Wtorek 13-11-2018, imieniny Benedykta, Stanisława, Arkadego
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Kasa na kulturę

Na otwarty konkurs z zakresu kultury i ochrony dziedzictwa narodowego wpłynęło 41 projektów. Kryteria spełniło 36 ofert, na które przeznaczono pieniądze z budżetu Samorządu Województwa. Departament Kultury i Edukacji zaproponował rozstrzygnięcie w dwóch etapach: w lipcu i we wrześniu, ponieważ w budżecie Województwa aktualnie zarezerwowano kwotę 45.500 zł, którą podzielono pomiędzy 10 organizacji non profit.

Na poszczególne projekty przypadło od 1100 zł do 7 tysięcy zł. Komisja konkursowa brała pod uwagę między innymi dotychczasowe doświadczenie organizacji pozarządowej, cykliczność imprezy, jej zasięg, liczbę uczestników oraz budżet całości przedsięwzięcia.
     Zarząd Województwa wprawdzie zaproponował zwiększenie dotacji na ten cel o 50 tysięcy złotych, ale decyzja trafi do Sejmiku dopiero pod koniec sierpnia.
      - Chcemy, aby organizacje non profit otrzymywały coraz więcej pieniędzy na działalność -zadeklarował Marszałek Jacek Protas - dlatego przy każdej sposobności szukamy środków w naszym budżecie. A warto je wspierać, bo są dobrymi partnerami samorządów.
     Po akceptacji Sejmiku, dofinansowanie zadań zgłoszonych do konkursu będzie zrealizowane we wrześniu.
opac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czytnik kart kryptograficznych
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Hosting WWW BIZNES
Czytnik kart kryptograficznych Mini