Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jak wspierać lokalny biznes?

 
Elbląg, Jak wspierać lokalny biznes?
Rek

Rozmawiając z przedsiębiorcami zrzeszonymi w Elbląskiej Izbie Gospodarczej na temat tego, co najbardziej przeszkadza w rozwoju działalności odnosi się wrażenie, że fakty istotnie odbiegają od tego, na czym koncentrują swoje działania różne instytucje zaangażowane w rozwój naszego miasta. Aby określić obszary wymagające wsparcia, Elbląska Izba Gospodarcza o. RIGP prosi przedsiębiorców do wypełnienia ankiety i zaprasza na spotkanie.

Otóż, co może być zaskoczeniem dla miasta o wysokiej stopie bezrobocia (które wg danych z sierpnia 2015 wynosi 22,9% w powiecie elbląskim), najczęściej zgłaszanym do nas przez firmy problemem jest brak wykwalifikowanych ludzi do pracy.
     Prostym przykładem jest firma z branży budowlanej, która zatrudnia 8 osób i obecnie nie przyjmuje nowych zleceń, bo musiałaby zwiększyć zatrudnienie do 20 osób a szef firmy wie, że nie znajdzie kadry…
     Gdy nasze firmy nie przyjmują nowych zleceń, to robią to firmy z innych miejscowości i to one się rozwijają, a my nie…
     Docierają do nas z drugiej strony komentarze pracowników, że w Elblągu wszyscy chcą zatrudniać na czarno lub płacić tzw. „najniższą krajową” i za takie pieniądze nie opłaca się pracować. Niewątpliwie zdarzają się również takie przykre sytuacje i moim zdaniem należy szukać sposobów na dobrą zmianę również dla pracowników.
     Ustalenie, gdzie jest rzeczywisty problem wydaje się być ważnym zadaniem dla każdego, kto chce zajmować się wsparciem rozwoju naszego regionu. Osobiście uważam, że grupą najbardziej tym zainteresowaną są przedsiębiorcy.
     Jednakże problem braku kadr nie jest jedynym, który przeszkadza w prowadzeniu firmy w Elblągu. Często podnoszone są również inne aspekty, takie jak brak zachęt inwestycyjnych, brak współpracy lokalnych środowisk, zbyt wysokie podatki, brak terenów inwestycyjnych, słabo rozwinięta infrastruktura.
     Aby jednak dokładniej określić obszary wymagające wsparcia, Elbląska Izba Gospodarcza o. RIGP zaprasza przedsiębiorców do wypełnienia krótkiej ankiety, która pozwoli nam lepiej usystematyzować posiadaną wiedzę. Ankieta jest dostępna tutaj.
     Wyniki ankiet będą zaprezentowane podczas spotkania organizowanego przez Izbę, na które zaproszono do współpracy Biuro Wsparcia Przedsiębiorczości Urzędu Miejskiego w Elblągu. Spotkanie, na które zapraszamy Państwa już dzisiaj odbędzie się 20 października w Elbląskim Parku Technologicznym o godz. 9.00 . – link do rejestracji.
     Osobiście dziękuję za Państwa głos w ankiecie!
     
Krzysztof Ciuła
     Prezes Zarządu
     Elbląska Izba Gospodarcza o.RIGP
     
Patronem Elbląskiej Izbie Gospodarczej jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
     
,
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • no właśnie, wielu przedsiębiorców twierdzi, że jest źle, ale ciekawe czy ma pomysł jak to zmienić. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  drive(2015-10-12)
 • z tych zarejestrowanych bezrobotnych, 99 % nigdy nie podejmie żadnej pracy, taka karma. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 2
  897(2015-10-12)
 • Elbląg wspiera lokalny przemysł niemiecki: Lidle, Kaufmany i inne zagraniczne sieci handlowe. Brawo !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  (2015-10-13)
 • Bez polskich banków nie ma Polski Aby uratować polską gospodarkę trzeba najpierw odzyskać sprzedane za 1/100 wartości polskie banki jak:WBK, BGŻ, PEKAO, GDAŃSKI, PBK, ZACHODNI, BIG, BPH, BRE, PBG, BDK, ŚLĄSKI, PBKS.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2015-10-13)
 • Podobno większość mieszkańców Obwodu Królewieckiego jest za przyłączeniem do Polski. Nie wiem czy robili już referendum, ale wiem że za Prezydenta Jelcyna były plany oddania Obwodu Polsce. Można by zasiedlić obwód chętnymi do przeprowadzki z przeludnionych części Polski. Są tam wypoczęte nie uprawiane ziemie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2015-10-13)
 • No tak, zasiedlajmy obwód bo jak nie my to Niemcy to zrobia i znów będzie problem jak w 39.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2015-10-13)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i Części VW - HADM Gramatowski
Serwis i oryginalne części Seat
Wyprzedaż rocznika 2017 w salonie Skody HADM
Serwis i oryginalne części Audi