UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kto wywiezie śmieci od elblążan

 
Elbląg, Kto wywiezie śmieci od elblążan
Wszystkie śmieci powinny trafić do Zakładu Utylizacji Odpadów (fot. Michał Skroboszewski)

Szykuje się nowe rozdanie w sprawie wywozu śmieci od mieszkańców Elbląga. Miasto zostało podzielone na dwie części: połowę prawdopodobnie weźmie Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, na drugą połowę został ogłoszony przetarg.

Pod względem śmieciowym Elbląg podzielony jest na pięć sektorów: do tej pory z terenu na północ od Rakowa i Bażantarni śmieci zbierało MPO, reszta miasta należała do Cleanera. Umowy na zbieranie śmieci kończą się w październiku. I szykuje się rewolucja. Na razie wiadomo, że „firmy zewnętrzne” mogą się ubiegać o zbieranie śmieci w sektorze drugim (na północ od Rakowa i Bażantarni) i piątym (na południe od Witoszewa i na wschód od Osieku) oraz zbiór odpadów nie pochodzących od mieszkańców w sektorze nr jeden (na północ od dzielnicy Na Stoku). Resztę miasta (prawdopodobnie) będzie obsługiwać Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, któremu prezydent zleci usługę w ramach procedury „in house” (taką możliwość daje mu prawo).
     Nowe umowy mają obowiązywać od 1 listopada tego roku, będą zawarte na 2 lata.
     Na ich podstawie zwycięzcy przetargów zbiorą wszelkie odpady wyprodukowane przez mieszkańców (zarówno posegregowane jak i nieposegregowane oraz wielkogabarytowe), zadbają o czystość pojemników na odpady oraz przetransportują śmieci do Zakładu Utylizacji Odpadów. W sektorze pierwszym wykonawca wyłoniony w przetargu będzie zbierał śmieci od firm; tymi od mieszkańców zajmie się EPGK.
     Ile to będzie kosztowało? Miejscy urzędnicy oszacowali wartość sektora nr 2 na 2,81 mln zł, sektora nr 5 – 2,42 mln zł, a sektora nr 1 (w części objętej przetargiem) – 422 tys. zł. Faktyczny koszt ujawni przetarg – chętni mają czas na składanie ofert do 4 września. Przy czym miasto zapowiada, że po otwarciu ofert będzie negocjowało z wykonawcą cenę usługi. Najbardziej korzystna oferta zostanie wybrana na podstawie ceny (60 proc.) i aspektu środowiskowego (40 proc.; jeżeli jeden z samochodów śmieciarek przeznaczonych do odbioru śmieci spełnia normę EURO 5 w zakresie emisji spalin).
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Prezent dla Nauczyciela
Upominki dla Uczniów
Pieczątki Firmowe
Pieczątki Trodat