Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Internet szerokopasmowy w Elblągu

Elbląg, Internet szerokopasmowy w Elblągu Grzegorz Nowaczyk, członek Zarządu Województwa podpisał dziś (31 marca 2010 r.) z Prezydentem Elbląga Henrykiem Słoniną umowę o dofinansowanie miejskiej sieci szerokopasmowego Internetu (fot. nadesłane)
Rek

W imieniu Samorządu Województwa Grzegorz Nowaczyk, członek Zarządu Województwa podpisał dziś (31 marca 2010 r.) z Prezydentem Elbląga Henrykiem Słoniną umowę o dofinansowanie miejskiej sieci szerokopasmowego Internetu. Elblążanie mogą liczyć na kolejne 96 km sieci szerokopasmowej z 161 podłączeniami,  8 hotspotów i 20 punktów Publicznego Dostępu do Internetu (PIAP).

- Sieć szerokopasmowa w Elblągu jest przykładem realizacji Strategii Informatyzacji Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Pieniądze unijne zdecydowanie przyspieszają jej wdrażanie - mówił Grzegorz Nowaczyk, członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
     Prezydent Elbląga podkreślał, że wszystkie ostatnio wykonywane w mieście prace np. wodno-kanalizacyjne przeprowadzono w sposób ułatwiający położenie światłowodów. Wcześniejsze przygotowanie terenu pozwoliło zmniejszyć koszty projektu.
     Elbląska inwestycja o wartości 43 mln zł została ujęta w wykazie kluczowych projektów Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. Z funduszy europejskich będzie pochodzić aż 36,5 mln zł. 
     Rozwój społeczeństwa informacyjnego jest jednym z priorytetów Unii Europejskiej, który znalazł się w Strategii Informatyzacji Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2007-2015. Samorządowy program służy wprowadzeniu nowoczesnych metod
     komunikacji mieszkańców z urzędami, szkołami czy pracodawcami. W 2008 r. dostęp  do szerokopasmowego Internetu miało 38 proc. gospodarstw domowych w Polsce.
     
     ***
     Projekt: "Budowa miejskiej sieci szerokopasmowej w Elblągu" jest konsekwencją wcześniej podjętych przez władze samorządowe działań. Gmina-Miasto Elbląg już w latach dziewięćdziesiątych podjęła starania budowy społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy, których niezbędnym, fundamentalnym elementem jest infrastruktura sieci szerokopasmowej.
     Pierwsze kable światłowodowe miejskiej sieci szerokopasmowej zostały położone w 2002 roku i służą do dzisiaj łącząc budynek Urzędu Miejskiego przy ul. Łączności z Miejskim Ośrodkiem Geodezyjno - Kartograficznym przy ul. Tysiąclecia oraz obsługując kilka kamer monitoringu wizyjnego. Po rozbudowaniu sieci przez spółkę Elman światłowód pozwolił na podłączenie kolejnych punktów kamerowych, których do dzisiaj
     powstało w Elblągu 19. Zbudowaną dotychczas infrastrukturę światłowodową wykorzystują również między innymi oddziały Sądu Okręgowego i Sądu Rejonowego, Komendy Miejskiej Policji, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, redakcja Telewizji Polskiej SA w Elblągu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, Referat Obsługi Kierowców na Placu Dworcowym oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.
     Budowa sieci szerokopasmowej umożliwi korzystanie z całej gamy usług z różnych dziedzin życia. Dotyczy to między innymi gospodarki - sieć szerokopasmowa to zwiększenie konkurencyjności miasta dla przedsiębiorstw. Dzięki niej firmy będą zwiększały swoją wydajność, będą mogły korzystać z nowoczesnych rozwiązań biznesowych opartych na Internecie i działać na skalę globalną. Kolejną dziedziną jest administracja. Sieć zwiększy wydajność pracy i pozwoli na integrację zadań.
     Umożliwi również wiele działań z zakresu bezpieczeństwa - między innymi pozwoli na lepsze zarządzanie ruchem drogowym, monitoring przeciwpowodziowy, czy umożliwi obywatelom szybszą komunikację ze służbami ratunkowymi. Sieć szerokopasmowa umożliwi również naukę wszystkim obywatelom, niezależnie od statusu i wieku.
Gabinet Marszałka, UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • nareszcie jest - martwiłem się już
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-03-31)
 • Piękne zdjęcie. Podpisują protokół zdawczo - odbiorczy ? Jest to zapewne marzenie Pana Nowaczyka, ale czy realne?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  internauta(2010-03-31)
 • zapamiętajmy ten obrazek. ustępujący Prezydent i jego następca. ale coś mi się wydaje, że po objęciu przez Nowaczyka stanowiska Prezydenta Elbląga, Słonina zostanie kimś ważnym i zagra na nosie całej lewicy i Gintowtowi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-03-31)
 • tu na szczescie komentarze bez moderacji. moze czas na maly konkurs - znajdz 5 roznic na zdjeciu. do wygrania stolki w UM
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ArnoldUPR(2010-03-31)
 • a tak na serio- niezły tandem. Doświadczenie i młodość.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  bez(2010-03-31)
 • O tym internecie już się pisze i mówi od kilku lat, a jak niem tak niema. Pewnie okaże się kolejny niewypał na którym któraś z firm internetowych zarobi kasę po znajomości.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-03-31)
 • w elblagu sa wazniejsze sprawy, potrzeby niz internet. .. .kto z niego skorzysta ? turysci? kto? przeciez nie elblazanie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-03-31)
 • Jakiego macie nata ??? Mój wynik www.speedtest.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  speed net(2010-03-31)
 • Zobaczycie, że słonina wystartuje w wyborach i jak to jest w samorządówce, po prostu je wygra. Dziwnym jest, że sprawy tej nie komentuja Platformersi bo krzyczeli że to 20 lat temu robiło się takie inwestycje a dzis Nowaczyk podpisuje umowe o dofinansowanie tej inwestycji. PO jest po prostu fałszywą partią która chce cos ugrac.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-03-31)
 • info. elblaqg. pl tam jest cenzuura
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-03-31)
 • Ja mam orange na przeglądarce Firefox , wyszło mi beznadziejnie myślałem że mam lepszy.-www.speedtest.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-03-31)
 • To przestarzały projekt sprzed wielu lat. To wstyd dla Nowaczyka, że projekt nie dotyczy gmin i powiatów wokól Elbląga, tak jak to robią w całej Polsce. Na wybudowanie są pieniądze, ale kto utrzyma wszystkie te urządzenia, oczywiście miasto. Kolejne martwe pieniądze. W Polsce tez buduje się sieci bezprzewodowe, łatwiejsze i tańsze w utrzymaniu, mogące mieć zasięg nawet do Braniewa. Nie ma czym się chwalić, to tylko kiełbasa wyborcza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Sceptyk(2010-03-31)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czytnik kart kryptograficznych Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Konto poczty elektronicznej
Hosting WWW START