Poniedziałek 24-09-2018, imieniny Gerarda, Teodora
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląg wie jak korzystać z pieniędzy unijnych

Tygodnik Wspólnota opublikował ranking, w którym zaprezentowane zostały wydatki finansowane ze środków unijnych w latach 2004 – 2009. Elbląg znalazł się w gronie miast, które wykorzystują najwięcej środków unijnych.

W przeliczeniu na jednego mieszkańca w Elblągu wyniosły one 1099,35 zł, co daje naszemu miastu 11 miejsce wśród miast na prawach powiatu. Wydatki majątkowe w tym okresie finansowane ze środków unijnych wyniosły 25,63% wydatków majątkowych ogółem. Plasuje to Elbląg na 9 miejscu w rankingu.
     Dla porównania w przeliczeniu na mieszkańca w Olsztynie kwota ta wyniosła 450,78 zł, w Gdańsku 447,95 złotych, Gdyni 1191,87 zł. Wydatki majątkowe natomiast finansowane ze środków unijnych w stosunku do wydatków majątkowych ogółem wyniosły w Olsztynie 10,67%, Gdańsku 9,86%, Gdyni 25,54%.
     Zaznaczyć jednak należy, że ranking prezentuje dane na podstawie sprawozdań z wykonania budżetów. Sumy brane pod uwagę to faktyczne wydatki, a nie środki przyznane w konkursie, ale jeszcze nie wydane. W rankingu nie brano także pod uwagę spółek komunalnych. W przeciwnym razie kwoty te byłyby dużo wyższe. Przykładem może być EPWiK, który dzięki unijnemu dofinansowaniu zrealizował inwestycję wartą ponad 90 mln złotych.

Urząd Miejski w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z dmuchawcami
Fototapety z mapami
Fototapety dziecięce
Fototapety ze zwierzętami