UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kto zawinił? – pyta Forum Rozwoju Elbląga

 
Elbląg, Kto zawinił? – pyta Forum Rozwoju Elbląga

Forum Rozwoju Elbląga przysłało nam swoje stanowisko odnośnie decyzji Wojewody Warmińsko-Mazurskiego w sprawie rozbudowy Centrum Handlowego „Ogrody”. Decyzja ta może wstrzymać rozbudowę Centrum na kilka miesięcy.

Pisaliśmy o tym wczoraj (6 lipca) w tekście „Wybrakowana uchwała w sprawie CH „Ogrody”.
     Oto dzisiejsze stanowisko Forum Rozwoju Elbląga:
     
     Sprawa rozbudowy Centrum Handlowego „Ogrody” emocjonuje elbląską opinię publiczną już od ponad roku. Wydawało nam się, że uchwała elbląskiej Rady Miejskiej z 26 maja daje zielone światło tej inwestycji i już nic nie stanie na jej przeszkodzie. Niestety, 6 lipca Wojewoda Warmińsko-Mazurski wystąpił do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego o unieważnienie wspomnianej uchwały, zarzucając jej błędy formalno-prawne.
     Cała ta sprawa wydaje nam się bardzo bulwersująca, ponieważ rok ciężkiej pracy setek osób związanych z tym projektem idzie na marne. Tysiące elblążan i mieszkańców regionu elbląskiego miało w związku z rozbudową Centrum Handlowego „Ogrody” swoje nadzieje. Jedni liczyli na pracę, inni na nowoczesne i atrakcyjne miejsce handlu i rozrywki. Miasto obok nowej infrastruktury mogłoby pozyskać dodatkowe wpływy z podatków.
     Wszystko to jednak odsuwa się w czasie w bardzo nerwowej atmosferze domysłów, kto za to wszystko odpowiada. Nie chce nam się wierzyć, że ma to coś wspólnego z niezbyt dobrymi relacjami pomiędzy elbląską Radą Miejską a Wojewodą. Ktoś jednak zawinił, a są tylko dwie strony sprawy, więc albo mamy do czynienia z niekompetencją i niedbalstwem elbląskich urzędników, albo obstrukcją lub niekompetencją urzędników Wojewody.
     Nie jesteśmy sędziami w tej sprawie, ale jako elblążanie, wyborcy i podatnicy chcemy po prostu wiedzieć, kto zawinił i jak unikać tego typu komplikacji na przyszłość.
     Apelujemy do Przewodniczącego Rady Miejskiej Elbląga o publiczne ustosunkowanie się do zarzutów wojewody oraz o zadbanie, aby sprawa ta miała jak najszybszy korzystny dla rozbudowy Centrum Handlowego „Ogrody” finał.
     Bez względu na treść decyzji Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego mamy nadzieję, że odpowiedzialni za to całe zamieszanie urzędnicy poniosą stosowne konsekwencje służbowe.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • O proszę! urzędników do odpowiedzialności chcą pociągać. Media jak chorągiewka. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rioDj(2011-07-07)
 • Swiadome niedbalstwo elbląskich urzędników aby zablokować handel wielkopowierzchniowy !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-07-08)
 • Wrzucić Wojewodę do wody to się obudzi. Mieszał nam Heniek, a teraz wojewoda.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-07-08)
 • Chłopcy z PO sa nieprzygotowani do rzadzenia w Elbląu ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-07-08)
 • Nawet jeśli udowodni sie błąd urzednika, to oczekiwanie na jego ukaranie jest daremne. Pan wojewoda uwielbia walczyć z nami w sadach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  leibniz(2011-07-08)
 • Wojewoda nie lubi Elbląga, w ogóle to województwo nam nie służy, a tzw. Elbląska Rada Gospodarcza to organizacja anty elbląska i anty rozwojowa, która dba tylko o własne interesy, cóż, poczekajmy do następnych wyborów, które zbliżają się szybkim krokiem, mam nadzieję, że już nikt z PSL-u nie zasiądzie na tym stołku. I jeszcze jedno, gdybyśmy my, mieszkańcy Elbląga rozpoczęli starania secesji regionu elbląskiego do Pomorza, wówczas twardgogłowcom z wojewódzkiej mieściny mina by zrzedła, cicho siedząc nic nie zdziałamy. Fredek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-07-08)
 • Krótko. Prezydent Elbląga NIC nie ma do powiedzenia olsztyn rządzi u nas. A PO I PSL SĄ PRZECIW ROZWOJOWI ELBLĄGA. To pokazują ich decyzje nie pisanie przez nas bzdur tylko rzeczywistość.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-07-08)
 • ja proponuję FRE i wszystkim którzy liczyli na rozbudowę ogrodów o złożenie pozwu do sądu przeciw wojewodzie o działanie na szkodę miasta Elbląg i jego mieszkańców, ponadto wysłanie tej informacji do MSWiA. Przecież to paranoja, żeby jakiś BURAK z podlaskiego decydował czy Elbląg ma być pastwiskiem czy miastem, o tym decydują mieszkańcy. Radzie miasta polecam lekturę odpowiednich ustaw, już nad głosowaniem przedstawiciela do szpitala daliście zastraszyć się jak dzieci. Jutro jak wojewodzina krzyknie że macie glosować za wprowadzeniem rezerwatu w całym mieście to też zachowacie się jak łosie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Pinius102(2011-07-08)
 • Uchwałę podejmują radni, a więc od. .. .urzędników. Jak ktoś nie wie za czym głosuje, to nie powinien pchać się do rady. To nie miejsce dla tancerek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zbik(2011-07-08)
 • Skończcie jedno centrum handlowe a potem się bierzcie za drugie. Gdzie ja będę pracować? Tu bałagan tam burdel.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  galeryjanka(2011-07-08)
 • w elblagu kazda inwestycja bedzie konczyla sie fiaskiem bo ten co to robi chce zarobic i tyle
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-07-08)
 • Panie Balbuza jak zwykle w swych opiniach blądzi pan jak pijany we mgle. Stronami sporu nie jest wojewoda i rada miasta lecz rada miasta i obowiązujące w Polsce prawo. Pochylam się z troską nad panem licząc ze jak emocje pana opuszczą, zacznie pan myslec. Pies szczeka i ucieka karawana jedzie dalej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  karawana(2011-07-08)
Reklama