Niedziela 21-10-2018, imieniny Jakuba, Urszuli
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Cisza na kanale. Cisza na kanale.

Elbląg podwójnym Liderem Zarządzania 2008

Elbląg, Elbląg podwójnym Liderem Zarządzania 2008

W Warszawie odbyła się konferencja podsumowująca konkurs Samorządowy Lider Zarządzania 2008 - Usługi Techniczne. Dwa zgłoszone przez Elbląg wnioski zdobyły pierwsze równorzędne miejsca w kategorii miast na prawach powiatu.

Pierwszy projekt pod nazwą „Raport o stanie bezpieczeństwa ruchu drogowego instrumentem nowoczesnego zarządzania kształtującego politykę dobrych praktyk w bezpieczeństwie ruchu drogowego i wprowadzania zmian w infrastrukturze drogowej"
     złożony został w dziedzinie transport. I miejsce kapituła konkursowa przyznała za zarządzanie drogami prowadzone w sposób komplementarny, odpowiadający wymogom systemowego traktowania miejskiej infrastruktury drogowej.
     Natomiast drugi wniosek złożony w dziedzinie gospodarki komunalnej dotyczył „Dostosowania jakości wody pitnej do norm UE". Kapituła nagrodziła go za wzorcowy w warunkach krajowych nowoczesny system zarządzania zaopatrzeniem w wodę, przy zastosowaniu rzadko spotykanej w kraju kompleksowości rozwiązań. Równorzędne - I miejsce wraz z Elblągiem zdobyły: w dziedzinie transportu Rybnik – „E-Bilet w ramach Elektronicznej Karty Miejskiej" za systemowe podejście do publicznego transportu pasażerskiego w mieście, a dziedzinie gospodarki komunalnej Gdańsk - „Powierzenie właścicielskiej spółce majątkowej gminy ogółu zadań związanych z zarządzaniem, a eksploatacji - podmiotowi prywatnemu", za optymalne wykonywanie funkcji właścicielskich w sektorze wodno-ściekowym, łączące wciąż rzadkie zaangażowanie kapitału prywatnego ze sprawnym zarządzaniem publicznym.
     Łącznie do konkursu Samorządowy Lider Zarządzania 2008 zgłoszono 46 praktyk w trzech dziedzinach: gospodarka komunalna, transport, komunalna gospodarka mieszkaniowa. Ocenie poddano 23 wnioski (z 14 miast) w kategorii wielkościowej miasta na prawach powiatu i miasta powyżej 50 000 mieszkańców, 4 zgłoszenia w kategorii powiaty ziemski (z 4 powiatów), 15 (z 14 miast) w kategorii miasta małe i średnie oraz 4 (z 4 gmin wiejskich)w kategorii gminy wiejskie.
     Komisja konkursowa spośród rekomendowanych przez ekspertów Konkursu projektów, do drugiej finałowej tury ocen zakwalifikowała ostatecznie 6 projektów zgłoszonych przez miasta na prawach powiatu i powyżej 50 000 mieszkańców, 3 projekty powiatowe, 6 z miast małych i średnich oraz 2 z gmin wiejskich. Wizytacje w jednostkach trwały od 15 kwietnia do 17 maja tego roku.
     Konkurs Samorządowy Lider Zarządzania jest jednym z elementów programu „Budowanie potencjału instytucjonalnego samorządów dla lepszego dostarczania usług publicznych 2007-2011", współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego, który jest realizowany przez Związek Miast Polskich, Związek Powiatów Polskich, Związek Gmin Wiejskich RP i Norweski Związek Władz Lokalnych i Regionalnych.

oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Obraz na płótnie
Fototapety z mapami
Fototapety do lekarza/dentysty
Fototapety z uliczkami