Poniedziałek 19-11-2018, imieniny Salomei, Seweryna
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Gość z Warszawy Gość z Warszawy

Teraz ja - Kto pomyśli o tych, co płacą?

Stanowcze NIE dla nowego „Wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Miasta Elbląga na lata 2012-2020”. Panie Prezydencie, jak czytam informacje dotyczące nowego programu, a zwłaszcza pomysłu dotyczącego oddłużania lokatorów, zalewa mnie krew!

Jak można w taki sposób krzywdzić innych lokatorów, którzy opłacają czynsz w terminie? Co to za polityka nagradzania tych, co nie płacą! Kto wymyślił takie, wręcz głupie, warunki przyznawania pomocy i aż takie ulgi w wysokości do 70 proc.
     Kto na tym ucierpi? My, lokatorzy, którzy ciężko zarobionymi pieniędzmi opłacamy czynsz! I taką nagrodę za to otrzymamy – podwyżkę czynszu. I nic się nie zmieni – ci, co płacili czynsz do tej pory, będą płacić, a ci, co mają to w..., nie zapłacą ani grosza.
     Stąd moje pytanie: dlaczego są tak niskie kryteria do udzielenia pomocy przy oddłużaniu lokatorów?
     Dlaczego żaden z pracowników Urzędu Miasta bądź Zarządu Budynków Komunalnych nie przejdzie się do sąsiadów osoby, która stara sie o taką pomoc, i nie zapyta, czy ta osoba naprawdę ma ciężką sytuację? Dlaczego nie jest brane pod uwagę, czy rodzina wpłaca jakiekolwiek pieniążki na czynsz (jeśli nie ma całej kwoty, powinna wpłacać chociaż część).
     Pomóżcie tym, którzy naprawdę są w trudnej sytuacji – samotni rodzice, starsze osoby oraz inne osoby, których los nie oszczędził, a w ten Wasz „cudowny” sposób zamiast pomóc, to właśnie wyrządzacie szkodę tym osobom.
     A my, lokatorzy, którzy płacimy czynsz co miesiąc, co mamy? Nic! Gdy dzwonię zgłosić usterkę w lokalu bądź na klatce, wieczne pretensje, że jest za dużo usterek i nie ma tyle pieniędzy. Dlaczego my, płacący, nie jesteśmy nagradzani nawet w taki sposób.
     Dlatego zaprotestujmy i nie płaćmy wszyscy, może wtedy się coś zmieni. Może w końcu ktoś się weźmie za ten Zarząd Budynków Komunalnych!
     Proszę, wpisujcie komentarze dotyczące artykułu, może ktoś przeczyta i w końcu zacznie liczyć się z naszym zdaniem.
Autor Teraz Ja
Liczba publikacji: 5
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
3.7 11 54

