Piątek 20-07-2018, imieniny Czesława, Małgorzaty
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Fosy Staromiejskiej odmładzanie

Elbląg, Fosy Staromiejskiej odmładzanie (fot. WS)
Rek

Kiedy wczoraj w Urzędzie Miasta podpisywano umowy na dofinansowanie trzech miejskich inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego „Warmia i Mazury”, nasz fotoreporter wybrał się na Wyspę Spichrzów. Zobacz fotoreportaż, bo być może już niedługo te zdjęcia będą miały wartość archiwalną.

O podpisaniu umów na dofinansowanie napisaliśmy w tekście „43 miliony na koniec kadencji”. Teraz nieco szczegółów o inwestycjach, zwłaszcza tej na Wyspie Spichrzów.
     Projekt „Rewitalizacja centrum miasta – rozwój funkcji turystycznych Elbląga” ma na celu przywrócenie atrakcyjności przestrzeni miejskiej Wyspy Spichrzów. Zakres projektu obejmuje:
– oczyszczenie i pogłębienie ok. 975 metrów bieżących Fosy Staromiejskiej, budowę ciągu pieszo-spacerowego wraz z zagospodarowaniem zieleni,
– budowę bazy obsługi sportów wodnych i turystyki „Osada Truso”, polegającej na zagospodarowaniu przyczółka południowego, ulokowaniu obiektów obsługi sportów wodnych z dostosowaniem ich do obsługi turystycznej wraz z infrastrukturą techniczną niezbędną do obsługi turystów oraz umocnieniu brzegów,
– realizację pięciu drogowych obiektów inżynierskich: przebudowę jednego mostu, jednej kładki dla pieszych, dwóch przepustów i budowę jednej kładki dla pieszych, przebudowę ulic w obrębie Wyspy Spichrzów wraz z infrastrukturą drogową na długości ok. 1500 m,
– umocnienie i zagospodarowanie nabrzeża (od strony rzeki Elbląg) od mostu Tysiąclecia wzdłuż linii Wyspy Spichrzów.
     Wartość projektu wynosi 43,054 mln zł, z czego 24,346 mln zł pochodzić będzie z funduszy unijnych.
     
     Druga podpisana umowa dotyczy dofinansowania odbudowy Ratusza Staromiejskiego – reprezentacyjnego obiektu, który stanął na Starym Mieście. W Ratuszu funkcjonować będzie między innymi centrum konferencyjno-kongresowe, Elbląska Orkiestra Kameralna, Informacja Turystyczna, Euroregion Bałtyk, Miejski Konserwator Zabytków.
     Koszt inwestycji wynosi 20,7 mln zł, z czego 15,3 mln zł pochodzić będzie z funduszy unijnych.
     
     Trzecia umowa dotyczy dofinansowania przebudowy skrzyżowania ulic Grota Roweckiego –12 Lutego – Armii Krajowej, będącą I etapem przebudowy całej ul. 12 Lutego.
     Wartość projektu to 4, 475 mln zł. Prawie 3 mln zł pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury.
     

PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • niedawno zaszedłem do miejskiej informacji turystycznej, zasiegnąć informacji o Elblągu i okolicach. Pani powiedziała-tam są ulotki. I na tym był koniec informacji. Więcej tu nie przyjade.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  turysta(2010-11-17)
 • Turyści w tym mieście są nieproszeni, lepiej było zapytać jakiegokolwiek elblążanina, wiedzą zapewne przewyższałby osoby na ciepłych stołeczkach na bezużytecznych obecnie stanowiskach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-11-17)
 • Pięć lub sześć lat temu fosa była czyszczona i pogłębiana. Tak szybko ją zamuliło ?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Hero(2010-11-17)
 • Pieniądze najlepiej topi się w błocie - o jakich wy k. .. .turystach piszecie w kraju i mieście nędzarzy??? Lokalnym kacykom chcecie dać zarobić
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-11-17)
 • Witam. Gdzie teraz urzęduje konserwator zabytków?? W necie nie potrafię znaleźć. Pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  apac51(2010-11-17)
 • Świętego Ducha 19
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-11-17)
 • Thx
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  apac51(2010-11-17)
 • Aj tam, wszyscy tylko piszecie negatywy i widzicie świat w pesymistycznych barwach. Nie podoba się w Elblągu? droga wolna. Dla mnie miasto pięknieje, a pomysł rewitalizacji Wyspy Spichrzów jest genialny. Właśnie wróciłem z Wrocławia i tam nie ma jednej a kilka takich wysepek. Turystów jest masa, wyspy podzielone są (przez mieszkańców) na część studencką, miejską i dla rodzin z dziećmi. Wszystko pięknie zaaranżowane, oświetlone i zmonitorowane. Czekam z niecierpliwością.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  eskobedo(2010-11-18)
 • @eskobedo z Wrocławia, z Wrocławia. .. .. Elbląg to prawie Wrocław. To PRAWIE robi kolosalną różnicę pod względem kosztów rentowności i zasadności - a może jesteś gospodynią domową to nie będę się szarpał
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-11-18)
 • Czy ktoś mógłby zamieścić w miarę czytelny plan owej fosy? Bardzo proszę!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-11-18)
 • Unia zaczyna przewyższać komunę, myślalem, że to niemoźliwe, ale powodzenia może za 100 lat
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wiesiek44(2010-11-18)
 • Wiesiek masz rację
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-11-18)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

ichtovit
Fretka
Cats Best 10L
Karma dla papug średnich