Wtorek 25-09-2018, imieniny Władysława, Aurelii
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Do czterech razy sztuka?

 
Elbląg, Do czterech razy sztuka? fot. arch. AD
Rek

Miało być nowocześnie i z rozmachem, na miarę XXI w. Ostatecznie okazało się, że kwota jaką dysponuje miasto na ten cel jest niewystarczająca. Po raz czwarty więc ogłoszono przetarg na budowę restauracji w podziemiach Ratusza Staromiejskiego, jednakże tym razem miasto tę powierzchnię chce oddać w dzierżawę.

Miało być bardzo nowocześnie, z interaktywną przestrzenią i urządzeniami na miarę XXI wieku. Ostatecznie okazało się, że środki przeznaczone na realizację zadania, którego pełna nazwa brzmiała „Odbudowa Ratusza Staromiejskiego w Elblągu: Wyposażenie – dodatkowe zespołu gastronomicznego – restauracji z zapleczem” są niewystarczające. Miasto na ten cel mogło przeznaczyć 900 tys. zł, jednakże oferty składane przez firmy były wyższe. Z realizacji zadania, wspieranego przez fundusze unijne, zrezygnowano.
     - Poprzednie przetargi dotyczyły zakupu wyposażenia restauracji, które miało zostać częściowo sfinansowane przez środki unijne. Jednakże wszystkie oferty złożone w ramach przetargów przekraczały kwotę jaką miasto mogło wyłożyć na realizację zamówienia. W związku z powyższym miasto zrezygnowało z wyposażenia restauracji i w tym zakresie oddało dotację unijną – informował Departament Rozwoju, Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Elblągu.
     Teraz miasto miejsce to chce oddać w dzierżawę, z zastrzeżenim, że będzie prowadzona tam działalność gastronomiczna, a dzierżawca wyposaży zaplecze gastronomiczne oraz dokona aranżacji wnętrza na własny koszt. Wywoławcza wysokość czynszu miesięcznego to 5,326 zł brutto, łączna powierzchnia lokalu to 404,11 mkw. Umowa dzierżawy zostania zawarta na czas określony do 31 grudnia 2028 r. Termin składania ofert upływa 11 października br.

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • zdrowa oferta, chcesz mieć dzierżawę lokalu za free zainwestuj swoją kasę, nie szukaj układów i znajomości, rynek jest otwarty dla wszystkich, to mi się podoba, a nie szemrane układy. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  elblinger(2013-09-20)
 • Skoro to Ratusz, to należy przenieść urzędników i Zarząd do tego budynku. Jak się zrobi porządną atestację stanowisk to wszyscy powinni tu się zmieścić. A w Ratuszu zrobić gimnazjum, jak to była za Niemca. .. lub coś innego dochodowego- hotel. Elbingerer
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2013-09-20)
 • Przeraża mnie te polactwo, jaka knajpa w ratuszu?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 1
  HJ1937(2013-09-20)
 • To ciekawa propozycja dla Celebry, oni potrafiliby ściągnąć klientelę do tego lokalu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  (2013-09-20)
 • Celebra to wysoki poziom gastronomiczny jak na nasze elbląskie warunki, w połączeniu z lokalem artystycznym, z wystepami. mogłoby powstać miejsce jakiego jeszcze nie ma a elblążanie 30 + potrzebują.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 2
  (2013-09-20)
 • jak wpadnie rozgarnięty prorok(zamiejscowy), i piątą gażę przytuli z TVN-u, to Celebra będzie żarła z Ratusza(w MOPSI-e)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  naleśnik(2013-09-20)
 • po co komu te restauracje budować i otwierać jak nikt do nich nie chodzi bo nas nie stać, ceny są beznadziejne, otwórzcie / stwórzcie coś dzięki czemu te miasto zacznie żyć, bo ludzie wychodzą z domów albo do pracy albo na zakupy, miło by było wyjść i spędzić miło czas.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 0
  looool(2013-09-21)
 • Celebra i poziom. .. Kuchnia droga, przy tym przeciętna i ta wiocha, jako wystrój.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  (2013-09-21)
 • temu co się zglosi to od razu kredyt trzeba dac na co najmniej 1 milion; ale po co restauracja? kolejna? dla kogo? miesce spotkan, imprez, czy cos dla ducha powinno tam byc
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 0
  (2013-09-21)
 • Znowu zmieniono przeznaczenie tego piętra(piwnicy), miał tam być basen :-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  aqalung(2013-09-21)
 • Restauracji już ci już u nas dostatek. tam powinien być klub artystyczno - muzyczny Mjazzga - bis, tylko dla klienteli 30 +, i trochę bardziej elegancki z tańcami, bo brak obecnie takiego miejsca, z bramką, może kartami wstępu w niektóre dni, kuchnią, koncertami, to wieczorami, a w dzień od 10 - 16 szybkie dania barowe, taka stołówka dla okolicznych pracowników i na spotkania biznesowe. czyli w dzień bar, a wieczorem SPATiF.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 6
  (2013-09-21)
 • Wpis powyżej Cytuję: ". .klub artystyczny. .. z tańcami, z kartami wstępu, kuchnia, koncerty, w dzień od 10 - 16 dania barowe, stołówka dla okolicznych pracowników i na spotkania biznesowe. " Czyli w dzień bar, a wieczorem SPATiF. " !!! Jeśli Ty prowadzisz własną działalność gospodarzą, to spróbuj to zrobić. To fizycznie jest nie do wykonania!!! W dzień stołówka, wieczorem koncercik, klub artystyczny do którego nie przyjdziesz pogadać w godz. jw. 10 -16,bo wtedy jest stołówka. .. .10 srok za ogon. Każdy klient by się pogubił. Poza tym tu kuchnia, tu scena, a tu parkiet do tańca. .. .Kompletna nieznajomość branży gastronomicznej i pracy w niej. Po co pisać, jeśli się nie zna realiów. Na środku jeszcze warto wykopać basen, bo od 7.00 rano można by było popływać. .. .Potem się go zasłoni podłogą na pilota i będzie parkiet do tańca.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  (2013-09-22)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Meble łazienkowe 1
AMK Kuchnia 12
AMK Kuchnia 13
AMK Szkło ozdobne 2