Piątek 22-06-2018, imieniny Pauliny, Tomasza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Miejsce dumania Miejsce dumania

Dwie strony Biedronki

Właściciel sieci sklepów Biedronka firma Jeronimo Martins złożyła apelację od wyroku w sprawie odszkodowania dla Bożeny Łopackiej, byłej kierowniczki jednego ze sklepów w Elblągu.

Pismo w tej sprawie wpłynęło do elbląskiego Sądu Pracy w minioną środę - w ostatnim możliwym terminie. Przypomnijmy, pod koniec września elbląski Okręgowy Sąd Pracy przyznał kobiecie 35 tysięcy złotych odszkodowania za 2 tysiące 600 nadgodzin.
     - Jestem zawiedziona i rozczarowana, że firma nie uznała decyzji sądu - mówi Bożena Łopacka. - Liczyłam, że wszystko szybko zakończy się i dzięki odszkodowaniu będę mogła rozpocząć działalność na własny rachunek.
     Z biurem prasowym Biedronki nie udało nam się skontaktować. Pod podanym w internecie numerem telefonu można było jedynie usłyszeć automatyczną sekretarkę. W oświadczeniu, które znaleźć można na internetowych stronach sieci Biedronka, przedstawicielka Jeronimo Martins, Anna Sierpińska informuje, że firma nie zgadza się z decyzją elbląskiego sądu: „Obowiązki pracodawcy były i są przez nas wypełniane należycie i z poszanowaniem prawa. Uważamy, że wyrok został wydany pod presją opinii publicznej i nie zgadzamy się na rozstrzyganie spraw tak istotnych dla firmy w atmosferze krzywdzących publikacji". Anna Sierpińska napisała też, że "zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, kontynuując inwestycje na rynku polskim - których dotychczasowa wartość wynosi 1,5 miliarda złotych - firma wprowadziła szereg zmian mających na celu poprawę warunków pracy. (...) Modernizacje te obejmują m.in. zakup niemal 700 wózków elektrycznych o wartości 8 milionów złotych oraz przeszkolenie 6 tysięcy pracowników w zakresie obsługi tych urządzeń. Wprowadzono także elektroniczną ewidencję czasu pracy w systemie dziennym. W rezultacie dane na temat czasu pracy poszczególnych pracowników są codziennie wprowadzane do sytemu komputerowego, a następnie wysyłane do centrali firmy. W Biedronce funkcjonuje także linia telefoniczna dla pracowników, na którą można zgłaszać sugestie dotyczące funkcjonowania sieci" - czytamy w oświadczeniu".

Joanna Torsh
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Przykro mi Pani Bożeno, ale nie dostanie Pani ani grosza od Biedronki, nie dlatego żebym źle Pani życzył, wręcz przeciwnie, ale nasze sądy i przestrzeganie prawa w tym kraju oraz to że właściel Biedronki ma sporo pieniędzy i dobrych prawników nie rokują w moich oczach rychłego wypłacenia należnych pieniędzy. Bedziemy mówili o cudzie jeżeli te pieniądze zostaną wogóle Pani wypłacone. Co prawda prawnikiem to ja nie jestem, ale znajomy miał podobno sprawe, która zakończyła się wyrokiem sądu około 3 lat temu i pieniędzy do tej pory nie zobaczył. Ale jak to się zwykło mówić, nie odpuszczać i powodzenia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Krzaczak(2004-11-15)
 • Cieszę się z inwestycji ostatnio przeprowadzonych przez BIEDRONKĘ, ale nasuwa mi się pytanie: dlaczego dopiero tearaz? Wyrok Sądu dotyczy czsu przesłego i wówczs nastapiło naruszenie praw pracowniczych. Za to też Sąd orzekł zadośuczynienie w formie pienoężnej. Widocznie Biedronka ma jednak słabych prawników, którzy nie potrafią tego jej kierownictwu wyjaśnić. Pracownicy nie są niewolnikami i należy ich jednak traktować po ludzku, wszak mamy wiek XXI. Twierdzenia pewnych guru ekonomii "przede wszystkim gospodarka głupcze" nasuwa inne pytanie dla kokgo gospodarka - chyba dla ludzi i tu zachodzić winna pewna symbioza pomiędzy gospodarką a pracownikami, gospodarka nie może bezwzględnie podporządkowywać pracowników i ich bezwzględnie eksploatować. Mam nadzieję, że odwołanie się BIEDRONKI narazi ją tylko na dodatkowe koszty procesowe i oprocentowanie za zwłokę w wypłacie zasądzonego odszkodowania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Smętek Elbląski(2004-11-15)
 • Spotyka Jasio stara nauczycielke z liceum po latach - No co u ciebie slychac Jasiu, co porabiasz? - A wie Pani... chemie wykladam. - Niemozliwe, a gdzie Jasiu? - W "Biedronce".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  BiG(2004-11-16)
 • Szkoda słów!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  j.(2004-11-16)
 • Muszę trzymać kciuki za Biedronkę. Mamy socjalistyczny (przeregulowany) kodeks pracy i jak pracownicy zaczną zarabiać w sądach a nie w pracy będzie nie dobrze. Kto zatrudni pracownika, jeżeli będzie ryzykował wypłatę dużego odszkodowania. Praca trafi do firm zewnetrznych, które za majatek będą miały faks, biurko i komputer. Trudno kochać Biedronkę za wyzysk pracowników, ale lepiej żeby nie zapłaciła tego odszkodowania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Arek(2004-11-16)
 • Dziwy opowiadasz, facet. Po to ludzie stworzyli prawo pracy, żeby go przestrzegano. Bo jak każde prawo również prawo pracy jest zbiorem norm współżycia społecznego i regulatorem stosunków międzyludzkich. Jak myślisz, po co je w ogóle wymyślono? Dla ozdoby? Jakie jest, takie jest, ale jest potrzebne. To, co się teraz dzieje to nie jest normalna gospodarka rynkowa, ale mix kapitalizmu rodem z XIX w. i polityki typu "po nas choćby potop". Tylko "absolutyzm oświecony" może tu jeszcze cokolwiek pomóc. Jestem za MĄDRĄ dyktaturą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Panzerzug(2004-11-17)
 • A mi się podoba ta linia telefoniczna, gdzie można zglaszać sugestie (skargi i zażalenia ? )... Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes Biedronki ;-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Argonauta(2004-11-25)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Płyn do mycia i dezynfekcji
Clinex W3 Multi
Clinex Floral
Clinex Stronger