaty z bankomatów sieci Big Banku Gdańskiego są obciążone opłatą - 1 zł.
     - Związane to jest przede wszystkim z tym, że eksploatacja bankomatów jest kosztowana - mówi Wojciech Kaczorowski. - Ale klient tak naprawdę tego nie odczuwa, ponieważ zmieniła się także jego mentalność.
     Według rzecznika, jeszcze niedawno z bankomatu wypłacało się po 10 - 20 złotych, teraz kwoty te są znacznie wyższe, a co za tym idzie i rzadsze. Dodatkowo wszystkie karty Big Banku Gdańskiego typowo bankomatowe zostały wymienione na karty bankomatowo - płatnicze. Klienci nie muszą już biec do bankomatu po pieniądze, ponieważ za wszystkie zakupy mogą zapłacić w sklepie kartą.
IG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • SKANDAL !!! I jeszcze mi wmawiają, że to dla mojego dobra i za moją aprobatą!!! Bank Gdański to był BANK! A BIG BANK GDAŃSKI to firma która mnie w biały dzień okrada! Mają moje pieniądze i nimi obracają, i nieźle na tym wychodzą (najwyższe pensje, nagrody, szkolenia na wyspach, marmury, tiurniury, skóry...) za kartę bankomatową muszę co roku zapłacić 100 zł! Za wypłatę w bankomacie Big Banku Gdańskiego płacę 1 zł (skandal!) a w innych bankomatach od 6 zł do 30-40 zł w zależności od kwoty. Karta Kredytowa nie jest bezpiecznym pieniądzem a na pewno jest o wiele bardziej niebezpieczna od czeku!!! Zmieniam bank, bo ten po prywatyzacji skubie nas jak Żyd za zboże!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Drzazga(2001-05-29)
 • Ile razy byłem w tym banku tyle razy utwierdzono mnie w przekonaniu, że nie należy odwiedzać tego gdańskiego przybytku. Z ludzmi różnie bywa, niektórzy muszą wszystko stracić aby się przekonąc, że popełnili błąd. To jest ich wybór, ale niech nie ronią łez nad losem swoim i tz. Banku Gdańskiego, który od początku był nieporozumieniem. Nieutulony w walce z tumaństwem - Aborygen Miejscowy - z imienia i nazwiska Wojciech Pawlak (postać anonimowa)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Wojciech Pawlak - Aborygen Mie(2001-05-29)
 • No to zrobi się jeszcze tłoczniej w i tak tłocznym holu obsługi klenta na parterze. Na szczęście nie jestem klientką tego banku, ale niświadomie namówiłam kilka lat temu swoją mamę, aby założyła tam rachunek. Bardzo tego żałuje bo kiedy widzę te potworne kolejki do pań obsługujących klientów robi mi się niedobrze. Przeciętne stanie w kolejce to około 20-30 minut. (W moim banku maximum stałam ok 8 minut). Tłoczno , brak świeżego powietrza - tak wygląda Big Bank Gdański . Moż by tak szanowna dyrekcja zainteresowała się tym fatalnym działem, gdzie stojąc w kolejce mozna sobie wrócić pamięcią do czasów z lat kiedy kolejki to byla normalka a czasy te nazywały się komunizmem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ELBLĄŻANKA(2001-05-31)
 • Spędziłem ostatnio trochę czasu w Giżycku. Miasto dosyć duże. Tyle, że kartą mogłem co najwyżej zamieszać herbatę. Nie ma tam możliwości jej wykorzystania. Mieszkańcom to nie przeszkadza bo na miejscu działają inne banki i nikt tam nie ma karty Gdańskiego , ale jak ktoś przyjedzie z takiego Elbląga to jest załatwiony.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  beer(2001-06-01)
 • O jakiej sieci bankomatów ten Pan mówił. Proponuję wysiąść w "centrum" Elbląga, czyli na dworcu PKP i wypłacić pieniądze z bankomatu! NIE MA ŻADNEGO. A Poczta ... jest. I komu tu dobrze robicie? Aby turysta wypłacił w Elblągu piniądze (i je u nas zostawił) musi 15 minut naginać z kamasza na pasaż. BIG GRANDA.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Pit(2001-06-01)
 • Postanowiłam zmienić Bank,który obraca moimi dużymi zasobami.Nie podobają mi się opłaty za pobieranie pieniędzy z bankomatów.Obsługa w Banku,szczególnie jedna pani jest wybitnie leniwa-gdy jest dużo klientów ona je lub załatwia przelewy dla swoich znajomych.Bankomatu nie ma w Biskupcu tam spędzam urlopy.Zawiodłam się.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Oszczędna(2001-06-01)
 • Ten bank dawno powinien zniknąć z rynku. Kto go finansuje? Przeciętnego dusi grosza niszczy opłatami, a teraz z czekami taki numer - P.Prezesi to nie AMERYKA to tylko POLSKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Adam(2001-06-03)
 • Wprowadzanie opłat za usługi coraz gorsze w coraz gorszych warunkach to po prostu kpina w biały dzień. Policzmy (prowadzenie rachunku + wydanie karty + wypłaty z bankomatów + zlecenia stałe + wpłaty na inne rachunki =150-200zł w skali roku minimum. Jaka sieć bankomatów 3 (słownie trzy) bankomaty na miasto 130 tys. to chyba żarty. Ja podziękowałem za usługi i założyłem konto w innym banku(wydanie karty na 2 lata 0zł, zlecenia stałe 0żł, wypłata z bankomatu 0zł). Na szczęście na usługi bankowe nie ma monopolu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Elza B.(2001-06-05)
 • "Za wszystkie zakupy mogą zapłacić w sklepie kartą"- kłamstwo. Pani Elzo B jaki to Bank z zerowa prowizją?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Z(2001-06-05)
 • Big Bank Gdański robi wszystko, żeby pozbyć się klientów indywidualnych i zostawić sobie tylko instytucjonalnych. Niestety taka jest polityka banku. Do Z. To PKO BP. Jedyną opłatą jest tam comiesięczna płatność za prowadzenie rachunku, chyba w wysokości 3 zł.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Marco Polo(2001-06-06)
 • 5 lat temu wszyscy zakładali kąta, a teraz powoli znowu wypłata do rączki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  noBankGdański(2001-07-16)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Konto poczty elektronicznej
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Czytnik kart kryptograficznych Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini