Wtorek 16-10-2018, imieniny Jadwigi, Małgorzaty
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Cisza na kanale. Cisza na kanale.

Dzień EHS w Zakładzie Turbin

W poniedziałek 26 listopada w Zakładzie Turbin elbląskiego oddziału spółki Alstom Power zostanie zorganizowany „Dzień EHS” pod hasłem „Dbaj o kręgosłup podczas pracy”.

„Dzień EHS” organizowany jest raz w roku we wszystkich fabrykach koncernu i ma na celu usprawnienie przepływu informacji w zakresie bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska. Dodatkowo ma on zmotywować załogę do bezpiecznej pracy i uzmysłowić pracownikom istotę tego zagadnienia. Dzień taki zorganizowano już w fabrykach w Chinach, Szwajcarii oraz w elbląskim Zakładzie Metalurgicznym.
     Kierownictwo Zakładu Turbin podjęło decyzję, że każdego roku „Dzień EHS” będzie poświęcony innej grupie tematycznej. W tym roku zdecydowano, że motywem przewodnim tego dnia będzie profilaktyka schorzeń kręgosłupa podczas wykonywania obowiązków zawodowych, dlatego też dzień ten jest realizowany pod hasłem „Dbaj o kręgosłup podczas pracy”. Zorganizowane w tym dniu prelekcje, pokazy, ćwiczenia odbywać się będą na zasadzie happeningu, który będzie miał miejsce na poszczególnych halach produkcyjnych, gdzie każdy będzie mógł dowiedzieć się o najczęstszych dolegliwościach kręgosłupa związanych z pozycją przy pracy, podnoszeniem i przenoszeniem przedmiotów oraz o zapobieganiu tym dolegliwościom. Nie zapomniano również o pracownikach biurowych. Dla nich również przygotowano odpowiednie pokazy ćwiczeń i prelekcje, gdyż nieprawidłowa pozycja przy pracy siedzącej przy komputerze, jaką w większej mierze wykonują, niesie za sobą także ryzyko schorzeń układu kostnego. Specjalne pokazy, ćwiczenia oraz specjalistyczne prelekcje zostaną przeprowadzone przez zespół profesjonalistów, fizjoterapeutów z firmy Manus Trio z Warszawy.
     Wdrożenie wymagań EHS jest corocznie oceniane przez specjalistów z koncernu Alstom, którzy w tej dziedzinie współpracują ze specjalistyczną firmą audytorską - URS. Tegoroczna kontrola EHS w Zakładzie Turbin miała miejsce we wrześniu. W ocenie audytorów, kontrola ta wypadła bardzo korzystnie - Zakład Turbin uzyskał ocenę 4,3 w pięciostopniowej skali. Zakład Turbin posiada już certyfikaty zarządzania środowiskowego oraz bezpieczeństwa i higieny pracy, wdrożone wg międzynarodowych standardów ISO 14001 oraz OHSAS18001. Jednak EHS stawia jeszcze wyżej poprzeczkę i narzuca bardziej rygorystyczne wymagania. Do tegorocznych usprawnień w tym zakresie należą zabezpieczenie pracy dostawców Zakładu Turbin w przestrzeniach zamkniętych oraz podczas odłączania urządzeń od mediów energetycznych, a także zarządzanie środkami chemicznymi i odpadami. Obecnie trwają prace nad kolejnym projektem dotyczącym doboru lepszych i skuteczniejszych ochron osobistych dla pracowników. Efekty podjętych działań widać przede wszystkim w zmniejszającym się wskaźniku wypadkowości.
     
     ***
     Rozwinięcie skrótu EHS w języku angielskim oznacza „Environment, Health, Safety”, co w tłumaczeniu na polski oznacza „środowisko, zdrowie, bezpieczeństwo”. Jest to system zarządzania ochroną środowiska oraz bezpieczeństwem i higieną pracy w koncernie Alstom, mający na celu poprawę warunków BHP, zmniejszenie wypadkowości i minimalizowanie wpływu na środowisko naturalne. Wymagania systemu zawarte są w tzw. mapie EHS - dokumencie składającym się z czterech części dotyczących zarządzania systemami ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa i higieny pracy, jak również zabezpieczenia majątku i zapobiegania przerwaniu działalności produkcyjnej na wypadek pożaru, powodzi czy innego zagrożenia ludzi lub środowiska.

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Pięknie to brzmi jak firma dba o kręgosłupy i zdrowie pracowników, ale z drugiej strony to ta sama "wspaniała" firma orze w tych ludzi w każdą niedzielę i nie przejmuje się ich kręgosłupem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Zdegustowany(2007-11-26)
 • Tylko ze Ci sami pracownicy biora w owa niedziele 200%. A sa to pieniadze, ktore zwyklemu elblaskiemu zjadaczowi cheleba sie nie snily i nie przysnia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  pracownik(2007-11-26)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Czytnik kart kryptograficznych
Domena .pl
Hosting WWW BIZNES