UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Drogi remont za miliony

 
Elbląg, Drogi remont za miliony
Tak wyglądała modernizacja drogi 503 na odcinku pomiędzy Suchaczem a Elblągiem w 2013 r. (fot. Anna Dembińska, arch. PortEl.pl)

Około 47 mln zł – tyle przeznaczył rząd na remont dróg lokalnych w województwie warmińsko – mazurskim. Drugie 50 mln zł dołożyły gminy i powiaty. Za te pieniądze zostaną wyremontowane drogi w naszym województwie. W delegaturze Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu szczęśliwi samorządowcy z subregionu elbląskiego podpisywali umowy na dofinansowanie.

Wilczęta, Zalewo, Tolkmicko, gmina Elbląg oraz powiaty: elbląski, braniewski i bartoszycki – te miejsca skorzystają z rządowego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. W jego ramach samorządy wyremontują najbardziej zniszczone drogi na swoim obszarze. Przy okazji zaoszczędziły budżetowe pieniądze, bo niemal 50 proc. kosztów sfinansowało Ministerstwo Infrastruktury.
     - Chcemy pokazać inwestycje samorządów lokalnych, które mogą zostać zrealizowane przy finansowym współudziale rządu – mówił Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski.
     W gminie Elbląg wyremontowana zostanie kilometrowy odcinek drogi w Nowinie (od starej „siódemki w kierunku wsi), jej remont będzie kosztował 2,7 mln zł. Ma być gotowa do października.
     - To duży zakres prac, konieczne jest zrobienie odwodnienia. Bez tego programu nie dalibyśmy rady – nie kryła Genowefa Kwoczek, wójt gminy Elbląga.
     Ucieszą się także mieszkańcy wsi Pagórki (gmina Tolkmicko). Tam zostanie wyremontowana ulica od drogi powiatowej do wsi.
     - To droga, którą kilka lat temu gmina otrzymała na skutek zamiany. Kilka lat temu została położona tam kanalizacja, teraz przyszedł czas na remont drogi – wyjaśniał Andrzej Lemanowicz, burmistrz Tolkmicka. - To dla nas bardzo ważna inwestycja.
     Będzie kosztowała 1,3 mln zł i powinna być zakończona w sierpniu.

  W elbląskiej delegaturze Urzędu Wojewódzkiego podpisano umowy na remont dróg z wójtami oraz burmistrzami (fot. Anna Dembińska)
W elbląskiej delegaturze Urzędu Wojewódzkiego podpisano umowy na remont dróg z wójtami oraz burmistrzami (fot. Anna Dembińska)


     Aby wyremontować drogę Milejewo – Kamiennik – Pomorska Wieś powstało swoiste „konsorcjum”. Na wkład własny do inwestycji złożyły się powiat elbląski, gmina Milejewo oraz Generalna Dyrekcja Lasów Państwowych. Koszt remontu wyniósł 7 mln zł.
     - Droga już jest wykonywana. Gdy tylko mieliśmy obietnicę, że dostaniemy dofinansowanie przystąpiliśmy do remontu – poinformował Maciej Romanowski, starosta elbląski.
     Potrzeby remontowe gmin są oczywiście większe. Szansa na modernizacje innych dróg ze współfinansowaniem rządowym będzie w przyszłym roku, kiedy to zacznie się kolejny nabór do programu.

Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Panie redaktorze Malicki, skąd te określenie subregion, można wiedzieć?Bo Elbląg jest miastem REgionalnym, nie SUBregionalnym, gwoli trzymania się jakichś faktów, o których sami zresztą informowaliście na swoich łamach parę lat temu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16 0
  hd(2018-06-12)
 • Czy droga powiatowa nr. 1103N od skrzyżowania Helenowo - Wikrowo- Jegłownik w końcu zostanie nowa zrobiona??? Przecież tam nie da się jeździć !!! Panie Starosto może Pan będzie życzliwy zainteresować się tym odcinkiem drogi, którą planujecie chyba od 30 lat remontować a dokładniej mówiąc na nowo ją budować? Może teraz jest właściwy czas, aby tego dokonać!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  21 1
  (2018-06-12)
 • Pozostaje problem jakości wykonywanych remontów. Można remontować, ale też jakość ma być na poziomie, a nie jak to na elbląskich budowach widać bylejakość!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 2
  bez1(2018-06-12)
 • A Raczki Elbląskie? Znowu nic!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 1
  Kierowca samochodu własnego (2018-06-12)
 • Droge w Wilkowie tez przydalo by sie wyremontowac. Wyglada jak ser szwajcarski.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7 2
  Lol(2018-06-12)
 • Tak posrednio w temacie. Otóż od jakiegoś czasu remonty i przebudowy dróg na mieście wykonuje EPGK. Czy ktoś im zwrócił uwagę na to, że prowadzone roboty nalezy w sposób czytelny i przemyślany oznakować? Ze trzeba czasami recznie pokierowac ruchem. Bywają miejsca, gdzie ulica zamienia się w tor przeszkód. Poza tym tempo tych prac jest bardzo powolne. To nowa firma, ale zatrudnia chyba ludzi z doświadczeniem w branzy, którzy znać obowiązujące standardy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 2
  2018(2018-06-12)
 • Droga do Markus przez Żurawiec, Krzewsk -fatalna, wybrzuszona, , Kiedy ktoś pomyśli o tej drodze. Ruch tam jak w dużym mieście. Dziurawa droga na Węzinę, Dłużynę do Pasłęka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 1
  (2018-06-12)
 • Oby droga dla rowerów też była
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 8
  Fiziol(2018-06-12)
 • @Lol - Szwajcarski ser bez sera
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 0
  zem(2018-06-12)
 • @Fiziol - Może jeszcze chcesz drogę dla pociągów i statków???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 1
  (2018-06-12)
 • A droga do Kopalni pierwszej? Katastrofa!! Obiecali remont!! Kiedy ja się pytam?!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  Zaintersowany(2018-06-12)
 • a droga wojewodzka 527 to co? wojt tak zabiegał o remont, stworzył nawet strone internetowa, droge zrobili od jelonek do rychlik, pozniej cienka drozke do dymnika i kwietniewa a dalej ma od kilku lat w d. .. .co to za gospodarz
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 1
  (2018-06-12)
Reklama