Niedziela 16-12-2018, imieniny Albiny, Zdzisława
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Dyrektor ZBK do zwolnienia

Elbląg, Dyrektor ZBK do zwolnienia Romuald Żyłowski

Dyrektor elbląskiego Zarządu Budynków Komunalnych Romuald Żyłowski pod koniec miesiąca zostanie odwołany ze stanowiska.

Prezydent Elbląga Henryk Słonina powiedział, że władze miejskie zamierzają taką decyzję podjąć, ponieważ - jak się wyraził - w Zarządzie Budynków Komunalnych brakowało prawidłowego nadzoru. Chodzi o nienależytą kontrolę nad prowadzeniem księgowości czy wydatkowaniem pieniędzy. ZBK nie przekazywał wspólnotom mieszkaniowym pieniędzy na fundusze remontowe, a także za dostawę wody, ogrzewania i innych mediów, przez co stali się oni dłużnikami. Na dzisiaj dług wynosi – jak się oblicza - nawet 15 milionów zł.
     Zarząd Budynków Komunalnych jest jednostką budżetową miasta. Zarządcy budynków komunalnych zapowiadają, że będą pozywać ZBK do sądu.
     O długu stało się głośno w marcu, kiedy 4 spółki zarządzające budynkami gminy i wspólnot mieszkaniowych w liście do prezydenta Henryka Słoniny napisały, że z powodu braku pieniędzy od ZBK od miesięcy nie płacą za prąd, ogrzewanie i wywóz śmieci. Pieniędzy za czynsze i dodatki mieszkaniowe ZBK i Urząd Miejski nie przekazują zarządcom od roku, czyli od chwili, kiedy samorząd przekazał im opiekę nad budynkami.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • ha, ha, ha! rzeczowej opinii nie da się na ten temat zamieścić! :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  oset(2002-06-21)
 • Mogę prosić o podesłanie tej opinii?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  admin(2002-06-21)
 • Pewnie, że się nie da. W monitorze siedzą krasnoludki i wycinają.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jasio Wędrowniczek(2002-06-21)
 • Właśnie wycieli moją opinię. Pisałem zaraz po ukazaniu się artykułu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Andrzej L.(2002-06-21)
 • Szanowny "adminie"! Za późno na taką działalność o całe 15 lat :) Wyłącz filtry i będzie OK! Albo zaniechaj publikowania artykułów bulwersujących opinię społeczną.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  oset(2002-06-21)
 • DYREKTO DO ZWOLNIENIA I NA INNE STANOWISKO DO ROBIENIA ,,LODÓW,, MOŻE BY TAK ZAMIST LEPEREM Z WARSZAWY NASZ SĄD POCHYLIŁ SIE NAD ZBK- TOZ TO TRYLKO RZUT BERETEM. MEDALE POTEM.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  GALL ANONIM(2002-06-21)
 • Zapewniam Szanownego Oset'a, że nasz filtr zaprogramowany jest wyłącznie na wyrazy powszechnie uważane za wulgarne i obelżywe, a nie na określone poglądy. Na dbałość o kulturę języka nigdy nie jest za późno. Wysokiemu poziomowi naszych czytelników, ale także i temu filtrowi zawdzięczamy to, że wpisy na portElu różnią się, w pozytywnym sensie, od podobnych rubryk na innych portalach. Zawiłości naszego ojczystego języka sprawiają jednak, że w pewnych szczególnych przypadkach filtr może wyciąć całkiem niewinne wypowiedzi. W takich przypadkach proszę jeszcze raz o przesyłanie wpisów bezpośrednio na adres redakcji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  admin(2002-06-21)
 • Może w skróconej wersji przejdzie? :) Bo to jest bardzo śmieszne, moim zdaniem, że winny karze współwinnego, i warto nad tym się zastanowić. Czyż Zarząd Miasta, czyli właściciel firmy budżetowej, nie wiedział co dzieje się w podległym mu przedsiębiorstwie? Jak ta firma wypełnia swój statutowo określony obowiązek użyteczności publicznej? Czyż firmy komunalne nie są od realizacji polityki gospodarczej ZM i uchwał Rady Miejskiej, których nadrzędnym celem jest,- tak myślę,- stałe poprawianie warunków bytowych ludności? Takiego deficytu ZBK nie zrobiło w jednym półroczu. Do kogo trafiały protokóły biegłych księgowych z corocznego badania bilansu? Kto je czytał i aprobował? Kto sprawował nadzór właścicielski nad ZBK i kto udzielał jej dyrekcji absolutorium? Myślę, że o winie powinny rozstrzygać sądy. Ponoć mamy dobre prawo, i ponoć jednakie dla wszystkich obywateli RP. Do „Admina”! Nie wiem dlaczego czasami mam kłopoty z zamieszczeniem swoich opinii? Pewnie szwankuje mój stary sprzęt. Przepraszam, za swoją podejrzliwość!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  oset(2002-06-22)
 • A TAK WOGÓLE ILE NAS KOSZTUJE TA ZABAWA W RADE MIASTA I ZARZĄD MIEJSKI, 2,4,30 PROCENT BUDŻETU ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  GALL ANONIM(2002-06-23)
 • Jest informacja - i nie ma od pół roku na nią reakcji prokuratora, a powinien to zrobić z urzędu. W Elblągu to niemożliwe, a była tu niedawno pani Piwnik - może Ją tą sprawą zainteresować ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zatroskany(2002-06-24)
 • We wrześniu wybory!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-06-24)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Żarówki LED
Pieczątki Firmowe