Niedziela 21-10-2018, imieniny Jakuba, Urszuli
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląska Akademia Biznesu

Elbląg, Elbląska Akademia Biznesu

1 lutego ruszy nowy projekt PUP zatytułowany „Elbląska Akademia Biznesu”, którego celem jest ożywienie rynku pracy. Osoby bezrobotne i nieaktywne zawodowo mają szansę rozpocząć własną działalność gospodarczą.

Każda osoba, która skorzysta z oferty Urzędu Pracy może liczyć na wsparcie doradczo-finansowe w postaci:
     - szkolenia na temat prowadzenia działalności gospodarczej dla 120 osób (2009 r. – 60 osób, 2010 r. – 60 osób)
     - środków finansowych na rozwój przedsiębiorczości dla 90 osób (2009 r. – 45 osób, 2010 r. – 45 osób); dotacja inwestycyjna do 40 tys. zł
     - doradztwa indywidualnego po otrzymaniu dotacji dla 90 osób (2009 r. – 45 osób, 2010 r. – 45 osób)
     - wsparcia pomostowego w okresie od 6 do 12 miesięcy od dnia zarejestrowania działalności gospodarczej dla 90 osób (2009 r. – 45 osób, 2010 r. 45 osób).
     
     Projekt skierowany jest do osób bezrobotnych (70) oraz nieaktywnych zawodowo (50), czyli w sumie obejmie 120 osób. Rekrutacja uczestników zostanie przeprowadzona ze szczególnym uwzględnieniem grupy największego zagrożenia bezrobociem:
     - osoby bezrobotne przez okres 12 miesięcy w ciągu ostatnich 2 lat
     - kobiety powracające oraz wchodzące po raz pierwszy na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowywaniem dziecka
     - osoby po 25 roku życia
     - osoby niepełnosprawne
     - osoby po 45 roku życia
     - osoby zamieszkujące w gminach wiejskich i miejsko-wiejskich, a także mieszkańców miast do 25 tys. mieszkańców, zamierzających podjąć zatrudnienie w obszarze niezwiązanym z produkcją roślinną i zwierzęcą.
     
     W przedsięwzięciu nie mogą wziąć udziału osoby, które posiadały zarejestrowaną działalność gospodarczą w okresie 1 roku przed przystąpieniem do projektu. Kolejnym warunkiem wzięcia udziału w projekcie jest zameldowanie na terenie miasta Elbląga, a także powiatu: elbląskiego, braniewskiego, bartoszyckiego oraz lidzbarskiego.
     
     Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji oraz terminu przyjmowania wniosków kwalifikacyjnych zostaną opublikowane 1 lutego na stronie : www.elblag.up.gov.pl.
     
     Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki , Priorytet VI „Rynek pracy otwarty dla wszystkich”, Działanie 6.2 „Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia”.

Oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Szkło ozdobne 2
AMK Szkło ozdobne 5
Promocja RATY 0%
DRZWI PORTA-PROMOCJA!