UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Czwarta edycja Lekcji z ZUS

Elbląg, Czwarta edycja Lekcji z ZUS
fot. Anna Dembińska, arch. portEl

Oddział ZUS w Elblągu zaprasza do kolejnej edycji projektu i olimpiady wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, któremu patronuje Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Lekcje z ZUS to projekt edukacyjny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Dzięki niemu uczniowie mogą poznać zagadnienia związane z ubezpieczeniami społecznymi. Mogą dowiedzieć się, jak są one ważne, zanim wejdą na rynek pracy. Wiedza o ubezpieczeniach społecznych pomaga świadomie podejmować decyzje dotyczące życia zawodowego i osobistego.
      
       Uczniowie ciekawi ubezpieczeń społecznych

       Lekcje z ZUS goszczą w szkołach od 2014 r. Od tego czasu liczba szkół oraz uczniów, którzy wzięli udział w projekcie wzrosła niemal trzykrotnie. Konkurs, a od 2016 r. olimpiada pn. Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych, przyciąga coraz więcej uczniów, którzy prezentują imponujący poziom wiedzy z zakresu ubezpieczeń.
       Podczas czterech lekcji uczniowie dowiedzą się:
       - jak działa polski system ubezpieczeń społecznych,
       - jakie są rodzaje świadczeń z ubezpieczeń,
       - od czego zależy wysokość emerytury,
       - jak opłacać składki przy prowadzeniu firmy.
       Liczby mówią same za siebie
       Co roku do projektu Lekcje z ZUS do oddziału ZUS w Elblągu zgłasza się wielu uczniów. Tylko w ubiegłej edycji w roku szkolnym 2016/2017 uczestniczyło 1061 osób z 14 szkół.
       Zwieńczeniem Lekcji z ZUS jest olimpiada Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych. W pierwszych dwóch edycjach uczniowie brali udział w konkursie pod tym samym tytułem.
       Ciekawie o ubezpieczeniach
       Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych cenią praktyczny sposób przedstawienia wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych. Dzięki nauczycielom i ciekawym materiałom Lekcje z ZUS przynoszą efekty. Uczestnicy wykazują się ponadprzeciętną wiedzą o ubezpieczeniach społecznych.
       Potrzebujesz pomocy – skontaktuj się z ZUS
       Nauczyciele, którzy chcą wziąć udział w Lekcjach z ZUS oraz zgłosić szkołę do olimpiady, mogą liczyć na wsparcie pracownika oddziału ZUS, który opiekuje się uczestnikami Lekcji. Można poprosić go o szkolenie z zakresu projektu i o materiały dydaktyczne. To do niego zgłasza się szkołę, która chce wziąć udział w olimpiadzie. W oddziale ZUS w Elblągu należy kontaktować się z Panią Agnieszką Cybulską pod numerem telefonu 55 641 92 63, e-mail: CybulskaAg@zus.pl.
       Spróbuj swoich szans w olimpiadzie
       Olimpiada Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych to doskonała okazja, aby sprawdzić swoją wiedzę po Lekcjach z ZUS. Dzięki podpisywanym przez ZUS umowom z uczelniami laureaci olimpiady mogą liczyć na ciekawe propozycje specjalnie dla nich. W ofercie są indeksy na wybrane uczelnie oraz dodatkowe punkty w procesie rekrutacji na kilkanaście uczelni w Polsce. Uczniowie mogą też otrzymać atrakcyjne nagrody rzeczowe.
       Zachęcamy do udziału.
      
Monika Górecka, regionalny rzecznik prasowy ZUS w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Reklama