Wtorek 23-04-2019, imieniny Wojciecha, Jerzego
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kamerdyner: elektroniczny przyjaciel Twojego domu i firmy

Dodaj do
zakładek
Wersja
do druku
Podaj
dalej
2017-04-18
Aktualizowany 2017-04-19 07:00
 

Nasze życie może być łatwiejsze, bardziej produktywne i o wiele ciekawsze. A to dzięki Internetowi Rzeczy, który gwałtownie rozwija się na całym świecie. Także w Elblągu ten rozwój jest widoczny, a dziedziną tą zajmuje się firma OKE Poland, która w swoim elbląskim laboratorium będzie tworzyć Kamerdynera. Co on potrafi?

OKE Poland jest firmą istniejącą od 1996 roku. Specjalizujemy się w tworzeniu oprogramowania stosowanego w interaktywnych platformach telewizyjnych. W ostatnich latach rozwijamy własne projekty związane z Internetem Rzeczy, wykorzystaniem telewizji i mediów mobilnych do tworzenia nowych usług, by życie stało się łatwiejsze, bardziej produktywne i bezpieczniejsze. Dzięki zatrudnieniu najlepszych specjalistów i wymianie doświadczeń, uzyskujemy doskonałe rezultaty w tej branży.
     - W ramach naszego nowego projektu tworzymy coś, co jest naturalnym kierunkiem rozwoju ofert dużych operatorów telekomunikacyjnych, dla których już pracujemy. Poza ofertą TV i Internetu, oferuje się dzisiaj dodatkowo automatykę domu. OKE już dwa lata temu zajęło się tą dziedziną, tworząc projekt Domotica, zapewniający zwiększone bezpieczeństwo domu – mówi Artur Pytlasiński, prezes OKE Poland. - W związku z tą dziedziną działania otworzyliśmy też Lab w Elblągu i zatrudniliśmy dobrych programistów, którzy profesjonalnie rozwijają funkcjonalności związane z automatyką domu. A teraz uruchamiamy nowy projekt w tym kierunku. System, który projektujemy, będzie nie tylko rozpoznawał, że ktoś pojawia się w domu, ale będzie też rozpoznawał konkretną osobę i będzie profilował działanie do tych konkretnych osób. Szerokie zastosowania tego typu systemów może mieć miejsce w tzw. Inteligentnych Miastach".
     System, o którym mowa, to Kamerdyner, unikalny, nowatorski i zaawansowany projekt, nad którym trwają prace badawczo-rozwojowe. Dzięki wprowadzeniu tak wysoce zaawansowanego oprogramowania spółka OKE Poland będzie miała szansę stać się realnym liderem usług dla inteligentnych domów na rynku. Kamerdyner, zainstalowany w Twoim domu lub firmie, będzie m.in. rozpoznawał sylwetki osób w czasie rzeczywistym, rozpoznawał twarz użytkownika systemu, monitorował zagrożenia życia (na przykład upadek na podłogę osób przebywających w monitorowanych pomieszczeniach), monitorował inne zagrożenia poprzez czujniki dymu, zalania, czadu, sterował natężeniem światła w pomieszczeniach, zużyciem energii elektrycznej i wykonywał wiele innych czynności. System, poprzez polecenie głosowe użytkownika, może sterować wybranymi urządzeniami wchodzącymi w skład inteligentnych pomieszczeń czy przypominać o zakupach, które trzeba zrobić.
     Dzięki możliwości integracji Kamerdynera z panelem wideo domofonu, system powiadomi użytkownika, że ktoś dzwoni do drzwi, a w przypadku, gdy nie będzie nikogo w przestrzeni zarządzanej przez program, przekieruje on połączenie głosowe z domofonu na predefiniowany numer telefonu. Kamerdyner będzie również wyposażony w definiowane poziomy prywatności w sytuacjach, gdy użytkownik zechce, aby system nie wchodził z nim w żadne interakcje (poza sytuacjami alarmowymi). A całym systemem będzie można kierować poprzez aplikację na smartfonie z każdego miejsca. Nasze doświadczenie w tworzeniu systemów telewizyjnych pozwala na uzyskanie wysokiej dostępności informacji z automatyki domu – pozwala na intuicyjna obsługę, znaną każdemu użytkownikowi telewizji.
     Zarządzanie przestrzenią przez system jest dużo łatwiejsze, sprawniejsze, jak również wygodne, natomiast użytkownicy czują się bezpieczniej oraz zyskują sporo czasu. A system z takimi funkcjami projektowany jest właśnie w Elblągu, gdzie OKE Poland otworzyło niedawno swoje laboratorium, angażując do pracy specjalistów z lokalnego rynku. Współpracujemy aktywnie z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Elblągu, promując wśród studentów ideę Internetu Rzeczy. Patronujemy również konkursowi na najlepszą pracę dyplomową na uczelni, fundując staże dla autorów najlepszych prac.
     

     OKE POLAND SP. Z O.O.
     
UL. Jana Heweliusza 11
     80-890 Gdańsk
+48 58 321 72 47
     office@oke.pl
     

     LAB ELBLĄG
     
ul. Zacisze 4C
     82-300 Elbląg
     elblag@oke.pl
     
     
--------- artykuł promocyjny ------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl