Środa 24-04-2019, imieniny Grzegorza, Horacego
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kruszy się rosyjski lód...

Jeszcze w lutym powstanie elbląsko-kaliningradzki zespół, który opracuje program aktywizacji strefy nadgranicznej.

Dziś w Elblągu gościł gubernator obwodu kaliningradzkiego Władimir Jegorow. Podczas spotkania z prezydentem Elbląga Henrykiem Słoniną rozmawiano o wynikach styczniowej, uznanej za przełomową w stosunkach polsko-rosyjskich, wizyty prezydenta Putina w Polsce. Najważniejszymi tematami rozmów były jednak: odbudowa berlinki i rysujące się po kilku latach zastoju w kontaktach z Rosją szanse rozwoju portów leżących nad Zalewem Wiślanym - w Kaliningradzie, Bałtijsku i Elblągu. W ostatnich dniach przedstawiciele rządów obu państw zadeklarowali bowiem intensyfikację prac nad odbudową zniszczonej w czasie wojny berlinki.
     - To bardzo ważne deklaracje - uważa Władimir Jegorow - i są potwierdzeniem zapisów, jakie w listopadzie ubiegłego roku znalazły się w dokumencie pod nazwą "program rozwoju wzajemnych kontaktów Elbląga i Kaliningradu", który zakłada m.in. odbudowę trasy ekspresowej Elbląg - Kaliningrad i współpracę portów. Sądzę, że deklaracje prezydenta Putina wszyscy możemy traktować bardzo optymistycznie.
     W czasie spotkania w Urzędzie Miejskim ustalono, że jeszcze w lutym w Elblągu spotka się grupa elbląskich i kaliningradzkich specjalistów, m.in. naukowców, która stworzy listę propozycji aktywizacji regionu. Propozycje przedstawione zostaną premierom Polski i Rosji, którzy pod koniec marca mają się spotkać w Kaliningradzie.
     Jakie problemy regionu uda się załatwić na szczeblu lokalnym, bez Moskwy i Warszawy?
     - Uważam, że wszystkie sprawy, o których rozmawialiśmy w Elblągu będziemy załatwiać na miejscu - uważa gubernator. - Są w tej sprawie podpisane odpowiednie umowy międzyrządowe i z polskimi województwami - w tym z warmińsko-mazurskim. Posiadamy pełnomocnictwa rządów, więc wszystko zależeć będzie od tego, czy nam, na dole, będzie się chciało pracować.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • To garnice otwieramy czy zamykamy? Unia karze stawiać słupy, a my jak te przygłupy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Drzazga(2002-02-06)
 • Tak Unia każe nam zamykać granice, ale sama się tam pcha,bo widzi w tym niezły interes!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  web(2002-02-07)
 • Od roku proszę Pana Prezydenta Henryka Słoninę o pozwolenie wpłyniecia do Morskiego Portu Elbląg .Nawet został podpisany list intencyjny miedzy Panem Dyrektorem portu w Swietłym Panem Dyrektoram Morskiego Portu Elbląg a mną jako firmą przewozową .Podpisałem niezbędne umowy w tym celu. A Pan Prezydent jako Przewodniczący Zgromadzenia Wspólników Zarządu Morskiego Portu Elbląg stwierdził , że sprawa mozliwości wpłynięcia do portu Elbląg należy do Urzędu Morskiego. Urząd Morski twierdzi ,że dopuszczalne zanurzenie jednostek wchodzących do portu Elbląg wynosi 1,5 m. Na ustanowienie takiego prawa miał duży wpływ nasz poseł a później wiceminister Pan Profesor Luks. Takich handlowych jednostek o klasie morskiej nie ma na świecie. Ostatnio zostałem poproszony przez dyrektora portu w Swietłym ,aby wywiązac się z zobowiazań. Prosze odpowiedziec , co mam mowic , przeciez nie wypada w obcym kraju stwierdzać ,że władze Elbląga nie zgadzają się na korzystanie naszego portu Mam towar w ilości 4,5 tys ton miesięcznie do przewożenia z Rosji do Niemiec / są świadkowie/ i tylko drogą wodną opłaca się bo jest taniej. Wielu kierowców miało by pracę. Ale jest prawny zakaz. Biuro Hydrograficzne Marynarki Wojennej też się dziwi. To jest prawda. Proszę Państwa Elbląg ma szansę być bardzo bogatym miastem tylko wybierajcie do władz lokalnych odpowiednich ludzi. Ja przeżyłem Gdynię 1970 rok 16 grudnia godz 6,40 wiadukt w stoczni i nie życzę nikomu tego widoku. Polak to brzmi dumnie jeszcze
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-02-07)
 • Z kim to Pan chciał załatwiać ? - przecież w tej sprawie odbędą się najpierw różne seminaria, bankiety, wizyty i rewizyty !. Poczekaj człowieku ! - gdzie Ci się spieszy ? - władza ma czas !.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zatroskany(2002-02-07)
 • Prezydent Słonina i Jegorow założą zespół. Chyba muzyczny i trzeba bedzie zakupić cymbałki. Normalne stosunki bez żadnych zespołów miał z Rosją Halex. Robił kasę i dał ludzom zarobić. Administratorzy pożal się boze nawiązują stosuki i zakładają zespoły.Najpierw to się nazywało wizyty Przyjażni teraz inaczej ,a pływać jeżdzić i współpracować normalnie nie można . OGŁASZA KONKURS NA NAZWĘ ZESPOŁU. w nagrode CYMBAŁKI
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  debil(2002-02-07)
 • Prezydent Słonina i Jegorow założą zespół. Chyba muzyczny i trzeba bedzie zakupić cymbałki. Normalne stosunki bez żadnych zespołów miał z Rosją Halex. Robił kasę i dał ludzom zarobić. Administratorzy pożal się boze nawiązują stosuki i zakładają zespoły.Najpierw to się nazywało wizyty Przyjażni teraz inaczej ,a pływać jeżdzić i współpracować normalnie nie można . OGŁASZAM KONKURS NA NAZWĘ ZESPOŁU. W nagrodę CYMBAŁKI debil
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-02-07)
 • Nie mam możliwości powiedzieć tego prywatnie /komu?/ więc muszę na łamach: jestem powrażeniem pseudonimu "debil". Bardzo śmieszny w kontekście Twoich wypowiedzi. I... chyba nie wiesz co to kompleksy. Pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  esia(2002-02-07)
 • Panie Polak. A może tak ze dwie jednoski typu... "KON-TIKI"?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-02-07)
 • Proponuje zmienic port docelowy na Frombork lub Tolkmicko . Tam nie powinno być problemów chociaz to też leży w gesti UM z siedzibą w Elblągu . A władze Elbląga niech dalej się zastanawiają i wydają unijne pieniądze bez celu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Mark(2002-02-07)
 • Szanowny Panie Mark Dziękuję za próbę rozwiązania problemu. Dla Pana informacji prawo Morskie Locja mówi Tolkmicko Port 7,57 1 "Duże zamulenie powoduje, że dopuszczalne zanurzenie / wchodzacych do portu -autor/jednostek nie może 1,2 m( przy srednim stanie wody)" a wiemy ,że poziom wody może się obniżyć o 1,0m w stosunku do średniego pozostaje 0,2m wody. 2. W Porcie Tolkmicko nie można dokonywać odpraw granicznych. Przy dobrej woli polityków powyzsze sprawy nie stanowią większego problemu. Burmistrz Tolkmicka próbował dać pracę ludziom i te prawa chciał zmienić Zgodnie z obowiązującą ustawą o portach i przystaniach morskich chciał skomunalizowac port. Po skomunalizowaniu portu środki budżetowe na utrzymanie infrastruktury podejściowej do portu otrzymała by gmina Tolkmicko a nie Urząd Morski. W tej sytuacji pozycja Dyrektora d/s Zalewu Wislanego Urzędu Morskiego została by podwazona, ponieważ wszystkie słuzby zabezpieczenia ruchu musiały by przejść pod nowo powołany Zarząd Portu Tolkmicko. Wszystko zrobiono aby do tego nie dopuscić , referendum wygrał burmistrz ,jednak odwołano go w inny sposób. Jeszcze jedna sprawa prom samochodowo osobowy z Tolkmicka do Krynicy sprawę pilotował Pan profesor od ekonomiki transportu morskiego oczywiscie otrzymano środki budżetowe na koncepcję prace remontu nabrzeża. Mam pytanie do Pana czy skorzystał by Pan z tej formy transportu do Krynicy Morskiej przy następujacych założeniach opłata za bilet od osoby 5 zł za samochód 70 zł/ ciężar samochodu 1050kg średnia waga człowieka 75 kg/ Można na to spojrzeć inaczej po co w Krynicy Morskiej samochód Transport ludzi i rowerów do Krynicy Morskiej jest sezonowy i powinni wykonywać rybacy swoimi łodziami odpowiednio dostosowanymi do przewozu ludzi z kazdego porciku na wschodnim brzegu od Jagodnej do Nowej Pasłęki.Czas płynięcia od 10-30 minut w zależności od sprzętu i portu. Moim celem w życiu jest bardzo dobrze zarabiać dzięki wiedzy i pracy. W tych wypowiedziach i chcę pokazać ,że bezrobocie w Elblągu jest to sprawa tylko polityczna a nie techniczna, że Elbląg powinien być bogatym miastem. Jednak społeczeństwo woli być na bezrobociu i wybiera takie władze , więc niech nie narzeka ,że jest bieda. Polityk woli opracowywać koncepcje nierealne ponieważ za opracowanie pieniądze weźmie a nie ma problemów z realizacja.Tych koncepcji można wyliczać ale to nie jest moim celem. Teraz powiem coś nieprawdopodobnego ale jestem w stanie to udowodnic. W obecnej sytuacji Port Elbląg powinien miec większe znaczenie niż porty Trójmiasta w transporcie wschód -zachód. Polak to brzmi dumnie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-02-08)
 • Nowe pelnomocnictwa rzadu, tak naprawde do czego? Jak bedzie nam sie chcialo pracowac? A moze przemycac! za pozwoleniem pelnomocnictwa nielegalne stanie sie legalne !!!!!!!!!!!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Celnik(2002-02-08)
 • Szanowny Pan Celnik Pana opinia w sposób intelektualny trafia w samą dziesiątkę. Prawo ustalają wybrańcy ludu.Zgodnie z zasadą "głos ludu głosem boga" Tylko lud potrzebny jest do osiągnięcia władzy , a póżniej lud jest potrzebny aby władza okładała podatkami. np na terminal. Jeżeli masz rozwiazania , żeby zarabiać pieniądze i ludziom dac pracę to staniesz się niezależny i nie będziesz prosił o pieniadze jestes niebezpieczny nalezy zniszczyc zgodnie ze stara szkołą. 1. Urząd Skarbowy 2.Ochrona Srodowiska 3.Areszt profilaktyczny 4.Wariat. Trzy pierwsze przeżyłem, czeka mnie czwarte , mówię to jako wieloletni szef firm państwowych i prywatnej , inżynier, oficer,moje hobby to życiorysy znanych przywódców . Po ostatnim zdarzeniu czyli zatrzymaniu na 24 godzin w areszcie , zabrany siłą z domu rzucony na pryczę / jezeli boli kręgosłup zalecam pryczę w areszcie dają za darmo posiłki i jest ciepło Panowie z obsługi są bardzo sympatyczni/ wiem co to znaczy strach przed utratą władzy przez ludzi niekompetentnych. A ja tylko do realizacji moich celów potrzebuję aby, Pan Prezydent wykonał to co obiecał na piśmie i do czego go ustawa zobowiązuje i i dam ludziom pracę a ja będę wychowywał wnuki. Polak to brzmi dumnie nie w kazdym przypadku
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-02-08)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ostatnie sztuki Skody Rapid w salonie HADM
Modny Citroen C3 - HADM Gramatowski
Skoda Fabia z LPG już od 46 000 zł! - HADM
Rabaty do 11 000 zł na auta z rocznika 2019 w