Czwartek 18-10-2018, imieniny Łukasza, Juliana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Oświetlenie uliczne inaczej Oświetlenie uliczne inaczej

Kto wywiezie śmieci od elblążan

 
Elbląg, Kto wywiezie śmieci od elblążan Wszystkie śmieci powinny trafić do Zakładu Utylizacji Odpadów (fot. Michał Skroboszewski)
Rek

Szykuje się nowe rozdanie w sprawie wywozu śmieci od mieszkańców Elbląga. Miasto zostało podzielone na dwie części: połowę prawdopodobnie weźmie Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, na drugą połowę został ogłoszony przetarg.

Pod względem śmieciowym Elbląg podzielony jest na pięć sektorów: do tej pory z terenu na północ od Rakowa i Bażantarni śmieci zbierało MPO, reszta miasta należała do Cleanera. Umowy na zbieranie śmieci kończą się w październiku. I szykuje się rewolucja. Na razie wiadomo, że „firmy zewnętrzne” mogą się ubiegać o zbieranie śmieci w sektorze drugim (na północ od Rakowa i Bażantarni) i piątym (na południe od Witoszewa i na wschód od Osieku) oraz zbiór odpadów nie pochodzących od mieszkańców w sektorze nr jeden (na północ od dzielnicy Na Stoku). Resztę miasta (prawdopodobnie) będzie obsługiwać Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, któremu prezydent zleci usługę w ramach procedury „in house” (taką możliwość daje mu prawo).
     Nowe umowy mają obowiązywać od 1 listopada tego roku, będą zawarte na 2 lata.
     Na ich podstawie zwycięzcy przetargów zbiorą wszelkie odpady wyprodukowane przez mieszkańców (zarówno posegregowane jak i nieposegregowane oraz wielkogabarytowe), zadbają o czystość pojemników na odpady oraz przetransportują śmieci do Zakładu Utylizacji Odpadów. W sektorze pierwszym wykonawca wyłoniony w przetargu będzie zbierał śmieci od firm; tymi od mieszkańców zajmie się EPGK.
     Ile to będzie kosztowało? Miejscy urzędnicy oszacowali wartość sektora nr 2 na 2,81 mln zł, sektora nr 5 – 2,42 mln zł, a sektora nr 1 (w części objętej przetargiem) – 422 tys. zł. Faktyczny koszt ujawni przetarg – chętni mają czas na składanie ofert do 4 września. Przy czym miasto zapowiada, że po otwarciu ofert będzie negocjowało z wykonawcą cenę usługi. Najbardziej korzystna oferta zostanie wybrana na podstawie ceny (60 proc.) i aspektu środowiskowego (40 proc.; jeżeli jeden z samochodów śmieciarek przeznaczonych do odbioru śmieci spełnia normę EURO 5 w zakresie emisji spalin).

Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Cats Best 10L
Krewetkarium
karma kanarek
Artemia