Wtorek 23-10-2018, imieniny Teodora, Seweryna
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Gminy się kanalizują

Związek Gmin Zlewni Jeziora Druzno i Zalewu Wiślanego przystępuje do I etapu budowy kanalizacji sanitarnej dla siedmiu członków Związku – gmin Elbląg, Frombork, Gronowo Elbląskie, Markusy, Milejewo, Rychliki i Tolkmicko.

- Mamy nadzieję, że inwestycja ta przyśpieszy rozwój gospodarczy gmin i wpłynie na poprawę jakości życia mieszkańców – mówi Grzegorz Nowaczyk, wójt gminy Elbląg i jednocześnie przewodniczący Związku. – Ma ona również wielkie znaczenie dla ochrony terenów szczególnie cennych pod względem przyrodniczym, położonych w strefie ochronnej Rezerwatu Przyrody Jezioro Druzno oraz Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej. Będzie też oddziaływała pozytywnie na ochronę wód Zalewu Wiślanego oraz Morza Bałtyckiego.
     I etap obejmuje budowę kolektora głównego wraz z przyłączami w gminach: Markusy, Gronowo Elbląskie i Elbląg. Wstępny koszt jest szacowany na 12 milionów zł. - Jeszcze w tym miesiącu sporządzimy wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie o dofinansowanie projektu technicznego. W budżecie Związku na ten cel zabezpieczyliśmy 430 tys. zł – dodaje Grzegorz Nowaczyk.
     Mówi wójt gminy Elbląg Grzegorz Nowaczyk:
     

PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Nie cieszcie się mieszkańcy z tej kanalizacji - bo to wiąże się nie tylko z ok. 110% wyższą comiesięczną opłatą za wodę i ścieki a także gmina ma niespodziankę dla każdego z Was - o tym pan wójt nie mówi - otóż opłata adiacencka, jednorazowa opłata od wzrostu wartości skanalizowanej działki, tzn. 50% różnicy wartości przed skanalizowaniem i po - tak duży procent, bo tyle uchwalili radni Gminy Elbląg - maksymalnie ile można było - bo nasi radni są bardzo hojni, sami ich wybraliśmy, możemy mieć pretensje tylko do siebie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zorientowanyradny(2006-03-08)
 • spoko, lepiej było zostać przy szambach i studzienkach. Gratuluje panie "zorientowanyradny".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  sołtys(2006-03-08)
 • tak to jest "zorientowanyradny" ze wojt i jego..... tylko czasami mowia prawde. Soltys, pomylko jedna - czytaj ze zrozumieniem. Kanaliza dla wioch jest potrzebna tylko dlaczego "przy okazji" ktos o czyms zapomina????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-03-08)
 • Nie martwmy sie chwilowymi amnezjami "milosciwie panujacego wraz ze swoja grupa", niedlugo wybory, znowy miodem i mlekiem splyna usta pana wojta i jego poplecznikow.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-03-08)
 • "kanaliza dla wioch" - cóż za poezja...Wielkomiejscy Panowie z metropolii - po co zajmujecie się sprawą nas, ,maluczkich..?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  bratsołtysa(2006-03-08)
 • Ladnych mamy radnych w naszej gminie. Zorientowany jest zorientowany na Afryke, ale i tam nie s... sie gdzie popadnie. Juz na ciebie nie zaglosujemy.Miieszkam nad Zalewem i chce sie kapac w czystej wodzie!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ZIELONY(2006-03-08)
 • ktos musi myslec braciesoltysa :) czyzby cie bolala sprawa twojego zamieszkania? Nie wstydz sie ;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-03-08)
 • tylko czemu muszą mysleć o nas Ci, którzy odnoszą się do nas z pogardą? nie mamy lepszych myślicieli?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  stryjecznyszwagierbratasołtysa(2006-03-08)
 • Drodzy dyskutanci! Opłata adiacencka jest naliczna od zwiększonej wartości nieruchomości i to jedynie w przypadku ich zbycia! Po co wprowadzać w błąd czytelników!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  AntoniU.(2006-03-13)
 • Czy nie orientujecie się, gdzie można znaleźć treść tej uchwały? Może gdzies w internecie? Czy dotyczy ona wszystkich gmin nadzalewowych czy jednej konkretnej?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  pytanienaśniadanie(2006-03-14)
 • Jak to nie cieszcie się !? Przecież kanalizacja to podstawowa rzecz. Panie radny! My się cieszyć będziemy mimo Pańskiego czarnowidztwa w tej sprawie. Mimo ,że np. ja mieszkam w Elblągu. Cieszę się, że woda będzie czysta i że pan Kowalski czy Malinowski będą mogli w cywilizowany sposób pozbywać się tego, czego i tak pozbyć się muszą. I nie do rzeczki a do rury , a potem w oczyszczalni. A poza tym , jeśli mamy kusić turystów agroturystyką , to może sławojki pozostawmy tylko w formie ciekawostki historycznej. Proszę!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  PRAWY(2006-03-14)
 • ale zorientowanyradny błysnął !!! brawo tępaku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  PS(2006-03-14)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Promocja RATY 0%
!!!PROMOCJA!!!
DRZWI POL-SKONE ARCO W03-PROMOCJA!!!
AMK Szkło ozdobne 7