Sobota 17-11-2018, imieniny Elżbiety, Samueli
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Tu nie trzeba tytułu Tu nie trzeba tytułu

Dla małych i średnich firm

Obwód kaliningradzki czeka nie tylko na realistyczne programy rozwoju, przygotowane przez Moskwę, ale przede wszystkim na poważne wsparcie finansowe, bez którego nie można liczyć na ożywienie tamtejszej gospodarki, jak i poprawę życia ludności. Pieniędzy Kreml raczej nie może dać, bo sam boryka się ze sporymi kłopotami finansowymi. Poza tym oddalony od centrum obwód to zaledwie kropelka w morzu rosyjskich potrzeb finansowych.

Z pomocą mogą przyjść nie tylko zachodni biznesmeni, zamierzający zainwestować w tym regionie poważne środki, ale także finansiści, którzy liczą na przyszłe zyski, wynikające z kredytowania kaliningradzkiej gospodarki.
     Europejski Bank Rekonstrukcji i Rozwoju zamierza otworzyć u naszych sąsiadów nad Pregołą swoją filię - poinformowały służby informacyjne administracji obwodu kaliningradzkiego za Agencją ITAR- TASS. Filia w Kaliningradzie zajmie się przede wszystkim finansowaniem działań gospodarczych małych i średnich przedsiębiorstw rosyjskiego regionu.
     Jak powiedział prezydent banku, udało się już wypracować i przyjąć plan działań nastawionych spacjalnie na daleko idącą pomoc finansową.
     Specjaliści Europejskiego Banku Rekonstrukcji i Rozwoju rozpatrzyli już szereg różnych projektów, zmierzających do poprawy infrastuktury i ochrony środowiska w regionie. Wiele z nich będzie realizowanych wspólnie z innymi zachodnimi bankami.
     Wszystkie przedstawione przez stronę rosyjską projekty ukierunkowane są przede wszystkim na poprawę sytuacji w sferze zatrudnienia ludności, ekologii oraz infrastruktury. Brany jest pod uwagę nie polityczny, a czysto ekonomiczny aspekt rozwiązania wielu złożonych problemów obwodu.
     Eksperci Unii Europejskiej niejednokrotnie zwracali już uwagę na znaczne różnice w poziomie życia mieszkańców obwodu kaliningradzkiego, odbiegające od standardów sąsiadów regionu – Polski i Litwy. Jeszcze większe dysproporcje pojawiają się przy porównywaniu standardów kaliningradzkich z unijnymi.
MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia klasyczna
Kuchnia nowoczesna
RTV + SZAFA
Kuchnia nowoczesna II