UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Innowacyjny chłód z Modrzewiny

 
Elbląg, Inwestycja ma powstać w miejscu, oznaczonym na mapie (materiały W-MSSE)
Inwestycja ma powstać w miejscu, oznaczonym na mapie (materiały W-MSSE)

Co najmniej 25 milionów złotych zainwestuje na Modrzewinie spółka, która otrzymała dzisiaj zezwolenie na działalność w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Zbuduje w Elblągu zakład, zajmujący się technologią innowacyjnego wytwarzania... chłodu.

Spółka New Energy Transfer z Warszawy chce zbudować na 2,5-hektarowej działce na Modrzewinie nowy zakład produkcyjny - Centrum Innowacyjnych Technologii Sorpcyjnych NET. Na podstawie zgłoszenia patentowego będą w nim wytwarzane innowacyjne chłodziarki sorpcyjne. - Uruchomienie produkcji jest wynikiem wdrożenia wyników prac B+R w ramach projektu budowy największego na świecie zakładu odsalania wody z zastosowaniem technologii adsorpcyjnej (Solar Village w Arabii Saudyjskiej), gdzie New Energy Transfer sp. z o.o. wykonała i dostarczyła adsorpcyjny system do produkcji chłodu i odsolonej wody – informuje Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna, która wydała zezwolenie na działalność spółki w podelbląskiej strefie. Inwestycja w Elblągu ma kosztować co najmniej 25 milionów złotych, centrum ma zatrudnić co najmniej 20 osób.

  Elbląg, Dominik Pawlak, prezes New Transfer Energy, odbiera zezwolenie z rąk prezesa W-MSSE Grzegorza Smolińskiego i wiceprezes Strefy Małgorzaty Sobieskiej zu Schwarzenberg
Dominik Pawlak, prezes New Transfer Energy, odbiera zezwolenie z rąk prezesa W-MSSE Grzegorza Smolińskiego i wiceprezes Strefy Małgorzaty Sobieskiej zu Schwarzenberg (fot. W-MSSE)


     New Energy Transfer sp. z o.o. jest polską, specjalistyczną firmą inżynierską i naukowo – badawczą, której specjalizację stanowią innowacyjne sorpcyjne technologie służące do odzysku ciepła niskoparametrowego i odpadowego oraz zamiany go w ciepło użyteczne, chłód lub odsoloną wodę pitną. Oprócz projektu dla Arabii Saudyjskiej firma stworzyła m.in. instalację trójgeneracyjną dla Wrocławskiego Parku Technologicznego, system odzyskania ciepła dla Zakładu Termicznej Utylizacji Odpadów w Szczecinie.
„Jako pierwsi i jedyni w Polsce produkujemy adsorpcyjne agregaty chłodnicze, dedykowane do współpracy z sieciami ciepłowniczymi. W ciągu 4 lat z sukcesem skomercjalizowaliśmy innowacyjną trójzłożową technologię adsorpcyjnej produkcji chłodu. Współpracujemy z sektorem ciepłowniczym, branżowymi izbami gospodarczymi i administracją propagując i upowszechniając korzyści wynikające z zastosowania ciepła systemowego do produkcji chłodu na cele klimatyzacyjne” - czytamy na stronie internetowej spółki.
     Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że budowa Centrum Innowacyjnego ma ruszyć jeszcze w tym roku.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama