UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Gaz popłynie do Dąbrowy

 
Elbląg, Gaz ma popłynąć do Dąbrowy w czerwcu 2018 roku
Gaz ma popłynąć do Dąbrowy w czerwcu 2018 roku (fot. Michał Skroboszewski)
Reklama

Mieszkańcy osiedla Dąbrowa czekają na ten moment kilkadziesiąt lat. Polska Spółka Gazownictwa rozpoczęła właśnie budowę gazociągu do tej części miasta. Od kiedy mieszkańcy będą mogli z niego korzystać?

Do Dąbrowy prowadzony jest gazociąg średniego ciśnienia, który umożliwi podłączenie do gazu m.in. mieszkańców ulic: Jarzębinowa, Orzechowa, Królewiecka, Olchowa, Jesionowa, Jaworowa, Wiązowa, Bukowa, Kalinowa, Leszczynowa, Lipowa, Grabowa, Jemiołowa, Cisowa, Jarzębinowa, Jodłowa, Modrzewiowa.
       - W sąsiedztwie budowanej sieci gazowej szacuje się potencjał na ok. 230 domów jednorodzinnych, jednak biorąc pod uwagę istniejące domy jednorodzinne  oraz niezabudowane jeszcze działki w gazyfikowanym obszarze, w przyszłości można spodziewać się dalszej rozbudowy sieci gazowej i znacznie większego zainteresowania wykorzystaniem gazu ziemnego – informuje Artur Michniewicz, rzecznik prasowy Polskiej Spółki Gazownictwa. - Sieć umożliwi przyłączenie także innych obiektów niż domy jednorodzinne. Zlokalizowane w rejonie osiedla firmy również mogą wystąpić z wnioskiem o przyłączenie do sieci gazowej.
       Gazociąg ma być gotowy do końca maja 2018 roku i kosztować około 1,5 mln złotych. - Jeżeli powyższy termin zostanie przez wykonawcę robót dochowany i nie wystąpią żadne okoliczności nieprzewidziane na etapie zlecania robót powodujące konieczność aneksowania umowy z wykonawcą, wówczas gaz popłynie do odbiorów objętych zakresem aktualnie realizowanej inwestycji już w czerwcu 2018 r. - informuje Artur Michniewicz.
       Spółka nie wyklucza dalszej rozbudowy sieci gazowej w obrębie elbląskich osiedli mieszkaniowych. - O dalszych kierunkach rozwoju zdecyduje warunek ekonomiczny. Żeby zadanie inwestycyjne zostało rozpoczęte musi charakteryzować się wymaganymi przez spółkę wskaźnikami opłacalności i być zatwierdzone w Planie Inwestycyjnym – dodaje rzecznik spółki.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama