Niedziela 20-01-2019, imieniny Fabiana, Sebastiana
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Inwestycje lokalnych przedsiębiorców

 
Elbląg, Inwestycje lokalnych przedsiębiorców fot. nadesłana

Województwo warmińsko-mazurskie stwarza doskonałe warunki do inwestowania. Turystyczne walory tego miejsca zna cały świat, doceniają je także biznesmeni. Region oferuje także miejsca pod rozwój innych, niż turystyka branż. W tym celu utworzone są specjalne strefy ekonomiczne. Czy lokalni przedsiębiorcy dobrze wykorzystują potencjał okolicy?

Lokalni przedsiębiorcy – zainteresowani inwestycjami
„70 proc. przedsiębiorców w Elblągu jest nastawione na rozwój i inwestycje”, wskazuje Krzysztof Ciuła, prezes Elbląskiej Izby Gospodarczej. To dobry znak, zwłaszcza, że do dyspozycji firm postawiono kolejne miliony euro z perspektywy finansowej 2014 – 2020. Środki można pozyskiwać m.in. z programu "Inteligentny Rozwój" przeznaczonego na finansowanie innowacyjnych produktów. Głównym celem dofinansowania są projekty badawczo – rozwojowe. Dodatkowym źródłem funduszy jest program "Wiedza, Edukacja i Rozwój". Region uczestniczy też w programie dla pięciu województw „Polska Wschodnia”.
     
     Małe i średnie przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia miejscowych instytucji

     Istotnym zadaniem ze strony instytucji tworzących przyjazne otoczenie biznesowe jest przełamanie strachu przedsiębiorców przed skomplikowanymi procedurami, złożonymi zagadnieniami prawnymi, czy trudnym, nieznanym nazewnictwem. Jak przekonywała na spotkaniu z lokalnymi przedsiębiorcami Joanna Hetnarowska, konsultant ds. funduszy unijnych - „Innowacyjnością może być wprowadzenie produktu lub usługi, których Państwa firma jeszcze nie miała”. Czy takie wyjaśnienia mogą zmienić podejście ludzi biznesu do korzystania z pomocy unijnej? Z pewnością tak. Po wielu mniej udanych doświadczeniach z unijnymi projektami, nie tylko w naszym województwie, ale i na terenie całego kraju, instytucje pośredniczące w dystrybucji środków kładą większy nacisk na informowanie potencjalnych beneficjentów pomocy i wsparcie merytoryczne w trakcie trwania procedury urzędniczej. To bardzo pozytywna zmiana, zwłaszcza, że spora część funduszy przeznaczona jest na wspierane małej i średniej przedsiębiorczości, tj. takiej, która dysponuje skromniejszymi zasobami ludzkimi i mniejszą ilością czasu na edukację i żmudne opracowywanie dokumentacji dotyczącej unijnych i rządowych środków.
     
     Kompleksowe wsparcie

     Miejscowi przedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc Narodowego Pośrednika Finansowego w programach unijnych na lata 2014 – 2020, którym jest Idea Bank. Bank do tej pory aktywnie uczestniczył w tworzeniu sprzyjającego biznesowi środowiska. Produkty tej instytucji zawsze przodowały w rozwiązaniach szczególnie przydatnych dla przedsiębiorców, tak młodych, jak i tych z długim stażem działalności. W ofercie Idea Banku można znaleźć różne kredyty zaspokajające bardzo złożone i pomijane przez inne podmioty finansowe potrzeby biznesowych klientów. Obecnie, firmy oraz osoby zamierzające prowadzić działalność gospodarczą mogą oczekiwać jeszcze bardziej rozbudowanego wsparcia ze strony banku. Początkujący bez problemu otworzą tu działalność gospodarczą, skorzystają z darmowych biur coworkingowych, mogą też zaciągnąć kredyt na nowo powstającą firmę, mimo iż nie posiadają historii kredytowej, a ich przedsiębiorstwo nie przynosi jeszcze dochodów. Świetną propozycją dla osób zainteresowanych innowacjami, czy też zakupem terenów, wyposażenia i innych aktywów na rzecz firmy, są kredyty firmowe pod inwestycje. Tu również zastosowane są unikalne rozwiązania, np. kredyt pozyskiwany w 100 proc. przez internet z decyzją w kilka minut. Warto podkreślić, że liczne udogodnienia kierowane do klientów banku nie mają żadnego przełożenia na koszty kredytu. Wręcz przeciwnie, niektóre produkty kuszą dodatkowymi premiami do wykorzystania. Idea Bank jest ukierunkowany na sprawne wykorzystywanie wszelkich funduszy, w tym unijnych i rządowych. Do wsparcia finansowego dołącza pomoc doradczą. Jako podmiot o wielkim doświadczeniu w kwestii rozwoju przedsiębiorczości i finansowaniu rozmaitych projektów ma wszelkie podstawy do tego, by z powodzeniem dzielić się swoją wiedzą z osobami, które zgłoszą się po pomoc finansistów. Wszelkie pytania i wątpliwości można zgłaszać do Idea Banku za pośrednictwem strony https://www.ideabank.pl/kontakt.      

     ------------Artykuł sponsorowany----------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl