UWAGA!

Jednak będą

Na ochronę Żuław przed powodzią będzie więcej pieniędzy.

Choć w czasie piątkowej batalii o budżet „poległo” wiele propozycji rządu Leszka Millera, poprawka zgłoszona przez senatora SLD Władysława Mańkuta, którego poparli klubowi koledzy: Marian Kozłowski, Janusz Lorenz i Wiesław Pietrzak - przeszła.
     Pozytywny wynik głosowania oznacza, że w tym roku na bieżącą pracę urządzeń i doroczne prace zabezpieczające Żuławy Elbląskie otrzymają nieco ponad 7 milionów złotych. To prawie dwa razy tyle, ile na podstawie informacji o pierwszej wersji budżetu państwa zakładał Żuławski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Elblągu i władze regionu.
     - Poprawkę udało się przeforsować, bo cała sprawa została dobrze przygotowana, zmianę w budżecie oprócz komisji w Senacie i Sejmie poparło także ministerstwo finansów i to przekonało parlamentarzystów – uważa Władysław Mańkut.
     
     
     Zobacz także: "Żuławskie kanały"
AJ

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Doskonała wiadomość. Więcej takich prosimy a nie będzie źle.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    ORTOFOB(2004-01-26)
  • Tak to jest dobra wiadomość. Chwała tym, co to uczynili. Lecz na przyszłość proponuje większy nacisk położyć na agroturystyczny aspekt ŻUŁAW i ich najbliższych okolic. Jest tu dużo do zrobienia - ale przede wszystkim jest ogromna siec dróg wodnych, które mogą stanowić wiele atrakcji dla przybyszów jak i miejscowych. Jak to uczynić - łącznie z właściwym zagospodarowaniem Kanału Elbląskiego można zobaczyć w krajach Beneluxu, a przede wszystkim w Holandii.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    AborygenMiejscowy(2004-01-26)
  • Byłbym nieco ostrożniejszy z tym zachwytem w tej chwili. Będę sie cieszył dopiero wtedy gdy się dowiem w jaki sposób te pieniądze zostały wydane (po ew. kontrolach etc...) - czy aby przypadkiem nie jest to już zbiórka na kolejna kampanię wyborczą SLD
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    ostrożny optymista(2004-01-27)
  • Tragedia - nie 7 mln a 3 mln - Z Gazety Wyborczej - "Posłowie z Warmii i Mazur, którzy lobbowali na rzecz regionu, niewiele wskórali. Pieniądze w budżecie państwa znalazły się zaledwie na trzy inwestycje: budowę przejścia granicznego Grzechotki - Mamonowo, dokończenie inwestycji w poliklinice MSWiA i zabezpieczenie przeciwpowodziowe na Żuławach. Największa porażka to brak pieniędzy na zwalczanie bezrobocia, przeznaczonych m.in. na kursy oraz zawodowe przekwalifikowanie. To kłopotliwe, tym bardziej że jesteśmy województwem o najwyższej stopie bezrobocia, która wg najnowszych danych przekroczyła już 28 proc. Urzędy pracy mają nadzieję, że środki na ten cel uda się zdobyć, kiedy Polska zostanie członkiem Unii Europejskiej. - Liczymy na wsparcie Europejskiego Funduszu Społecznego - wyjaśnia Bogdan Hanas z WUP- u. 45 mln zł przejście graniczne Grzechotki - Mamonowo Kwota ta ma być przeznaczona na dokończenie modernizacji drogi dojazdowej do Grzechotek po polskiej stronie granicy z obwodem kaliningradzkim i budowę przejścia w takim terminie, aby w przyszłym roku można było otworzyć je dla ruchu osobowego. Ale pełną przepustowość przejście osiągnie dopiero w roku 2020. Wtedy też stanie się głównym punktem odpraw towarowych na granicy z Rosją. W ciągu doby ma tam przejeżdżać 800 ciężarówek, 300 autobusów i 5 tys. aut. (żarty czy co :(( ) 11 milionów poliklinika MSWiA Pieniądze te mają wystarczyć na zakończenie ciągnącej się od ponad 20 lat budowy szpitala. Dyrekcja chce przeznaczyć środki na przebudowę tzw. starego budynku polikliniki, gdzie znajdą się przychodnie onkologiczne i oddział dziennego pobytu na oddziale chemioterapii. Wyremontowane mają być także pomieszczenia tamtejszej apteki. Jeśli wystarczy pieniędzy, blok operacyjny będzie mógł liczyć na uzupełnienie wyposażenia. 3 mln Żuławy Wiślane Kwota ta ma być wydana głównie na remont i utrzymanie urządzeń przeciwpowodziowych. Stan większości z nich nie zmienił się od czasów międzywojennych. Ale to tylko kropla w morzu potrzeb. Na uporządkowanie gospodarki ściekowej i poprawę jakości wody pitnej tamtejsze gminy potrzebują 110 mln zł. (kpiny)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    nietoperek(2004-02-01)
  • Nietoperek - a jednak 7 mln, 3 mln to dodatkowe pieniądze !!!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Melior(2004-02-05)
  • Moralna "Wyborcza" też kłamie ! O zgrozo !
Reklama