UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Deszcz pieniędzy na drogi lokalne

 
Elbląg, Deszcz pieniędzy na drogi lokalne
(fot. Anna Dembińska)

7 milionów złotych – to suma, którą przekazał wojewoda sześciu samorządom lokalnym z naszego regionu na modernizację dróg lokalnych. To prawie 1/4 środków, jakie na ten cel przeznaczono w województwie warmińsko - mazurskim. Bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się powiat elbląski, który dostał 5 mln zł na drogę Zwierzno - Markusy - Krzewsk.

To już druga pula rządowych pieniędzy przeznaczonych na lokalne drogi. Niedawno informowaliśmy o przekazaniu przez wojewodę 47 mln zł z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Dziś (4 lipca) „z innej kieszeni”, a konkretnie z Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej, rząd przeznaczył na nasze województwo 30 mln zł. Z tego aż 5 mln zł przypadło powiatowi elbląskiemu, który chce wyremontować drogę Zwierzno - Markusy - Krzewsk oraz przebudować ul. Przemysłową i Świerkową w Gronowie Elbląskim. - To mi się jeszcze w życiu nie zdarzyło, żeby otrzymać 5 mln zł dofinansowania – cieszył się Maciej Romanowski, starosta elbląski.
     - To dla Markus strategiczna droga. Prowadzi ona do wszystkich ośrodków życia społeczno - gospodarczo - kulturalnego na terenie gminy. Dzięki tej dotacji ten odcinek można będzie wyremontować za jednym razem, zamiast, jak planowaliśmy, w trzech etapach – dodała wyraźnie wzruszona Dorota Wasik, wójt gminy Markusy.
     Inwestycja jest obecnie na etapie przetargu – władze liczą, że jesienią będą mogły przeciąć wstęgę na uroczystym otwarciu. Z pieniędzy na remont cieszy się także burmistrz Pasłęka, który otrzymał 657 tys. zł.
     - Za te pieniądze wyremontujemy ul. Lanca w Pasłęku. Ta droga nie miała utwardzonej nawierzchni, nie było chodnika, świateł. Dla Pasłęka to jest bardzo duża pomoc – mówił Wiesław Śniecikowski.
     W Pasłęku w tym samym rejonie miasta remontowane są ul.: Zawiszy Czarnego, Paderewskiego i Lanca. Koszt całej inwestycji to 1,6 mln – z czego wojewoda dofinansował remont ul. Lanca kwotą 657 tys. zł. Inwestycja już trwa i ma zakończyć się  w październiku.
     Z naszego regionu z wojewódzkich pieniędzy cieszyli się też włodarze Młynar (546 tys. zł), Lubawy (266 tys. zł), Pieniężna (457 tys. zł). Za te pieniądze zostaną wyremontowane drogi gminne. Razem: prawie 7 mln zł.
     - Cytując ministra infrastruktury i budownictwa: takie drogi to krwiobieg gospodarki. Nie ulega wątpliwości, że jest jeszcze dużo do zrobienia, ale posuwamy się do przodu – mówił Sławomir Sadowski, wicewojewoda warmińsko – mazurski.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Dobrze mieć Swojego Wojewodę. Dziękujemy. Oby takich życzliwych ludzi było dla mieszkańców naszego powiatu jak najwięcej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  13 6
  (2018-07-04)
 • A co z drogą do jasnej cholery nr. 1103N na odcinku skrzyżowanie Helenowo-Wikrowo-Jeglownik??? Przecież tam nie da sie jeździć, czekamy na przebudowę tej drogi ponad 30 lat !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 3
  (2018-07-04)
 • Rzeczywiście dobrze mieć takiego Wojewodę !!! Panie wojewodo, prosimy o zajęcie się przebudową w/w drogi nr. 1103N, bo na naszych włodarzy nie możemy liczyć !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 5
  (2018-07-04)
 • Zbliżają się dużymi krokami wybory dlatego lewaki, peowcy i PSL pójdą won od koryta
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 12
  (2018-07-04)
 • I przyjdą inni z PiS do koryta i dalej zwykły człowiek nie będzie z tego miał NIC !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  9 6
  (2018-07-04)
 • Naiwni wyborcy PiS, czym się podniecacie? Tymi ochłapami? Poczytajcie sobie, jakie pieniądze idą na drogi wokół olsztyna i na wschód od niego. Jaka kasa idzie na przebudowę kolei, też głownie do olsztyna. Przykładowo rząd przekazał 28 mln zł na samą dokumentację drogi Mrągowo - Ełk. Macie swój pisowski rząd i pisowskiego wojewodę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  14 7
  (2018-07-04)
 • Nie siej propagandy ! Będą wybory i jak tego nie wykorzystamy, to możemy potem mieć pretensje tylko do siebie. Także wykorzystajmy z tej okazji, bo może się to nigdy nie powtórzyć !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 3
  (2018-07-04)
 • wyjął ze swojego portfela i przekazał Januszom politycznego zaścianka mentalno- psychicznego,...to są ł dzień Wasze pieniądze, nikt Wam nic nie przekazał tylko oddał to co było Wasze,...przy okazji wszyscy z foty wzięli swoją dole na pensje,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 2
  Etui(2018-07-04)
 • po co oni tam się wszyscy fatygowali? na dojazdy poszła kasa, przecież takie przelewy robi się telefonem, po kiego ta cała impreza? zamiast tam siedzieć mogliby coś pożytecznego zrobić dla ludzi, np. pozamiatać ulice, trawniki skosić, coś co byłoby faktycznie pożyteczne
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  Sadesa(2018-07-04)
 • 550 tysięcy dla Młynar na remont setek kilometrów dróg to czysta kpina !!!!! Tyle kosztuje samochód dobrej klasy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 2
  (2018-07-04)
 • " W gminie Elbląg wyremontowana zostanie kilometrowy odcinek drogi w Nowinie (od starej „siódemki w kierunku wsi), jej remont będzie kosztował 2,7 mln zł. Ma być gotowa do października. " Masz odpowiedź! Gmina Młynary dostanie środki na remont 250 metrów drogi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 0
  amortyzatory-do-wymiany(2018-07-04)
 • Deszcz pieniędzy chyba KROPLA W MORZU
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  dziurawadroga(2018-07-04)
Reklama