..., a moim zdaniem
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • BRAWO!!! Płaćmy wszyscy albo nikt.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-18)
 • Od wielu lat zwracam uwagę że problem osób nie płacących czynszu powinien być zmartwieniem rządu i samorządu. Zmartwienie to jest niestety bezczelnie przerzucane na sąsiadów tych osób, co jest niezgodne z Deklaracją Praw Podstawowych. Taka Ojczyzna, niestety. Hero.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-18)
 • Nagrodą za płacenie na czas jest brak kary. Strach napędza cały ten burdel. Wszyscy powinni wstrzymać opłaty czynszu, to ciekawy pomysł, wszak w jedności siła.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-18)
 • czyli juz bez nazwiska? hehehehehehhe ale glos w gyskusji
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Pan Piotr(2012-02-18)
 • oczywiscie popier i pytam jakie autor proponuje działania, zeby zmniejszyc zadłużenie dla tych osób ? czy tez zwiekszyc wplywy nie obciazajac nas tych placacych w terminie. Moze cos wtedy zaradzimy gdy bedziemy mieli propozycje zmian !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  RPP(2012-02-18)
 • Jestem właścicielką swojego mieszkania i problem (pozornie) w zasadzie mnie nie dotyczy, ja regularnie terminowo płacę swoje zobowiązania. Ale wkurza mnie powierzchowne załatwianie sprawy. Zewsząd słyszę dyskusje na temat osób, które nie płacą czynszu, ale jeżdża dobrymi samochodami, korzystają z życia dostatniego. A czyim kosztem. Ich makjawelistyczne - źle pojęte- podejście do życia jest w takim układzie sankcjonowane przez organa ustalające prawo na poziomie samorządu, i do tego jeszcze premiowane, a samorząd boi się posłużyć tym samym podejściem ( makjawelistycznym) do likwidacji przestępczej sfery tego problemu?. W tym momencie słynna maksyma " cel uświęca środki" przysłuży się całemu prawemu społeczeństwu i miasto i samorząd tylko na tym zyskają. Bo skuteczne prowadzenie wywiadu społecznego jest usankcjonowane. Zanim petent otrzyma np. prawo do dodatku mieszkaniowego, warunkiem jest przeprowadzenie przez pracownika socjalnego wywiadu na temat sytuacji wnioskodawcy, więc w czym problem, żeby ustalić zdolność do płacenia czynszu. Nie rozumiem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  hg04(2012-02-18)
 • W sumie temu co nie płaci zwisa kalafiorem, czy czynsz będzie 4,9 czy 15 zł za metr. A wcurwia sie tylko ten co płaci.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-18)
 • Pięciu mieszkańców może wystąpić z inicjatywą przeprowadzenia lokalnego referendum, w którym odwołamy najwyższe władze miasta. Muszą to być osoby, które mają prawo wybierania w danej gminie, czyli mieszkają w niej na stałe i są wpisane tam do rejestru wyborców. Inicjatorzy referendum powinni zacząć od powiadomienia o swoim pomyśle osoby, którą chcą pozbawić stanowiska (wójta, burmistrza, prezydenta miasta). O zamiarze przeprowadzenia referendum informuje się także komisarza wyborczego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  http://e-prawnik.pl/wiadomosci(2012-02-18)
 • Do hg04.W t5ym jest problem, że taki wywiad środowiskowy przeprowadzany przez takiego pracownika społecznego to lipa. A co za problem zarejestrować się w PUP nawet bez prawa do zasiłku, podać dochody ze zbierania puszek tudzież złomu w wysokiści 300 - 400zł miesięcznie, a pracować w szarej strefie? I co Ci taki socjalny odmówi dopłaty?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  nazwisko znane redakcji(2012-02-18)
 • Nic prościejszego jak wrucić do lat 50-ątych, tym co nie płacą czynszu należy do koptować im lokatorow niech w jednym mieszkaniu mieszka po 2-3 rodziny wtedy może zaczną płacić bo ten czynsz podzielony będzie na ilość rodzin a zasoby mieszkalne wracające do miasta wynając tym co będa płacić. Należy rozdzielić tylko ludzi na tych co niemoga płacić z przyczyn losowych a tych co wolą przepić lub mogą ale nie płacą i w tym momęcie nie trzeba będzie podność czynszy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  karol57(2012-02-18)
 • Agendy miasta winny przeprowadzić i prowadzić właściwą i w pełni monitorowaną windykację należności z ewentualnymi konsekwencjami odpracowania a także z przymusowej zamiany mieszkania na mniejsze i o mniejszym standardzie. Ponadto miasto musi rozwiązać problem pokoleniowej wymiany mieszkań a więc czynny bak informacji i pomocy w wszelakich operacjach zamiany. Właściciele zaś mieszkań muszą się nimi poczuć i przejąć inicjatywę właściwego gospodarowania swym mieniem lub powierzenia tego fachowcom, których dowolnie mogą wybrać na rynku tego typu usług i zweryfikować. Wiele jest nadal bałaganu w miastach w tz. mieniu komunalnym gdzie brak regulacji prawnych i administracyjnych zna nawet przypadki funkcjonowania budynków jednorodzinnych, jako mieszkania komunalne. Niestety nasza ogromna armia urzędnicza w wielu przypadkach istnieje sama dla siebie nie wypełniając jakichkolwiek zadań poprawy realu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  AborygenMiejscowy(2012-02-18)
 • To jest granda w biały dzień i najsłabszy punkt w tym całym nowym programie. Jak to się ma do poczucia sprawiedliwości i zwykłej przyzwoitości?Sumiennie płacący wychodzą na ciężkich frajerów i ci niepłacący cwaniacy mogą teraz śmiać im się w twarz. Bardzo wychowawcze Panie Prezydencie. Co zrobić?Nie umarzać ani złotówki, potraktować takich oczywiście komornikiem choć ze ściągalnością z takich cwaniaczków wiadomo jak jest, a przede wszystkim odcinać media i zaraz się pieniążki znajdą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  hd(2012-02-18)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywki
Czapka z nadrukiem
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Naszywka GODŁO