Sobota 23-02-2019, imieniny Polikarpa, Romy
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Historia pacjenta w komputerze

 
Elbląg, Historia pacjenta w komputerze
Dyrektor WSzZ w Elblągu Elżbieta Gelert i marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin podpisali dziś umowę na dofinansowanie projektu informatyzacji placówki medycznej (fot. MS)
Rek

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu przejdzie ... nie, tym razem nie remont, a kompleksową informatyzację. To kosztowny projekt - pochłonie blisko 19 mln zł - który otrzymał dofinansowanie ze środków unijnych. - Posiadamy komputery i programy, ale pracujemy na nich od 20 lat, a technologie poszły w tym czasie bardzo do przodu - mówi Elżbieta Gelert, dyrektor placówki leczniczej. - Dlatego cieszymy się z realizacji inwestycji, o którą zabiegaliśmy długo. Jej finał nastąpi pod koniec 2019 r.

Dziś (16 marca) w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz dyrektor szpitala Elżbieta Gelert podpisali umowę na dofinansowanie realizacji projektu „Kompleksowa informatyzacja Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu - dostosowanie do ogólnopolskiego systemu informacji medycznej do platformy P1 i P2”. Projekt zakłada rozbudowę i modernizację infrastruktury teleinformatycznej szpitala, wdrożenie nowych i integrację istniejących już rozwiązań aplikacyjnych, a także utworzenie portalu pacjenta. Jego wartość to 18,8 mln zł, wysokość dofinansowania ze środków Unii Europejskiej ok. 16 mln zł.
     - Dziś podpisaliśmy umowę oczekiwaną od ponad czterech lat - przyznała dyrektor Elżbieta Gelert. - Posiadamy, owszem, komputery i programy, ale pracujemy na nich od 20 lat, a technologie poszły bardzo do przodu - wskazywała. - Teraz szpital zostanie zinformatyzowany i wszystko, co dotyczy pacjenta znajdzie się w komputerze. Dokumentacja medyczna będzie więc w elektronice, wejdą także e-recepty. Będzie zdecydowanie lepiej - zapewniała Elżbieta Gelert. - Obiecuję to także białemu personelowi, który nadal będzie przechodził szkolenia.
     - To nie jest tak, że te pieniądze się rozdaje - tak o dofinansowaniu projektu mówił marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. - Trzeba na nie zapracować: polityką zarządzania, gospodarnością, dobrze przygotowanym projektem.
     Prace nad informatyzacją szpitala rozpoczną się w kwietniu. Projekt ma zostać zamknięty z końcem 2019 r.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Zblizaja sie wybory dziekujemy za zlikwidowanie nocnej opieki lekarskiej dla dzieci i za platny parking pani dyrektor gelert
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  38 7
  (2018-03-16)
 • Nudny jesteś gościu. Wymyśl coś bardziej oryginalnego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6 22
  (2018-03-16)
 • Zobaczymy, ile tu się nabiło. ? Czyli że zasadniczo pan się musi na tym rozeznać całkowicie, żeby wiedzieć, ile i gdzie. ? Dotychczas tak było, ale teraz mamy komputer. Może pan pisać, co tylko pan chce. To nie ma żadnego znaczenia. ? Komputer? ? On się i tak zawsze pomyli przy dodawaniu, proszę pana.?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 3
  (2018-03-16)
 • Dobrze napisane -klapkara żutem na taśmę pochłonie 19 milionów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 3
  Bolekwciśnięty(2018-03-16)
 • @bolek-umiesz obrażać, ale nie potrafisz zrozumieć tego, co przeczytałeś. O ortografii nie wspomnę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 8
  jaga(2018-03-16)
 • 18,8 mln ? Można kwotę sprywatyzować :) Po naukę do H. G. W :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 3
  Jaktozrobić(2018-03-16)
 • PO poniżej progu wyborczego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 1
  (2018-03-16)
 • Ruch 11 Listopada Mariana Kowalskiego ma już 7%
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 10
  (2018-03-16)
 • może się poprawi w końcu opieka lekarska nad chorym i zależnym od nich pacjentem, może nie będzie odleżyn, może opieka pielęgniarska będzie wykonywać swą pracę z szacunkiem do chorego, może w końcu obiady będą na poziomie dla ludzi, nie dla świń, może w końcu lekarze będą bardziej empatyczni ( zwłaszcza z wewnętrznego ), ,może w końcu szacunek będzie w szpitalu priorytetem a obsługa, z empatią, ,może brudy znikną z sal, może chorym będą częściej zmieniać pampersy by odleżyn nie było, ,itd, itp, czy się cokolwiek zmieni jak twierdzi Gelert ku pacjentom, bo wszystkim chodzi o dobro tegoż pacjenta, lecz nigdy tego dobra nie widziałam, ,o którym tal miękko mówią lkarze, naturalnie nie wszyscy, bo są tacy przed, którymi chylę czoła, ,, czas pokaże, ,,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 2
  grace(2018-03-16)
 • Miałem to nieszczęście zachorować podczas wdrażanie podobnego systemu w Szpitalu Miejskim na Żeromskiego i Dawnym Wojskowym. MASSSSAKRA, chory to tylko przeszkoda a liczyć będą się wyłącznie PROCEDURY. .więc nie z takim entuzjazmem pani dyrektor. Byłem, widziałem, przeżyłem. A opieka pozostanie BZ. I chcę zaznaczyć, to nie wina "białego personelu" ale tych "myślących głów" jakby tu zaoszczędzić jeszcze więcej na każdym chorym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 0
  przeżyłem,wiem(2018-03-16)
 • trzeba bylo z tym czekac az do wyborow zeby sie obfotografowac? zenada. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 0
  jakokomisjapanuzabraniam(2018-03-16)
 • z takim kobietom i takim menszczyznom to śmiało s XXII wiek możecie kochani wyborcy ruszać, w dobie informatyki i rozwoju nowych technologii to tylko na takie młode i przebojowe osoby oddawajcie głosy a będziecie zdrowi i szczęśliwi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  Rysiy(2018-03-16)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety one color
Fototapety z teksturą
Obraz na płótnie, tryptyk 70x110, 110x110, 70x110 cm
Fototapety do łazienki