UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Interwencja w sprawie odpraw fitosanitarnych

 
Elbląg, Interwencja w sprawie odpraw fitosanitarnych
fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl
Reklama

Poseł Andrzej Kobylarz (Kukiz’15) podjął interwencję u ministra rolnictwa i rozwoju wsi w sprawie planowanych odpraw fitosanitarnych, jakie mają się rozpocząć w elbląskim porcie morskim z początkiem 2018 roku. Wojewódzka Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Olsztynie przeprowadziła nabór na stanowiska inspektora ds. kontroli granicznej, wyłaniając dwoje kandydatów z końcem marca br.

- Chciałbym, aby minister Krzysztof Jurgiel wskazał, co stoi na przeszkodzie w uruchomieniu odpraw jeszcze w tym roku – tłumaczy przyczyny złożenia na ręce ministra zapytania poselskiego poseł Kobylarz. – Od momentu ogłoszenia wyników naboru do planowanego uruchomienia odpraw fitosanitarnych upłynie dziewięć miesięcy. Kandydatów do pracy dobierano wśród ludzi z odpowiednim wykształceniem i umiejętnościami, nie sądzę zatem, aby przeszkolenie tych osób wymagało tylu miesięcy.
       Wojewódzka Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Olsztynie wyniki naboru ogłosiła 24 marca br. Tymczasem zgodnie z projektem rozporządzenia Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, zmieniającego rozporządzenie ws. wykazu punktów wwozu, przez które można wprowadzać rośliny, produkty roślinne lub przedmioty, dokonywanie odpraw fitosanitarnych w elbląskim porcie stanie się możliwe dopiero od 1 stycznia 2018 r.
       - Mamy w tej chwili sezon żeglugowy, największe obłożenie ładunkami w porcie – tłumaczy parlamentarzysta Kukiz’15. – Od wielu lat w porcie oczekuje się na możliwość odpraw fitosanitarnych, tymczasem wciąż zwlekamy z ich uruchomieniem. Mam nadzieję, że o ile nie będzie przeszkód proceduralnych, uda się przyspieszyć planowane otwarcie punktu kontroli granicznej. Tyle się mówi o konieczności rozwoju naszego portu, więc należy jak najszybciej stworzyć odpowiednie warunki do jego rozwoju. Chciałbym się dowiedzieć, co tak naprawdę robią te osoby, skoro planowane uruchomienie punktu wwozu w Elblągu, nastąpić ma z początkiem przyszłego roku – kończy poseł Andrzej Kobylarz.
      
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
 • Kolejne lata i kolejna partia rządząca i kolejny poseł, a my wciąż w tym samym miejscu! Eh co na to Protas, Geler, Wcisło? Dla Andrzeja brawo choćby za dobre chęci i zawstydzenie złotoustych co już, już, już od jutra będzie. .. mówili. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  Kat.,Na.,Idiotów(2017-06-22)
 • Pamiętacie jak Wcisła próbował coś wskórać z zamknięciem MRG ? Zobaczył że spraa beznadziejna to olał ludzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2017-06-22)
 • dlaczego nadal olsztyn wtrąca się w sprawy Elbląga. poszli won.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  (2017-06-22)
Reklama