Wtorek 21-05-2019, imieniny Wiktora, Jana
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jaki ma być Budżet Obywatelski

 
Elbląg, Jaki ma być Budżet Obywatelski
Ulica Bażyńskiego zyskała w ramach Budżetu Obywatelskiego 2013 (fot. AD archiwum portElu).

Czy brał/a Pan/i udział w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego na rok 2014? Jakie słabe strony, Pana/Pani zdaniem, ma Budżet Obywatelski Elbląga? Jakie zmiany proponuje Pan/Pani przy realizacji Budżetu Obywatelskiego Elbląga 2015? – to niektóre z pytań ankiety na temat tego, jak elblążanie oceniają realizację idei Budżetu Obywatelskiego w Elblągu.

Ankietę przygotował Zespół Forum Rozwoju Elbląga i Elbląskiego Komitetu Obywatelskiego.
„Koniec każdego roku to zawsze dobry czas na podsumowania i na kształtowanie planów noworocznych. Za nami już druga edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Elbląg (BO), dlatego chcielibyśmy poznać Państwa opinię na ten temat. Wyniki badania i wnioski zostaną przedstawione Urzędowi Miejskiemu.
     Ankieta jest zupełnie anonimowa, Państwa odpowiedzi nie będą opisane żadnymi danymi osobowymi i innymi prywatnymi informacjami. Będziemy bardzo wdzięczny za poświęcone 5 minut!” – czytamy we wstępie do ankiety.
     
     2014
     
Budżet Obywatelski jest realizowany w Elblągu od dwóch lat. Do realizacji w 2014 roku elblążanie wybrali następujące zadania:
– Międzypokoleniowe podwórko i plac zabaw przy alei Odrodzenia na osiedlu Zawada (na górce za kościołem). Koszt 150 tys. zł, 983 głosy.
– Kreatywny plac zabaw i siłownia dla seniorów w parku Modrzewia – 150 tys. zł, 926 głosów.
– Chodnik przy al. Odrodzenia (od ul. Mazurskiej do Wiejskiej) – 100 tys. zł, 636 głosów.
– Pół kilometra trasy pieszo-rowerowej od ul. Fromborskiej w kierunku Krasnego Lasu – 400 tys. zł, 992 głosy.
– Remont i modernizacja pasażu przy ul. Gwiezdnej (m.in. nowa nawierzchnia, ławki i klomby) – 400 tys. zł, 385 głosów.
– Miejsca parkingowe i remont chodnika przy ul. Odzieżowej (cd. prac z 2013 r. – 400 tys. zł, 280 głosów.
– Remont chodnika przy ul. Grottgera (od skrzyżowania z ul. Grunwaldzką do ul. Chełmońskiego) – 180 tys. zł, 352 głosy.
– Chodnik przy ul. Bema (od ul. św. Floriana do Reymonta) – 150 tys. zł, 349 głosów.
– Plac zabaw przy ul. Peryferyjnej – 80 tys. zł, 349 głosów.
     Liczba głosów oddanych przez elblążan w głosowaniu w porównaniu z poprzednią edycją Budżetu Obywatelskiego wzrosła trzykrotnie, więc mieszkańcy chcą brać udział w podejmowaniu ważnych decyzji.
     
      Ankieta
     
Celem ankiety jest m.in. sprawdzenie, czy elblążanie chcieliby uczestniczyć w podejmowaniu decyzji ważnych dla całego miasta, może nawet decyzji strategicznych.
„Uzyskane informacje z całą pewnością pozwolą jeszcze bardziej udoskonalić zasady funkcjonowania i spopularyzują, a co za tym idzie, zachęcą mieszkańców naszego miasta do brania czynnego udziału w życiu naszego samorządu. Autorem ankiety jest członek EKO Karol Gorobec – pisze Dariusz Babojć, prezes Elbląskiego Komitetu Obywatelskiego.
     Ankietę znajdziecie tutaj.
     

PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • By Beret Obywatelski był sprawiedliwie rozliczany trzeba wykluczyć z udziału w nim elbląskich bezradnych. Bo oni wywierają nnegatywny wpływ ns przepchęcie ich projektu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 3
  BeretObywatelski(2014-01-14)
 • Niech wpierw zrealizują BO 2014 dopiero potem niech biorą się za ankiety nad BO 2015
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 3
  Generallo(2014-01-14)
 • No nie za bardzo, bo BO (na) 2015 będzie już w tym roku realizowany, więc chyba lepiej byłoby go zrobić lepiej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 1
  przyssawka(2014-01-14)
 • Może w końcu zrobicie coś z podwórkiem miedzy ul. Trybunalska, ul. Słoneczna, ul Zielona. Tyle było dyskusji i reportaży na temat tego zaniedbanego przez miasto i mieszkańców miejsca a do tej pory nie widać efektów. Przepraszam po półtora roku zniknął toy toy zostawiony przez budowlańców.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 3
  Jarek eg (2014-01-14)
 • Zadania do BO powinny być oceniane pod względem celowości i przydatności, bo jeszcze parę lat i będziemy mieć 100 placów zabaw. Nie mówiąc o braku szacunków dot. utrzymywania zrealizowanych projektów w przyszłości.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 3
  orianka(2014-01-14)
 • Nie powinno być takiego budżetu być. Powinni decydować o tym ludzie świetli tacy jak radni
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 7
  żonaradnego(2014-01-14)
 • Ważne, jest aby zmienić sposób głosowania w BO, bo jak np: konkurować w Okręgu 1 z wieżowcami " Zawady" ?? Tak, jak to się stało w zeszłym roku. Całe 400 tys poszło na te osiedle w tym 100 tys na chodnik miejski ?? W którego zakresie utrzymania, odpowiada miasto, więc jak można swymi rękoma je wyręczać skoro płacimy na nie podatki ? Jeszcze lepiej, bo dwa lata wcześniej owe osiedle otrzymało z B. O na realizację kortu i boiska do siatkówki i koszykówki prawie 600 tys zł !! Czy Okręg 1 składa się tylko z Zawady ?? Bo, zapewne w tym roku, to osiedle też by zdobyło z B. O, kasę na inwestycje. Ale gdzie tu sens takiego wydawania pieniędzy miejskich na jedno osiedle ???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  MoczyMorda(2014-01-14)
 • Budżet Obywatelski to ściema!!! Dlaczego z naszych pienędzy są robione inwestycje spółdzielni mieszkaniowych!!! Przecież mają one w czynszach tzw. fundusz remontowy- nie mały!!! A niektóre chodniki i miejsca które należą do miasta i które powinny być naprawione są omijane!!! Niech ktoś się wreście przyjrzy dojściu do przedszkola nr 31 na Grunwaldzkiej (wjazd od Grottgiera i Dębowej) tatalna dezorientacja. Terny które piwinny być koszone przez ZZM są omijane a chodnik wylko na wysokości płotu przedszkola!!!! I przed furtką powstające jezioro (po opadach). Niech ktoś na to wreście zwróci uwagę!!!!! Proszę zróbmy coś z tym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 1
  (2014-01-15)
 • Jestem z okręgu 5,głosowałam za zrobieniem porządku na Gęsiej Górze, minusem tego wszystkiego jest to, że nie okazano projektu na jaki głosowaliśmy. To co zrobiono na Gęsiej Górze, tego klimatycznego miejsca nie przypomina już wcale. Wiem z opinii osób, które też głosowały, że również nie tego się spodziewali, bardziej uprzątniecia ale nie zrównania wszystkiego z ziemią i wykonania na tym mauzoleum. Dla wielu jest to miejsce nostalgiczne i pełne wspomnień, teraz omijam szerokim łukiem i nie bardzo mi się wydaje, że ktoś tam będzie chodził na grilla, bo elblązanie są leniwi i nie pójdą z buta po to by w wątpliwej urody miejscu spędzić czas. Niestety niejaki M. Lewandowski tam mieszał więc nie dziwi nic.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  dziooooo(2014-01-15)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fronty mdf frezowane kolor mat
AMK Kuchnia 12
AMK Szkło ozdobne 5
AMK Kuchnia 6