Niedziela 16-12-2018, imieniny Albiny, Zdzisława
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Kierunek Malbork

Elbląg, Kierunek Malbork Na konferencji (fot. MWC).

Samorząd Malborka czerpie wzory ze szwedzkiego Kalmaru i powołał Malbork Welcome Center, czyli nowoczesne Centrum Turystyki w Malborku. Niedawno odbyła się tam konferencja na temat działalności MWC.

Konferencja „Kierunek Malbork - Malbork Welcome Center jako przykład dobrych praktyk w promocji i rozwoju turystyki” odbyła pod patronatem Wojewody Pomorskiego i Marszałka Województwa Pomorskiego. Uczestniczyło e niej około 100 osób z branży turystycznej, władz wojewódzkich, przedstawicieli organizacji turystycznych, pism branżowych i mediów. Było to podsumowanie realizowanych obecnie dwóch projektów turystycznych Malborka pod nazwą Malbork Welcome Center. Przez przedstawicieli Muzeum Zamkowego i Malbork Welcome Center podsumowany został również sezon turystyczny w 2007 roku w Malborku. Rozpoczęto także dyskusję na temat Systemu Informacji Miejskiej i roli informacji w tworzeniu wizerunku miasta (prezentację na ten temat przygotowała firma AMS SA.
     Litewscy partnerzy Malborka w projekcie Malbork Welcome Center przedstawili własne działania w ramach projektu oraz przybliżyli uczestnikom konferencji region Mosedis i Skuodas.
     Przedstawiono działania Malbork Welcome Center, jego dotychczasowe sukcesy i plany na rok następny. Gościom konferencji zaprezentowano nową siedzibę MWC, w której jednostka będzie funkcjonować już od kwietnia 2008 r.
     Architekt miasta przedstawił również założenia strefy wysokiej jakości usług na Starym Mieście w Malborku, czyli plany i wizualizację przyszłej zabudowy malborskiego starego miasta. Prezes Portu Lotniczego Gdańsk Sp. z o.o. zaprezentował uczestnikom konferencji plany lotniska na gdańskim Rębiechowie oraz możliwości współpracy Malborka z lotniskiem w kontekście organizacji Euro 2012.
     Malbork Welcome Center zapoczątkowało też tradycję wręczania co roku kilku wyróżnień dla szeroko pojętej branży turystycznej za współpracę na rzecz rozwoju i promocji turystyki w Malborku. W tym roku wyróżnienia otrzymali: Muzeum Zamkowe Malborku, Młodzieżowy Dom Kultury, Miejski Dom Kultury, Koło Przewodników Malborskich, Stowarzyszenie Gmin Polskie Zamki Gotyckie, Hotel Dedal, Zajazd Karat, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malborku, Polska Agencja Rozwoju Turystyki SA i Samorząd Skuodas.
     
     O Malbork Welcome Center mówi Krzysztof Lewandowski, specjalista ds. marketingu MWC:
     O tym, że Malbork to perełka na mapie turystycznej Polski, wie prawie każdy. Każdego roku ten gród nad Nogatem odwiedza ponad pół miliona turystów. Jednak tak jak wiele turystycznych miejscowości, ta „największa góra cegieł na północ od Alp” boryka się z problemem sezonowości.
     Z tego między innymi powodu 4 lata temu przy współpracy z Polską Agencją Rozwoju Turystyki SA stworzono Program Rozwoju Produktu Turystycznego Miasta Malborka wraz z wykreowaniem turystycznej marki miasta i logo. I trzeba przyznać, że identyfikacja znaku turystycznego miasta oraz innych atrakcji poza zamkiem w Malborku jest z roku na rok coraz większa - już nie tylko w polskiej branży turystycznej, także sami turyści zapytani o znajomość malborskiego znaku turystycznego wskazują na dwie uśmiechnięte wieże zamku i falkę, która symbolizuje rzekę.
     Dobra wizualizacja to jednak nie wszystko, dlatego miasto przygotowało dwa projekty, które pomogą przede wszystkim dobrze oznakować miasto, usprawnić Informację Turystyczną oraz skonsolidować malborską branżę turystyczną, aby wspólnie promować markę regionu.
     Centrum Turystyki w Malborku (Malbork Welcome Center) będzie pełnić trzy podstawowe funkcje:
     1. Centrum Obsługi Turysty i Współpracy z Branżą Turystyczną.
     2. Biuro Promocji Turystyki i Kultury Miasta Malborka.
     3. Biuro Marketingu Imprez.
     Na posiedzeniu Rady Miasta Malborka w marcu tego roku przyjęto uchwałę o powołaniu jednostki budżetowej Malbork Welcome Center, która przejęła te zadania z urzędu. Jednocześnie Malbork realizuje dwa projekty turystyczne, których działania obejmują rewitalizację i wyposażenie zabytkowego budynku w centrum miasta - docelowo na siedzibę Centrum w marcu 2008 r., oraz szereg działań promocyjnych - oznakowanie turystyczne, publikacje promocyjne miasta, szkolenia dla branży turystycznej, itp. Zakończenie prac planowane jest na luty 2008 r.
     Pomysł powołania Malbork Welcome Center zaczerpnięto z doskonale sprawdzającego się w szwedzkim Kalmarze Destination Kalmar. Mamy nadzieje, że dzięki temu w Malborku uda się skonsolidować branżę turystyczną, stworzyć jej warunki rozwoju oraz kontynuować dobrą promocję, która sprawdza się już od kilku lat. A dzięki realizacji projektu zabytkowy budynek przy ulicy Kościuszki zabezpieczony zostanie przed zniszczeniem i będzie mógł być użytkowany, zachowując jednocześnie swój zabytkowy charakter.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Nie wiem czemu ta informacja pojawia się na portelu co nas obchodzi Malbork. To nawet nie jest nasze województwo. Widzę chyba marazm w wiadomościach gospodarczych to wciskają co się da.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Lem(2007-10-24)
 • WojŁawrynowicz Pozazdrościć !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  WojŁawrynowicz(2007-10-24)
 • Ale mnie zmylił ten tytuł!; ) A już miałem nadzieję, że będzie o przebudowie drogi nr 22 z Elbląga przez Malbork do autostrady A 2!!!; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  dyletant(2007-10-24)
 • Kaj naszym wodzom do tego standardu- lata świetlne owiane nimbem socjalizmu i klerykalizmu. No ale to wedle niektórych ponoć nieodwracelne zjawisko. Jak widać da się mysleć inaczej i to jest bardzo krzepiące.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  AborygenMiejscowy(2007-10-24)
 • Zabytkowy budynek przy Kościuszki był użytkowany przez ZNP jako dom Nauczyciela i mimo ewidentnego braku kasy na jego remonty zniszczenie mu nie groziło, po co więc te kłamstwa że dzięki MWC uratowano zabytek, miasto Malbork tak dba o zabytki jak Putin o demokracje, pozatym w tym mieście nie ma nic ciekawego poza zamkiem który wg mnie częscią miasta nie jest, wokół zamku jest czysto i ładnie (nie dlatego że są ładne mury) w mieście syf i malaria, właśnie trwają prace nad zamianą biegu średniowiecznego kanału Młynówki (za PRL zwanego kanałem Juranda). Siedziba MCW mieścić się będzie w domu najbogatszego mieszkańca malborka Artura Flatauera - aj waj, co to będzie jak się jego rodzina dowie, Pan Flatauer zmarł nie tak całkiem dawno w Argentynie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-10-25)
 • Aborygen_Miejscowy kojarzysz mi sie ze szlachta zaściankową. Twoje niby inteligentne wypowiedzi nie świadczą o niczym mądrym. Jest to wyraz ciągłego niezadowlonia oraz krytyki ze wszystkiego co nas otacza. Natomaist, żeby samemu coś zmienić, coś pozytywnego zrobić to już nie bardzo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Siuks_zagraniczny(2007-10-25)
 • A mnie się wszystko tylko z jednym kojarzy - taki ślepy los Anonimku światowy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  AborygenMiejscowy(2007-10-25)
 • Do Lema- a co, może to śmieszne Szuwarowo-Bagienne jest naszym województwem? Zastanów się. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jns(2007-10-25)
 • to ładnie wyglada na papierze. MWC działa od roku, jak na razie oprócz ztrudnienia nowych urzędników i stworzenia etatu dyrektora dla koleżnaki burmistrza nic nie zrobiło. jak widac promocja miasta polega na promowaniu centrum turystyki. Malbork nadal jako miasto jest źle oznakowany i tak na prawde oprócz oblęzenia malborka (z reszta zapocztąkowanego przez zpaleńców z ANNO DOMINI - ie przez pania od promocji) nie ma nic do zaoferowania. nota bene obecna pani dyrektor MWC była przez lata odpowiedzilana za promocje maista, i chyba elblązanie nawet widzą z jakim skutkiem. więc nie ma czego de facto zazdroscić, bo jesli elblążanie chcecie kolejnej instytucji opłącanej z waszych piniędzy to nic prostszego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  gil(2007-10-25)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Czytnik kart kryptograficznych Mini