Sobota 20-10-2018, imieniny Jana, Ireny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Czy masz dwie prawe ręce?

Elbląski Powiatowy Urząd Pracy dysponuje dość urozmaiconą ofertą szkoleń i przekwalifikowań finansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Mankamentem jest niewielka ilość bezrobotnych, którzy z tego dobrodziejstwa będą mogli skorzystać, bo łącznie, to zaledwie 330 osób z powiatów grodzkiego i ziemskiego. Dla porównania - stopa bezrobocia wg Powiatowego Urzędu Pracy Elbląg w maju br. wyniosła w powiecie ziemskim 35,1 proc. i 23,3 proc. w powiecie grodzkim. W liczbach bezwzględnych, to łącznie 18.540 osób bez pracy: 11.273 w powiecie grodzkim i 7.267 w powiecie ziemskim. Bezrobocie w kraju oblicza się na 18,8 proc.
     Urząd Pracy liczy jednak na dodatkowe fundusze jeszcze w tym roku, a tym samym możliwość zorganizowania dodatkowych szkoleń. Niepełnosprawne osoby bezrobotne mogą uczestniczyć we wszystkich przygotowanych przez urząd programach na ogólnych zasadach, natomiast niepełnosprawni poszukujący pracy (tzn. te osoby, które mają własne dochody, np. rentę) mogą skorzystać tylko z oferty finansowanej przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
     
     Aktywna młodość
     Program „Aktywna młodość – 2005” jest przeznaczony dla młodych osób do 25 roku życia. PUP proponuje szkolenia w następujących kierunkach: kurs małej gastronomii z obsługą kasy fiskalnej - 2 miesiące, barman – kelner z językiem niemieckim - 3 miesiące, przedstawiciel handlowy z obsługą komputera i językiem angielskim - 2 miesiące, pracownik ochrony fizycznej I stopnia - 2 miesiące, gospodarka magazynowa z obsługą wózków jezdnych i egzamin UDT - 2 miesiące, kasjer – fakturzysta z obsługą komputera i minimum sanitarne - 2 miesiące, bukieciarstwo – 1.5 miesiąca, grafik komputerowy – 1 miesiąc, studium przedsiębiorczości - 3 tygodnie.
     
     Dwie prawe ręce
     Dla zarejestrowanych dłużej niż 24 miesiące bezrobotnych w wieku powyżej 25 lat przygotowano szkolenia w ramach programu „Dwie prawe ręce – 2005”. Propozycje: kasjer – fakturzysta z obsługą komputera i minimum sanitarne - 2 miesiące, operator wózków jezdnych i egzamin UDT - 1 miesiąc, obsługa maszyn sterowanych numerycznie - 1 miesiąc, opiekunka społeczna z językiem niemieckim - 2 miesiące, przewóz materiałów niebezpiecznych ADR – kurs podstawowy plus cysterny - 3 tygodnie, studium przedsiębiorczości - 3 tygodnie, operator koparko-ładowarki - 2 miesiące.
     
     Niepełnosprawni
     Dla osób niepełnosprawnych poszukujących pracy PUP przygotował niewiele propozycji, ale być może wynika to z niewielkiego zapotrzebowania na szkolenia tych osób. Jeśli jest inaczej, niepełnosprawni powinni rejestrować się w „pośredniaku” i zgłosić zapotrzebowanie na szkolenie, które może być pomocne w otrzymaniu pracy lub rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej. Szkolenia: obsługa kas fiskalnych i minimum sanitarne - 2 tygodnie, opiekunka społeczna z językiem angielskim - 2 miesiące, podstawy obsługi komputera - 1,5 miesiąca.
     W sprawie szkoleń należy zgłaszać się do Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu ul. Saperów 24, pokój 114, I piętro (lub na parterze dla osób niepełnosprawnych), tel. (055) 642 - 99 – 33, fax. (055) 642 - 99 – 55, e-mail: olel@praca.gov.pl. Szczegółowe informacje można znaleźć także na stronie internetowej PUP www.pup.elblag.pl.

ESzC
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • I miejmy nadziej ze tym razem pracownicy PUP-u nie powiedzą ze to szkolenie tylko dla tych co mają zasiłki,albo ze już zabraklo miejsc
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    Huver(2005-06-24)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

karma p. falista
Agama brodata
Krewetkarium
ichtovit