Niedziela 24-03-2019, imieniny Marka, Katarzyny
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląski biznesmen konsulem honorowym Mołdawii

 
Elbląg, Elbląski biznesmen konsulem honorowym Mołdawii
Od lewej: ambasador Mołdawii w Polsce Iurie Bodrug i konsul honorowy Mołdawii Maciej Bukowski (fot. Witold Sadowski)

Maciej Bukowski, znany elbląski biznesmen, został honorowym konsulem... Mołdawii. Będzie zajmował się współpracą polsko-mołdawską na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Zobacz zdjęcia z uroczystości.

Uroczystość powołania Macieja Bukowskiego na konsula honorowego Mołdawii odbyła się we wtorek wieczorem w Ratuszu Staromiejskim, zgodnie z protokołem dyplomatycznym. Stosowne upoważnienia przekazał elbląskiemu biznesmenowi Iurie Bodrug, ambasador Mołdawii w Polsce, a także przedstawiciel polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
     - Pan prezydent Komorowski podczas wizyty w Mołdawii powiedział, że kiedyś Polsce pomagano, a dzisiaj to Polska jest w stanie pomagać innym. W naszym kraju jest przełom, 30 listopada mieliśmy wybory parlamentarne, tworzymy koalicję i zastanawiamy się, którą drogą iść. Ciągle piszę z Warszawy do Kiszyniowa, by brać przykład z Polski, bo wam się udało, oczywiście nie wszystko, ale wiele rzeczy i warto z tego brać przykład. Aby to było możliwe, są nam potrzebni pomocnicy i takim pomocnikami są konsulowie honorowi – mówił podczas uroczystości ambasador Mołdawii Iurie Bodrug. - Spotkałem się wcześniej z władzami regionu i ówczesnym prezydentem Elbląga panem Jerzym. Mówiłem, że szukamy odpowiedniego kandydata, który mógłby być konsulem. Zupełnie przez przypadek o takim kandydacie, czyli panu Macieju Bukowskim, powiedział mi jeden z parlamentarzystów. Cieszę się, że mimo wielu zajęć pan Maciej ma czas i chęci, by pomagać Mołdawii, już to udowodnił.
     Maciej Bukowski jest jednym ze współwłaścicieli elbląskiej firmy Cleaner, zakładu sprzątania, istniejącego od ponad 20 lat, zatrudniającego obecnie około 300 osób. Czym będzie zajmował się jako konsul honorowy?
     - Będę robił to, o co pan ambasador poprosi, ale oczywiście muszę też wychodzić z inicjatywą. Moim zadaniem jest zacieśnianie współpracy w różnych dziedzinach, a przez to pomaganie naszemu miastu, województwu i Mołdawii – powiedział nam Maciej Bukowski.
     - Pracy pan Maciej będzie miał naprawdę dużo. Będzie zajmował się sprawami gospodarki, edukacji, kultury, a przede wszystkim nawiązywaniem żywych kontaktów pomiędzy naszymi krajami – dodał ambasador Mołdawii.
     Pierwsza jaskółka już jest. Mołdawscy przedsiębiorcy są zainteresowani współpracą z jedną podelbląskich firm, zajmujących się przetwórstwem warzyw. W ubiegłym roku odwiedzili ten zakład.
     Maciej Bukowski jest czwartym honorowym konsulem Mołdawii w Polsce. Swoje obowiązki będzie pełnił w siedzibie przy ul. Mazurskiej, gdzie mieści się firma, której jest współwłaścicielem. Jak nakazuje tradycja, za swoją pracę konsul honorowy nie otrzymuje wynagrodzenia.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Clinex Dispersion Soft
Płyn do mycia i dezynfekcji
Clinex Stronger
Żarówki LED