Wtorek 23-10-2018, imieniny Teodora, Seweryna
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Informatyka w urzędniczej służbie

Elbląg, Informatyka w urzędniczej służbie Na seminarium omawiano bieżącą problematykę systemów wspomagających zarządzanie miastem na przykładzie ESIP

W czwartek 18 października w Sali Staromiejskiej Urzędu Miasta w Elblągu odbyło się seminarium na temat Elbląskiego Systemu Informacji Przestrzennej.

Seminarium objęło teorię i praktykę tworzenia systemów typu GIS dla jednostek administracji publicznej m.in.: hurtownia danych -narzędzie do integracji zasobów urzędu, bezpieczeństwo ruchu drogowego - raport drogowy, mapa akustyczna, monitorowanie zmian w przestrzeni miejskiej, elektroniczny obieg dokumentów, podpis elektroniczny.
     Wzięli w nim udział przedstawiciele administracji samorządowej, pracownicy firm branży geodezyjnej, a także przedstawiciele władz i wykładowcy Państwowej Elbląskiej Szkoły Zawodowej w Elblągu.
     - Omawiano bieżącą problematykę systemów wspomagających zarządzanie miastem – informuje Katarzyna Łaszkiewicz, specjalista ds. marketingu OPEGIEKA. - Wykłady oparte były na przykładzie wdrożonego w Urzędzie Miejskim w Elblągu systemu ESIP (Elbląski System Informacji Przestrzennej) autorstwa OPEGIEKA.
     Ostatnią sesję spotkania seminaryjnego poświęcono praktycznej demonstracji podpisu elektronicznego, a także infrastrukturze elektronicznego obiegu dokumentów. Warsztaty poprowadzili przedstawiciele firmy OPEGIEKA w Elblągu.
     - Zakres tematyczny spotkania oraz poruszana problematyka spotkały się z żywym zainteresowaniem słuchaczy –dodaje Katarzyna Łaszkiewicz. - Nie budzi wątpliwości fakt, iż problematyka zarządzania miastem to wciąż bardzo aktualny temat. W dobie możliwości korzystania ze wsparcia unijnego nadszedł czas aby zastanowić się nad strategią rozwoju, nad nowymi projektami informatyzacji urzędów w Polsce. Te i inne zagadnienia zostaną także poruszone podczas X Elbląskiej Konferencji poświęconej Ośrodkom Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej, która odbędzie się w kwietniu 2008.
     Organizatorami seminarium byli: Elbląski Inkubator Nowoczesnych Technologii Informatycznych oraz Okręgowe Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Kartograficzne OPEGIEKA w Elblągu.
     
     Wiecej o ESIP
     ESIP to unikalne rozwiązanie w skali kraju potwierdzające, że lokalizacja przestrzenna może być idealnym medium integrującym zasoby urzędowe i systemy informatyczne. Wdrożony w Elblągu system objął swoim zakresem wszystkie wydziały Urzędu Miasta. W trakcie procesu informatyzacji zadbano o przetworzenie wszystkich zasobów na postać cyfrową oraz odpowiedni dobór systemów informatycznych, które ze sobą współpracują i pozwalają na powiązania danych z obiektami na mapach. Dzięki zastosowaniu technologii hurtowni danych i systemów informacji przestrzennej wdrożono jednolite mechanizmy dostępu do danych, prowadzonych w różnych programach. Obecnie na każdym stanowisku komputerowym, mając uprawnienia, można w jednym programie przeglądać wszystkie zasoby graficzno-opisowe urzędu i wykorzystywać je do przekrojowych analiz i procesów podejmowania decyzji.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety do lekarza/dentysty
Obraz na dibond 300x60 cm - Kawa
Fototapety do sypialni
Obrazy na alupanelu