Poniedziałek 25-03-2019, imieniny Marii, Wieńczysława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Inwestycja w straż - inwestycją w życie

Elbląg, Inwestycja w straż - inwestycją w życie
Fot. PS.

Prawie 1,5 miliona złotych przekaże gminom Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego na ochronę przeciwpożarową. Już jutro (17 kwietnia) nastąpi podpisanie umów. Na liście zabrakło Gminy Elbląg.

Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę, rozbudowę i remonty remiz, modernizację ich ogrzewania, zakup specjalistycznego sprzętu, a także systemów alarmowych.
     - Nie chcemy być gołosłowni i składać życzeń tym, którzy ratują nasze życie i zdrowie bez konkretnych przykładów naszej troski o strażaków. Po wydarzeniach w Kamieniu Pomorskim jesteśmy pewni, że inwestycja w straż jest inwestycją w życie – dodaje marszałek Jacek Protas.
     Samorząd Województwa dofinansuje działania w zakresie ochrony przeciwpożarowej następującym gminom:
     1. Gmina Orneta – 300 tys. zł z przeznaczeniem na dofinansowanie budowy remizy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Ornecie.
     2. Gmina Miłakowo – 100 tys. zł z przeznaczeniem na dofinansowanie budowy remizy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Miłakowie.
     3. Gmina Purda – 15 tys. zł z przeznaczeniem na dofinansowanie rozbudowy remizy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi.
     4. Gmina Biskupiec – 20 tys. zł z przeznaczeniem na dofinansowanie remontu remiz strażackich dla Ochotniczych Straży Pożarnych w Krotoszynach i Biskupcu.
     5. Gmina Płośnica – 20 tys. zł z przeznaczeniem na dofinansowanie budowy i remontu strażnicy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Niechłoninie.
     6. Gmina Banie Mazurskie – 15 tys. zł z przeznaczeniem na dofinansowanie modernizacji ogrzewania i utwardzenie podjazdu oraz wykonanie posadzki magazynu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Baniach Mazurskich.
     7. Gmina Dobre Miasto – 10 tys. zł z przeznaczeniem na dofinansowanie remontu remizy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Jesionowie.
     8. Gmina Szczytno – 15 tys. zł z przeznaczeniem na dofinansowanie remontu strażnicy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszynach.
     9. Gmina Pasłęk – 15 tys. zł z przeznaczeniem na dofinansowanie remontu budynku dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Drulitach.
     10. Gmina Orzysz – 10 tys. zł z przeznaczeniem na dofinansowanie wykonania bramy garażowej dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Orzyszu.
     11. Gmina Płoskinia – 10 tys. zł z przeznaczeniem na dofinansowanie remontu remizy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Płoskini.
     12. Gmina Markusy – 15 tys. zł z przeznaczeniem na dofinansowanie rozbudowy budynku remizy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Markusach.
     13. Gmina Bisztynek – 20 tys. zł z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu bramy garażowej, okien, drzwi wejściowych oraz drzwi wewnętrznych dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Bisztynku.
     14. Gmina Kisielice – 15 tys. zł z przeznaczeniem na dofinansowanie remontu strażnicy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Jędrychowie.
     15. Gmina Dąbrówno – 50 tys. zł z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu sprzętu ratownictwa drogowego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrównie.
     16. Gmina Miłomłyn – 40 tys. zł z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu sprzętu hydraulicznego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Miłomłynie.
     17. Gmina Wydminy – 50 tys. zł z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu ciężkiego zestawu narzędzi hydraulicznych dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Wydminach.
     18. Gmina Biskupiec – 20 tys. zł z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu systemu alarmowania i terminali dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Biskupcu, Kobułtach, Wygóju, Droszewie i przebudowy strażnicy w Droszewie.
     19. Gmina Gietrzwałd – 150 tys. zł z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Gietrzwałdzie.
     20. Gmina Gierzwałd – 150 tys. zł z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu samochodu pożarniczego 4x4 dla Ochotniczej Straży Pożarnej we Frygnowie.
     21. Gmina Korsze – 180 tys. zł z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu ciężkiego samochodu pożarniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Korszach.
     22. Gmina Lidzbark – 180 tys. zł z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu ciężkiego samochodu pożarniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Lidzbarku.
Oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Kuchnia 3
AMK Szkło ozdobne 3
Fronty lakierowane mdf biały mat
Szafka RTV pod telewizor Cromer połysk 160 cm