Środa 23-01-2019, imieniny Rajmunda, Ildefonsa
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Inwestowanie we własnym stylu

Dodaj do
zakładek
Wersja
do druku
Podaj
dalej
2015-09-12
Aktualizowany 2015-09-13 18:08
 

Istnieje kilka typów inwestorów. Przedstawiamy je wszystkie poniżej. Być może rozpoznają Państwo w nich siebie lub znajdą wzorzec takiego inwestora, jakim chcieliby się Państwo stać w najbliższej przyszłości. Warto sprawdzić, do którego typu Państwo należą.

 – Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu – mówi Piotr Minkina, dyrektor ds. produktów inwestycyjnych Union Investment TFI – możemy wyróżnić pięć głównych typów inwestorów. Pierwszy to inwestor ostrożny. Zagadnienia finansowe nie wywołują u niego pozytywnych emocji. Wręcz przeciwnie – często wiążą się z osobistymi obawami i zniechęceniem. Niechęć do podejmowania ryzyka inwestycyjnego jest pochodną m.in. niepewności co do przyszłej sytuacji finansowej.
     Drugi typ to osoba, która do inwestowania podchodzi ze sporym dystansem. Zdecydowanie bardziej woli unikać ryzyka, niż korzystać z nadarzających się okazji inwestycyjnych.
     Kolejnym typem jest inwestor, który lubi mieć wszystko pod kontrolą. Generalnie jest dość ostrożny, jednak nie zamyka się na nowe możliwości pomnażania kapitału. Im większą ma wiedzę o rynkach finansowych, tym bardziej otwiera się na nowe sposoby inwestowania. Piotr Minkina uważa, że najodpowiedniejsze rozwiązanie dla takich inwestorów – przynajmniej na początku – to fundusze pieniężne i obligacyjne.
     Wreszcie dochodzimy do inwestorów gotowych na podjęcie ryzyka. Inwestują oni chętnie i odważnie. Często wiedzą już trochę o funkcjonowaniu rynków oraz produktach finansowych. Dla nich (w przeciwieństwie do inwestorów skupionych na bezpieczeństwie) spekulacja finansowa od czasu do czasu to element strategii. Tacy inwestorzy najczęściej nie obawiają się o przyszłość finansową i rozumieją, że ceną za możliwość osiągnięcia większego zysku jest wyższe ryzyko. Dlatego też mogą oni śmiało korzystać z rozwiązań bardziej ryzykownych niż przeciętnie, np. funduszy zrównoważonych lub akcyjnych.
     Nieco rzadziej, zdaniem Piotra Minkiny, możemy spotkać zdeklarowanych ryzykantów. Rynek finansowy i wyszukiwanie okazji inwestycyjnych uważają oni nie tylko za sposób na zarobek, ale również za życiową pasję. Także spekulacja finansowa to w ich oczach czysta przyjemność. Dla tego typu inwestorów przeznaczone są wszystkie rozwiązania inwestycyjne (łącznie z tymi, które wiążą się z bardzo wysokim ryzykiem).
     Niezależnie od tego, jakie działania inwestycyjne Państwo podejmują, zawsze warto mieć dobry plan na jutro. Aby mogli go Państwo łatwiej ułożyć, proponujemy UniKalendarz 2016. Pomoże on bezpiecznie planować, a przy okazji znajdą w nim Państwo ciekawe i inspirujące historie oraz aforyzmy. Formularz zamówień znajduje się na stronie: https://unifunduszeonline4.union-investment.pl.

 


     Union Investment TFI to cenione towarzystwo funduszy inwestycyjnych, które proponuje wiele możliwości lokowania środków. O wyjątkowości jego oferty decydują jednak nie tylko bogaty wybór produktów finansowych i wysokie wyniki. Aby spełniać oczekiwania inwestorów, firma chce utrzymywać z nimi uczciwe, partnerskie relacje.
     

-------- Artykuł sponsorowany --------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl