Wtorek 23-10-2018, imieniny Teodora, Seweryna
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Czyja ta droga? Nasza!

 
Elbląg, Czyja ta droga? Nasza! Ryszard Janusz i Andrzej Lemanowicz (fot. WS).
Rek

Ta droga to wspólne działanie gminy Milejewo, gminy Tolkmicko i powiatu elbląskiego – mówi starosta elbląski Sławomir Jezierski. – Bez tej wspólnoty działania ani ta, ani wiele innych dróg by nie powstało. Najważniejsze jest to, że wspólnie chcemy działać, wspólnie rozwiązywać problemy i cieszyć się z efektów tej pracy. Zobacz zdjęcia.

Sławomir Jezierski wypowiadał te słowa w piątkowy wieczór w Pogrodziu, otwierając przebudowaną drogę powiatową Pogrodzie – Brzeziny – Rychnowy – Huta Żuławska – Przybyłowo o długości 8,8 km.
     Wartość inwestycji (wykonawcą była firma Skanska SA) to prawie 6,4 mln zł. 3 mln zł pochodziło z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, powiat elbląski wyasygnował nieco ponad milion zł, gmina Tolkmicko 1,7 mln zł, gmina Milejewo 500 tys. zł, do inwestycji dołożyło się także Nadleśnictwo Elbląg. Żaden z tych samorządów samodzielnie nie byłby w stanie wyłożyć takiej kwoty.

 

– Ta droga jest wyjątkowo dobrym przykładem na partnerstwo, nie byłoby jej, gdyby nie Rady tych gmin, gdyby nie gospodarze tych gmin – podkreślał przewodniczący Rady Powiatu Elbląskiego Ryszard Zagalski, kierując podziękowania do obecnych na uroczystości przedstawicieli tych gmin, m.in. burmistrza Tolkmicka Andrzeja Lemanowicza i wójta Milejewa Ryszarda Janusza. – To jest droga powiatowa i są takie poglądy niektórych naszych samorządów gminnych, że skoro droga powiatowa, to niech sobie powiat ją robi. Ta droga nie powstałaby jeszcze przez wiele lat, gdyby nie partnerstwo. Powiatu długo nie byłoby stać na jej wybudowanie, budżet powiatu jest wyjątkowo skromny. A ta droga była niezbędna dla naszych mieszkańców. Wszyscy powinniśmy sobie pogratulować.
– To nie są drogi powiatowe, gminne czy wojewódzkie, to są drogi samorządowe, drogi, którymi jeżdżą nasi obywatele – mówił starosta Jezierski. – Gdyby nie takie partnerskie spojrzenie samorządów, to w ogóle nie występowalibyśmy do Wojewody z wnioskami o dofinansowanie inwestycji.
     

PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • .. a to jest droga jednokierunkowa?Oddana do użytku? Nie widzę pasów oddzielających.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 14
  Eeeee(2013-10-27)
 • Na puszki z farbą zabrakło!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 8
  (2013-10-27)
 • Ta Droga odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest Droga na skale naszych możliwości. Tą Drogą my otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie mówimy to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo. I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest Droga społeczna w oparciu o sześć instytucji, która sobie leży.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 0
  RyszardOchódzki(2013-10-27)
 • W gminie Milejewo potrzeba takich dróg na "cito "co najmniej 2 - fatalna droga do Pomorskiej Wsi - dziura na dziurze i do wsi Jagodnik gdzie asfaltu już nie ma!!!!są same dziury, które również problemem jest je zakleić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 0
  Milejewo(2013-10-27)
 • Jak wysokie były premie dla "ojców" tej drogi, a ile dostał ksiądz?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 6
  (2013-10-28)
 • Wy wieśniaki to cuiągle macie malo macie piękną nową drogę i jeszcze na żekacie idzicie zobaczyć do waszych obór tam dopiero macie syf, zacznijcie od swoich zagród
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 11
  karol57(2013-10-28)
 • sam jesteś wieśniak skoro tak piszesz, przecież nikt tu nie narzeka tylko takie fakty,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 1
  miastowy(2013-10-28)
 • Na drodze gminnej o takiej szerokości nie zmieszczą sie dwa wymiarowe pasy ruchu dlatego tez nie są wymalowane.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 3
  (2013-10-28)
 • pragnę zaprotestować przeciwko szkalowaniu drogi, wrogie siły twierdzą, że jest taka droga co na niej nie ma asfaltu tylko są na niej same dziury, to obrzydliwe kłamstwo no bo jakby były same dziury to niby w czym one miałyby być skoro nie ma tam niby asfaltu? dziury występują w asfalcie i tylko tam, nie mogą występować bez asfaltu, tym optymistycznym akcentem kończę
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  dośćmalkontentów(2013-10-28)
 • Jest na to przepis. Jeśli droga nie ma określonej szerokości - zdaje się, ze 7 metrów, to pasa nie maluje się. Cieszcie się, ze macie wymalowane pasy na skrajni. W przypadku wąskich dróg te są wiele bardziej przydatne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 0
  ~miśgabryś(2013-10-28)
 • Jechałem tą drogą do rodziny Równa. Szybko zrobiona i porządnie. Po bokach na całej długości drogi są krawężniki. Pomyślano o zjazdach do posesji O by więcej tak dobrze wykonanych inwestycji w naszym kraju.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 0
  (2013-10-28)
 • Gówno warta inwestycja węższej już się nie udało zrobić
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 8
  (2013-10-28)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ochotka żywa
Fretka
Agama brodata
Artemia