UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Jest wykonawca, będzie strażnica

 
Elbląg, Wizualizacja nowej siedziby KMP PSP w Elblągu
Wizualizacja nowej siedziby KMP PSP w Elblągu
Reklama

Firma Przembud z Gdańska zbuduje nową siedzibę elbląskiej straży pożarnej przy ul. Łęczyckiej. Komisja przetargowa zdecydowała się na jej ofertę, która, choć niższa niż konkurenta, nadal przewyższa kwotę, jaką strażacy zamierzali przeznaczyć na tę inwestycję. Nowa strażnica ma być gotowa do końca października tego roku.

Drugi przetarg na budowę siedziby Komendy Miejskiej Straży Pożarnej i Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Elblągu znowu ujawnił rozbieżności finansowe pomiędzy oczekiwaniami strażaków a potencjalnych wykonawców. Tym razem jednak rozbieżności okazały się być do pogodzenia. Komisja konkursowa zdecydowała, że do realizacji inwestycji przystąpi firma Przembud z Gdańska, która wyceniła swoją ofertę na 10 mln 931 tys. 558 zł zł (brutto) [przypomnijmy: strażacy chcieli przeznaczyć na pierwszy etap budowy 8,6 mln zł - red.]. Na budowę strażnicy ma czas do końca października.
       To już trzecia inwestycja, jaką w Elblągu prowadzi Przembud. W trakcie realizacji jest budowa Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej EUH-E oraz rozbudowa Centrum Spotkań Europejskich Światowid.
       A co dla strażaków ma przygotować gdańska firma? Pierwszy etap budowy strażnicy obejmuje komplet prac w zakresie przyłączy, sieci i instalacji zewnętrznych sanitarnych i elektrycznych, wykopów, przepustów dla instalacji, wybudowanie budynku głównego (siedziby komendy i JRG nr 1) w stanie szczelnym, zamkniętym, z kompletną elewacją i dachem oraz kanalizacjami podposadzkowymi, przygotowanie podłoża pod posadzki oraz wykonanie palowania i robót ziemnych pod garaż wielostanowiskowy oraz komorę dymową.
       Nowa siedziba Państwowej Straży Pożarnej ma powstać przy ul. Łęczyckiej w Elblągu.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama