Sobota 20-10-2018, imieniny Jana, Ireny
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Międzynarodowy Festiwal Tańca „Baltic Cup” . Międzynarodowy Festiwal Tańca „Baltic Cup” .

InformacJa. Transgraniczna konferencja Polska-Rosja

Elbląg, InformacJa. Transgraniczna konferencja Polska-Rosja fot. nadesłana

25 i 26 września, w Juracie, odbyła się polsko-rosyjska konferencja „InformacJa w przestrzeni internetowej". Uczestnikami ze strony polskiej byli zarówno reprezentanci Stowarzyszenia Gmin RP Euroregionu Bałtyk, jak i przedstawiciele środowisk artystycznych oraz dziennikarze. Zza granicy przyjechało ponad 20 Rosjan z organizacji rządowych oraz obywatele Obwodu kaliningradzkiego, których praca związana jest z m.in. ze współpracą transgraniczną.

Konferencja, prowadzona metodą open space, miała miejsce w ramach projektu “Euroregionalne Centrum Informacji – współpraca z Obwodem Kaliningradzkim”. Głównym celem, oprócz nawiązania nowych kontaktów i zapoznania się z partnerami z Rosji, było wdrożenie ulepszeń i poprawek do portalu internetowego Eurobalt.org.pl, który w pełni powinien zacząć funkcjonować w ciągu kilkunastu najbliższych dni. Będzie on poświęcony aktualnym sprawom dotyczącym współpracy przygranicznej. Dyskusje, jakie miały miejsce w czasie konferencji związane były z tym, co powinno znaleźć się w serwisie by był przyjazny zarówno dla Polaków, jak i Rosjan.
     W czasie dwudniowego spotkania wyłoniło się wiele ciekawych idei, które, wprowadzone w życie, wpłyną na zawartość strony. Wiadomo już na przykład, że na polsko-rosyjskiej stronie będzie wiele informacji dotyczących kultury, gospodarki prawa. Pojawią się wiadomości, które zainteresują zarówno turystów podróżujących w obydwie strony, jak i inwestorów, biznesmenów i animatorów kultury chcących nawiązać współpracę z Obwodem Kaliningradzkim.
     Uczestnicy omawiali także inne, istotne tematy, jak m.in. wspólne obchody rocznic wydarzeń historycznych, tworzenie nowych turystycznych szlaków. Nie pominięto również spraw związanych z trudnościami, jakie mogą mieć polscy przedsiębiorcy zakładający biznes w Kaliningradzie, rozmawiano też o kulturowych różnicach między Polakami, a Rosjanami.
     We wspólnym podsumowaniu spotkania uczestnicy podkreślali przede wszystkim fakt, iż zostały nawiązane nowe, wartościowe kontakty, co będzie mieć odzwierciedlenie w zintensyfikowaniu ścisłej współpracy. Kolejne spotkanie planowane jest na listopad, tym razem na terytorium Obwodu.

Aleksandra Z.P., Eurobalt
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Domena funkcyjna .com.pl
Hosting WWW START
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata