Piątek 26-04-2019, imieniny Marzeny, Marii
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Konsultacje z wiceministrem gospodarki

 
Elbląg, Konsultacje z wiceministrem gospodarki
fot. nadesłana

W piątek, 15 maja odbyło się w Gdańsku spotkanie przedstawicieli regionalnego biznesu z wiceministrem Haładyjem. Elbląg był reprezentowany przez Prezesa Elbląskiej Izby Gospodarczej O.RIGP Krzysztofa Ciułę.

Minister Haładyj wspomniał, że konsultacje przynoszą zamierzony efekt - Ministerstwo Gospodarki analizuje przekazane uwagi i we współpracy z innymi resortami wdraża proponowane zmiany, które wcześniej uzyskały pozytywną opinię.
     Jednym z przykładów takiego wdrożenia jest proces 24-godzinnej kontroli celnej w portach, co miało duże znaczenie dla obsługi frachtu w Trójmieście.
     Na piątkowym spotkaniu, minister przedstawił zmiany, które są przygotowywane na korzyść przedsiębiorców. Jedną z najważniejszych z nich jest planowane wprowadzenie w prawie podatkowym zasady interpretacji korzystnych dla podatnika – w sprawach spornych, do czasu ich rozstrzygnięcia przez sąd.
     Przedsiębiorcy zgłosili i tym razem swoje propozycje – wśród nich na pierwsze miejsce wysunął się problem nieuczciwej konkurencji w przetargach publicznych. Problem ten objawia się w fakcie niepłacenia za wykonane prace podwykonawcom oraz tym, że firmy konkurujące ceną mają często zwyczaj zatrudniania pracowników na czarno.
     Temat legalności zatrudnienia okazał się ważny dla zgromadzonych przedsiębiorców. Firmy prowadzące uczciwie działalność i zatrudniające legalnie pracowników mają wyższe koszty nie te, które zatrudniają na czarno. Ma to swoje odzwierciedlenie w ofertach składanych do przetargów i tak w sposób pośredni za pieniądze publiczne finansuje się firmy, które nie zawsze działają uczciwie. Obecnie trwają prace nad nowym kształtem ustawy o zamówieniach publicznych, dlatego wydaje się, że poruszony aspekt ma szansę znaleźć swoje odzwierciedlenie w ustawie.
     Zachęcamy do dołączenia do Elbląskiej Izby Gospodarczej, deklarację członkowską można wysłać na elblag@rigp.pl
Krzysztof Ciuła, Elbląska Izba Gospodarcza o. RIGP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Kuchnia 7
AMK Kuchnia 6
Fronty lakierowane mdf biały mat
AMK Kuchnia 4