UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląg w rankingu „Rzeczpospolitej”

Elbląg, Elbląg w rankingu „Rzeczpospolitej”

„Rzeczpospolita” ogłosiła wyniki rankingu samorządów. W ogólnej klasyfikacji miast Elbląg zajął 24 miejsce, natomiast w kategorii najbardziej innowacyjne miasto na prawach powiatu - szóste.

Kryteria oceny regionów zatwierdziła kapituła, w skład której weszli przedstawiciele instytucji i środowisk od lat współpracujących z samorządami.
     W kategorii miasta na prawach powiatu po raz piąty zwyciężył Poznań, drugie miejsce po raz czwarty zajął Sopot. Na trzecim miejscu znalazło się Leszno, które od ubiegłego roku awansowało o 17 pozycji. Podobnie jak w 2010 r. w pierwszej dziesiątce znalazł się Gdańsk, Gdynia i Szczecin. Elbląg sklasyfikowano na 24 pozycji.
     Ranking ten docenia i honoruje samorządy, które najbardziej dbają o rozwój i podniesienie jakości życia. Odbywa się to, co ważne, przy jednoczesnym zachowaniu reguł odpowiedzialności i bezpieczeństwa finansowego.
     Warto więc docenić jaką rolę w państwie mogą odegrać samorządy. Ranking „Rzeczpospolitej” ma być kolejnym tego dowodem. Pokazuje najlepsze przykłady rozwiązań korzystnych dla mieszkańców, pozyskania unijnych pieniędzy czy największych inwestycji.
     Chcemy by Elblążanie byli dumni z dokonań samorządowców. Wyniki najnowszego rankingu „Rzeczpospolitej” są zadowalające dla Elbląga. W kategorii najbardziej innowacyjne miasto na prawach powiatu Elbląg zajął szóste miejsce.
Biuro Prasowe UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Amoim zdaniem Elbląg w rankingu nie zasługuje nawet na 24 miejsce, gdyż poza zamkniętym basenem{na Spacerowej}i nieczynnym{zaniedbanym}amfiteatrem na Dolince nie posiada żadnych innych atrakcji. Do roboty szlachta z UM bo wybory za pasem!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-08-01)
 • Jakież dziwne, pokrętne i chyba nadprzyrodzone kryteria pozwoliły temu kabaretowemu wręcz zjawisku zaistnieć w tak znaczących miejscach świadomości (sądzę że nieświadomości) ludzkiej i niby samorządowej????? Poproszę choć jeden wyraźny powód.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  MiejscowyAborygen(2011-08-01)
 • Było by lepiej tylko olsztyn przeszkadza i doi ile się da z Elbląga. Gdy chcemy coś budować to weto. Gdy coś mamy czego olsztyn nie ma to szybko zmienia właściciela i jest na mazurach. Zastanawiam się KIEDY odłączymy się od zacofanego województwa i pijawki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-08-01)
 • Elbląg wygrywa a pochwały zbiera olsztyn, ze dobry gospodarz. KPINY.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-08-01)
 • takie rankingowe miasto a nawet jak ciepło to nie ma gdzie iść nad wodę bo nawet basen zamkneli bo im się nie chciało porządnie przygotować do sezonu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-08-01)
 • Szóste miejsce? To jak źle jest w innych miastach?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-08-01)
 • Szczegóły na; www.rp.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Generallo(2011-08-01)
 • O basen to mniej pretensje do MOSiRu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  8p[(2011-08-01)
 • Najbardziej innowacyjne miasto. .. .. A gdzie ta innowacyjność, nie widzę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-08-01)
 • pod względem malkontenctwa mieszkańców to byśmy przodowali :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-08-01)
 • 24 miejsce na 65 to chyba niezły wynik. A innowacyjność Elbląga - chyba Park Technologiczny o tym zadecydował????? W takim razie to tylko słowa, a innowacyjność na papierze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ajsadze(2011-08-01)
 • Ciągle mam wrażenie że żyję w okresie Gierkowskim. Wczoraj był czyn społeczny. Wartość skradzionych łopat wg moich szacunków przewyższyła wartość wykonanych przez czynowników prac ziemnych. Dzisiaj kilkakrotnie zawyżona liczba czynowników została pomnożona przez solidną, niespotykaną na codzień dniówkę i działacze PZPR składają meldunek: W Elblągu wartość wykonanych wczoraj robót wynosi xxx tysięcy złotych. To 95 procent tego ile wykonali czynownicy z pięciokrotnie większego Trójmiasta. Brawo dla Elbląga. PZPR przewodnią siłą narodu. Moje serce szuka melodii do pieśni "a na drzewach zamiast liści niech zawisną komuniści. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Hero(2011-08-01)
Reklama