Sobota 20-10-2018, imieniny Jana, Ireny
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Linia numer 13 powróciła na pętlę Łódzka Linia numer 13 powróciła na pętlę Łódzka

Do 2020 kopania nie będzie

 
Elbląg, Do 2020 kopania nie będzie Jacek Protas i Mieczysław Struk (fot. AD).
Rek

Mam zapewnienia, że prace koncepcyjne, przygotowawcze, w najbliższym czasie będą kontynuowane, chociaż trzeba sobie zdawać sprawę, że w perspektywie finansowej 2014-2020 konkretnych prac infrastrukturalnych się nie przewiduje – powiedział o projekcie wykopania kanału przez Mierzeję Wiślaną marszałek Jacek Protas.

Temat przekopania Mierzei Wiślanej wypłynął tradycyjnie podczas dzisiejszego (2 października) spotkania marszałków województw warmińsko-mazurskiego Jacka Protasa i pomorskiego Mieczysława Struka z dziennikarzami.
     Mieczysław Struk powtórzył wielokrotnie już wyrażany przez innych pogląd, że o ewentualnym ożywieniu żeglugi towarowej między portami Trójmiasta i Elblągiem powinny decydować względy ekonomiczne, a więc zarządy portów i armatorzy, a nie władze administracyjne. Marszałek Jacek Protas przyznał jednak, że mała dostępność elbląskiego portu jest przeszkodą.
– Teraz ta dostępność jest ograniczona. Podejmujemy cały czas działania w kierunku przybliżenia komunikacyjnego portu w Elblągu do całego obszaru Zatoki Gdańskiej i do portów europejskich, bo obecnie wejście przez Cieśninę Pilawską do tego stopnia zniechęca armatorów państw trzecich, że ich w zasadzie w elbląskim porcie nie ma – przyznał Jacek Protas. – Zawsze gdzieś w tle pojawia się kwestia kanału przez Mierzeję Wiślaną. My jako władze województwa bardzo intensywnie rozmawiamy na ten temat z rządem Rzeczpospolitej, bo to przede wszystkim rząd zadecyduje, co dalej w tej materii. Mam zapewnienia, że prace koncepcyjne, przygotowawcze, w najbliższym czasie będą kontynuowane, chociaż trzeba sobie zdawać sprawę, że w perspektywie finansowej 2014-2020 konkretnych prac infrastrukturalnych się nie przewiduje.
– Kompetencje w tym zakresie leżą po stronie rządu – potwierdza marszałek Mieczysław Struk. – To są kwoty, które przekraczają możliwości finansowe jednego i drugiego województwa. Poza tym jest to decyzja na pograniczu biznesu i polityki.
     

PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Narazie wybudujcie nam kompleks rozrywkowo-sportowy przy A8 a pózniej sie wezcie za bajerowanie o przekopie rowu Marjanskiego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 8
  (2013-10-02)
 • Czy ktoś wie po kiego mamy marszałków województw i sejmiki? Mamy kryzys zlikwidujmy to dziwo. Ile nam kasy jeszcze zostanie a zadania przekażmy wojewodzie i tak obecnie musi je wykonywać. Czy któraś z partii ma taki postulat? Jeśli jest taka będę na nią głosował.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  16 0
  lubię_swoje_pieniądze(2013-10-02)
 • Przecież to było do przewidzenia. A swoją drogą komu potrzebny ten dziwny twór jakim jest Sejmik z tym swoim Urzędem. Szkoda na to naszej, biednej kasy. To jest dublowanie kompetencji. Przecież Wojewoda ma też swój administracyjny aparat. Pozdrawiam Czytelników.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15 0
  Kaligula(2013-10-02)
 • A gdzie jest " Prezio" z " przydupasami" no i pieniędzmi na przekop które obiecali. A co do tych tzw. Urzędów Marszałkowskich i Sejmików, Zarządów Miast i ich Rad, rozpędzić to towarzystwo " wzajemnej adoracji i stworzyć tylko zarządy gmin, jak w Szwecji !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 4
  (2013-10-02)
 • A pan Wilk mówił po-referendalnymi wyborami, że przekopie i nawet urządzi IV port. Czyli co panie Wilk, obiecanki pozostaną obiecankami?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 9
  wiza(2013-10-02)
 • przeraża mnie głupota elektoratu PO, ci ludzie absolutnie nie rozumieją, że miasto Elbląg chcćby chciało to nic nie ma do zrobienia w sprawie przekopu bo to rzad POmylonych o tym decyduje, a nie miasto Elbląg, to straszne, że ci ludzie decydują o losie kraju, a nie mają podstawowej wiedzy, analfabeci polityczni
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 8
  fdes(2013-10-02)
 • Mam pytanie czy radny może zasiadać w zarządzie spółki miejskiej jaką jest ZKM bo w Elblągu tak jest. .. radny Gaw. .. tak robi. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 2
  (2013-10-02)
 • Kaligula. A gdzie by się podziali przydupasy Partii Obłudy z Panem Protasem, gdyby nie było tych tworów o których piszesz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  11 1
  wyborca(2013-10-02)
 • PIS -dojdzie do władzy i zacznie kopanie mierzei a PO-wcy do szpadli razem z PSL.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 5
  (2013-10-02)
 • nie uwierzymy w nic temu marszałkowi z bagien. precz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15 2
  (2013-10-02)
 • No i to jest mądra wypowiedz. Chociaż ktoś trzezwo ocenia ten stan dziwnej rzeczywistości. Pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 4
  Kaligula(2013-10-02)
 • Szkoda słów te szuwaro -bagienne województwo zniszczy nas jak szarańcza oni maja lepsze plany połączyć jeziora mazurskie z Bałtykiem o czy Niemcy myśleli i zaczęli robić te wygłodniałe województwo które na s doi jak stara szkapę jest jak szarańcza wszystko ciągną do siebie u nas chcą skasować 700 metrów torów na królewieckiej żeby odzyskać szyny ich stać na nowe robią nowe torowiska dopóki te wsiarstwo nie odczepi się od nas nic nie będzie, ,Może to i byłoby wyjście jakby wygrał PIS robota ruszy z kopyta ale wtedy oprócz przekopu będzie powtórka Smoleńsk i wojna Z ROSJĄ TAK WIĘC JAKBY SIĘ NIE OBRÓCIŁ TO I TAK DU. .. .ZTYŁU
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 2
  (2013-10-02)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Królik minaturka
Fretka
Agama brodata
Artemia