Sobota 23-03-2019, imieniny Pelagii, Feliksa
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Firma z jednego okienka

Jeszcze wczoraj, żeby załatwić formalności związane z założeniem firmy przeciętny Kowalski potrzebował nawet dwa tygodnie. Teraz ma się to zmienić za sprawą wejścia w życie nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, znacznie upraszczającej rejestrację i otwarcie firmy, a wszystko za sprawą systemu „jednego okienka".

Dzisiaj (31 marca) wystarczy złożyć jeden zintegrowany wniosek o wpis do ewidencji działalności gospodarczej w Urzędzie Miejskim w Elblągu. Wypełnieniem procedury rejestracyjnej zajmą się dalej urzędnicy.
     Zintegrowany wniosek o rejestrację będzie można złożyć w formie elektronicznej lub papierowej. W pierwszym przypadku trzeba to zrobić za pośrednictwem formularza online dostępnego na stronie internetowej www.umelblag.pl . Wystarczy podpisać wniosek za pomocą podpisu elektronicznego. W drugim przypadku – osobiście w Urzędzie Miejskim lub wysyłając listem poleconym, ale ta druga forma będzie wymagała poświadczenia notarialnego ważności dokumentu.
     To idealny moment na wprowadzenie tego typu zmian. Nie trzeba być wróżką, żeby przewidzieć brak zainteresowania, zwłaszcza w dobie kryzysu, który staje się coraz bardziej odczuwalny dla elbląskich przedsiębiorców.
     
     Urząd Miejski w Elblągu
     ul. Łączności 1
     Wydział Rozwoju Przedsiębiorczości
     Biuro Obsługi Interesanta stanowiska 4,5,6,7
     tel. 0 55 237 47 53 (54, 55, 56).
     Urząd czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30, za wyjątkiem środy 7.30-16.30.
Oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • to w końcu idealny, czy nie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  bo nie wiem.(2009-03-31)
 • idealny, bo nikt nie będzie zakładał firm i urzędnik będzie miał czas na naukę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  tłumacz(2009-03-31)
 • Jakby to cokolwiek zmieniało. Każdy kto twierdzi, że założenie firmy jest 'skomplikowane' niech sobie daruje biznes, bo to dopiero początek trudów; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  tyg(2009-03-31)
 • właśnie, założenie działalności to pikuś. .. Czarno to wszystko widzę (to jedno okienko)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jurasek(2009-03-31)
 • Ktoś sobie ubzdurał to jedno okienko! Co za różnica - jedno czy cztery! To się robi raz na początku. A dziś banki nie dają kredytów, przedsiębiorstwa zwalniają pracowników, klienci nie mają pieniędzy. .. i po co zakładać działalność?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  raczej bzdura(2009-03-31)
 • chyba nie ma problemu, że założyłem firmę w ciągu trzech dni. Problem pojawia się gdy firma potrzebuje pomocy ze środków unijnych. Media trąbia wszem i wobec jak to wiele środków unijnych można pozyskać dla firm, powstają stoważyszeniea i inne podmioty powołane do pomocy w pozyskaniu środków, a rzeczywistość? Przyszedłem do takiej instytucji która znajduje się przy ulicy Kosynierów Gdyńskich i na pytanie o pomoc, panie nie odpowiedziały, że nie mają pieniędzy, tylko "na siłę" chciały, abym porozmawiał. Celem tej"rozmowy" było podpisanie oświadczeniaże moja firma konsultowała się w sprawie środków unijnych. Na odchodne zapytałem po co ta cała szopka, dlaczego miła Pani od razu nie powiedziałaże nie ma kasy i mi nie pomorze, ta oświadczyła"no bo wie Pan za każdą firmę my otrzymujemy wynagrodzenie w euro z pieniędzu unijnych". Pozostawiam bez komentarza. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-04-01)
 • ehe, gratuluję temu komu uda się założyć/rejestrować firme w jednym okienku. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  $(2009-04-02)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z końmi
Fototapeta fizelinowa 320x148 cm - Samolot
Fototapeta z ludźmi
Fototapety dziecięce