Środa 21-11-2018, imieniny Janusza, Konrada
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Tu nie trzeba tytułu Tu nie trzeba tytułu

Dla niepełnosprawnych

W Elblągu zostanie utworzony Zakład Aktywności Zawodowej dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności.

Utworzenie zakładu to jeden z postulatów środowiska, wysuwanych w czasie Tygodnia Niepełnosprawnych. Decyzję w tej sprawie podjął marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Andrzej Ryński.
     Zakład Aktywności Zawodowej ma być szansą na rehabilitację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych. Rozpocznie działalność 1 listopada br. Ma być tam zatrudnionych 35 osób. Osoby niepełnosprawne pod kierunkiem instruktorów pracować będą w stołówce, która powstanie w budynku przy ul. Winnej i obsługiwać będzie m.in. podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
     Koszt utworzenia placówki to 1 milion 200 tysięcy zł. Prowadzić ją będzie Elbląska Rada Konsultacyjna Osób Niepełnosprawnych.
     W województwie warmińsko-mazurskim elbląski Zakład będzie trzecią tego typu placówką. W kraju funkcjonuje 8 zakładów aktywności zawodowej.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • Podstawowy problem osób niepełnosprawnych o poważniejszych upośledzeniach polega na braku miejsc w których mogliby znaleźć zatrudnienie. Twożenie miejsc w których osoby takie mogłyby nabywać umiejętności przydatnych w pracy zawodowej, mija się z celem tak długo jak długo nie rozwiązany zostanie problem o którym wyżej. Możliwe byłoby to, gdyby prawo uwzględniało możliwości osób niepełnosprawnych oraz pracodawców chętnych do zajęcia się tym problemem. Tak jednak nie jest. Obecnie zatrudnienie osoby niepełnosrawnej nie opłaca się nikomu. Zależy na tym jedynie rodzinie niepełnosprawnego, a i to nie każdej.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    praktyk(2004-06-12)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia klasyczna
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia, a aneks kuchenny