Sobota 20-10-2018, imieniny Jana, Ireny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Deklaracje VAT prześlesz elektronicznie

 
Elbląg, Deklaracje VAT prześlesz elektronicznie fot. WS
Rek

Już ponad rok osoby fizyczne mogą składać w formie elektronicznej bez użycia podpisu elektronicznego deklaracje oraz ich korekty: VAT-7, VAT-7K, VAT-7D – za okresy rozliczeniowe rozpoczynające się po dniu 31 grudnia 2010 r. oraz PCC-3 (bez załącznika 3a) dotyczące czynności dokonanych po dniu 31 grudnia 2011 r.

Do wysyłania powyższych deklaracji podatkowych musisz posiadać dostęp do internetu oraz przygotować dane takie jak
     PESEL
     NIP (jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą albo jesteś zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług albo płatnikiem składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne za zatrudnionego pracownika ) ,
     Imię i nazwisko
     Datę urodzenia
     Kwotę przychodu wykazaną w zeznaniu lub rocznym obliczeniu podatku za rok podatkowy za dwa lata wcześniejszym niż rok , w którym składane są deklaracje , które zabezpieczają autentyczność składanej deklaracji (czyli wysyłając deklarację VAT-7 za 10/2013 należy podać kwotę przychodu za 2011).
     Dalej wystarczy 5 kroków:
     wejdź na stronę www.e-deklaracje.gov.pl, pobierz i zainstaluj z zakładki Do pobrania aplikację e-Deklaracje Desktop lub wtyczkę (plug-in),
     wypełnij odpowiedni formularz w aplikacji e-Deklaracje Desktop lub pobierz formularz ze strony www.e-deklaracje.gov.pl, zakładka – Formularze, a następnie wypełnij,
     podpisz go wpisując kwotę przychodu wykazaną w zeznaniu rocznym za 2011 r.,
     wyślij dokument,
     pobierz i zachowaj Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO). Jest ono dowodem traktowanym na równi z dowodem nadania listu poleconego, czy potwierdzeniem złożenia deklaracji w urzędzie skarbowym.
     System e-Deklaracje jest bezpieczny i całkowicie darmowy a Twoja deklaracja zostanie przesłana bezpośrednio do urzędu skarbowego.
     
     W I półroczu 2013 roku do urzędów skarbowych woj. warmińsko-mazurskiego wpłynęły 563 352 dokumenty złożone przez Internet. W analogicznym okresie roku poprzedniego tj. od 1 stycznia do 30 czerwca 2012 r. wpłynęły 316 582 e-dokumenty, czyli mieszkańcy naszego regionu złożyli ich w tym roku o 77,95 proc. więcej.
     Najczęściej składanymi przez Internet dokumentami były deklaracje z zakresu podatku dochodowego od osób fizycznych (85 proc.) oraz deklaracje w podatku od towarów i usług (14,53 proc.).

Aneta Dziemidowicz, rzecznik Urzędu Skarbowego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Trodat
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Firmowe