Czwartek 25-04-2019, imieniny Marka, Jarosława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Interpelacja, by otworzyć basen

 
Elbląg, Interpelacja, by otworzyć basen
Sławomir Malinowski (z lewej), Janusz Nowak i Małgorzata Adamowicz (PiS) (fot. AD)..

Czy uda się przywrócić do stanu używalności Kąpielisko Miejskie przy ul. Spacerowej przed przyszłorocznymi wakacjami? Sławomir Malinowski, od wczoraj wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Elbląga, twierdzi, że to możliwe i składa interpelację w tej sprawie. Remont basenu ma kosztować nie miliony, a kilkaset tysięcy złotych.

– Do tej pory basen funkcjonował, chociaż były też glony, były problemy z utrzymaniem czystości wody, z infrastrukturą, ale przez kilkadziesiąt lat funkcjonował i mieszkańcy z tego korzystali – mówił Sławomir Malinowski do dziennikarzy. Jako argument, że miastu basen latem jest niezbędny, przywołał tragiczny wypadek z końca czerwca: – 24 czerwca tego roku utonął 11-letni chłopiec. Nie mówię, że przyczyną było zamknięcie basenu, ale gdyby miał wybór i możliwość korzystania z tego basenu za symboliczną złotówkę albo za darmo, można by było chociaż próbować tej tragedii uniknąć.
     Kąpielisko przy ul. Spacerowej zostało zamknięte w lipcu 2011 r. Jest teraz w znacznie gorszym stanie technicznym, niż przed dwoma laty – część urządzeń rozkradziono, część zniszczono. Obecny stan kąpieliska i koszty, jakie trzeba ponieść, by na powrót stało się kąpieliskiem, mają ocenić radni i fachowcy.
– Wnosimy o powołanie przez prezydenta Elbląga komisji złożonej z przedstawicieli każdego klubu radnych, a także z dwóch osób mających doświadczenie, jeśli chodzi o infrastrukturę sportową – informuje Sławomir Malinowski. – Chcielibyśmy, aby prace tej komisji zakończyły się do końca sierpnia tego roku.
     Jak zapisano w interpelacji, ma to być Komisja społeczna ds. przeprowadzenia analizy finansowej zabezpieczenia i przywrócenia do stanu użytkowania Basenu Miejskiego przy ul. Spacerowej. Ale to nie wszystko.
– Będę też prosił prezydenta Wilka, aby poprosił panią prezes spółki „Aquapark” o przygotowanie sprawozdania ze swojej działalności, obejmującego odpowiedź na pytanie, jak to się stało, że basen przy ul. Spacerowej znajduje się w tak opłakanej kondycji.
     Sławomir Malinowski jest zdania, że koszt przywrócenia basenu do użytku jest do udźwignięcia przez miasto i w czerwcu 2014 roku basen może być ponownie otwarty.
– Chcę prosić pana prezydenta Wilka, żeby prac modernizacyjnych basenu nie powierzać firmom zewnętrznym, ale robić to siłami gospodarczymi, jak to było robione dotychczas – siłami pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Możemy prosić o pomoc również wojsko – zapowiada Malinowski. – Można to zrobić znacznie mniejszym kosztem, nie wydając kilku milionów złotych, a kilkaset tysięcy. Jest to koszt wart poniesienia przez miasto, żeby elblążanie mogli godnie, na miejscu, wypoczywać. To nie są duże nakłady, raczej chodzi o ilość mężczyzn z łopatami i trochę niezbyt ciężkiego sprzętu – tak przynajmniej twierdzą ludzie, którzy przez kilkadziesiąt lat zarządzali basenem i spotykali się z problemami, które spowodowały jego zamkniecie dwa lata temu.
Piotr Derlukiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Niech Miasto zacznie sprzedawać cegiełki na przywrócenie obiektu do odpowiedniego stanu, elblążanie pomogą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  36 2
  (2013-07-13)
 • Prezes od tej kwitnącej spółki Aquapark to robi coś prócz pobierania wypłaty?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  41 0
  (2013-07-13)
 • powinien już dawno być otwarty tam było zycie na basenie różne sporty się odbywaly nawed obserwowałem zawody ślizgaczy a zima zawody w jedzie szybkej na paczenach a teraz to wszystko niszczeje asz przykro paczec
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18 1
  smutnyitomocno(2013-07-13)
 • A najlepiej bezrobotnych brać z funduszów państwowych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 1
  (2013-07-13)
 • kogo wy wybraliście na wiceprzewodniczącego Rady Miasta, przecież ten człowiek w ogóle nie wie o czym mówi. Najpierw niech pozna sytuacje basenu a potem niech coś powie a nie klepie głupoty bez żadnego rozeznania w temacie. Ciekawe kiedy ostatni raz pan Malinowski był na basenie? według dyrektora MOSiRu basen był dla ludzi z marginesu a chyba Pan Malinowski się do nich nie zalicza
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  8 36
  (2013-07-13)
 • Panie Malinowski, zejdź Pan na ziemię, bo to już nie ta epoka. Co ma wojsko do basenu? Działania gospodarcze? To już lepiej ogłoś Pan czyn partyjny albo społeczny i jako wiceprzewodniczący rozdaj Pan łopaty miejskim radnym. Do dzieła!!! Ps. i po to potrzebne było referendum aby tacy owacy w radzie miejskiej po raz któryś zasiedli a nawet jej wiceprzewodniczącyli. Amen
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 30
  bad(2013-07-13)
 • Errata: wiceprzewodniczyli.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 1
  bad(2013-07-13)
 • Osoba jak najbardziej odpowiednia na to stanowisko!!!! Inicjatywa również jak najbardziej możliwa do realizacji. Człowiek z wielkimi ambicjami i osiągnięciami- dla Kogoś Takiego nie ma rzeczy niemożliwych !!!! Tak poza tematem życzę obecnemu Wiceprzewodniczącemu Rady Miejskiej Elbląga jak największych odkryć archeologicznych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  21 3
  koperek0906(2013-07-13)
 • zrobić jakąkolwiek modernizacje, tak by nie przeszkadzało to, bądź nawet umożliwiało dalszą modernizację w stronę aquaparku gdy znajdzie się inwestor. Ale do tego czasu przygotować i uruchomić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 3
  erge(2013-07-13)
 • erge - kolejny megaloman
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 5
  (2013-07-13)
 • Wjazd na basen nie może być darmowy. Nie myślę tu o cenniku, raczej o stałej opłacie za wstęp - bez limitu godzin - z wydaniem jakiegoś kwitu (bransoletki) uprawniającego do ponownego wstępu tego samego dnia. Miasto musi na tym zarabiać chociażby na konserwację obiektu. Poza tym opłata - teoretycznie - wyeliminuje osobników, którzy mogliby przebywać tam w celach innych niż wypoczynek (czyt: chuligaństwo, kradzież itp)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21 1
  JestemByłem(2013-07-13)
 • Proponuję panie Prezydencie Wilk na samym wstępie zwolnić pania Prezes Spółki Krzak czyli AQUAPARK, tak w ogóle to należałoby zlikwidować ten głupi wymysł Pana poprzednika, czyli Grzesia Nowaczyka, który lekką ręką roztrwaniał miejskie finanse. Brawo dla pana wiceprzewodniczącego, Sławomira Malinowskiego w /s basenu miejskiego, oby tylko nie były to słowa rzucane na wiatr.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25 2
  xman(2013-07-13)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne Oscar Ventura
optyk Elbląg, okulista Elbląg, badanie wzroku
Okulary przeciwsłoneczne Roberto Cavalli