Środa 16-01-2019, imieniny Włodzimierza
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Które miejskie spółki najlepiej płacą?

 
Elbląg, Które miejskie spółki najlepiej płacą? W EPEC-u pracuje 187 osób, średnia pensja to 4855 zł brutto (fot. WS)
Rek

3760 złotych brutto wynosi średnie miesięczne wynagrodzenie w spółkach, których Elbląg jest właścicielem. W 2013 roku przeciętne pensje najbardziej wzrosły w Zarządzie Portu Morskiego, Elbląskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego i Elbląskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej.

Przeciętne wynagrodzenie w Zarządzie Portu Morskiego wyniosło w 2013 roku 5425 zł brutto i było wyższe od ubiegłorocznego aż o prawie 40 procent! „Wysokie średnie wynagrodzenie wynika z faktu, że przy zatrudnieniu wynoszącym 5 etatów, na jego poziom istotny wpływ ma wynagrodzenie dyrektora i głównego księgowego spółki. Kategoria (…) obejmuje praktycznie wszystkie elementy wynagrodzenia wypłacane pracownikom, w tym np. nagrody jubileuszowe, co szczególnie w spółkach o niższym zatrudnieniu może zniekształcać zarówno poziom jak i kierunek zmian w wynagrodzeniach ich pracowników” - czytamy w sprawozdaniu przygotowanym przez Urząd Miejski.
     Podobnie sytuacja wygląda w ETBS, gdzie pracuje siedem osób. Tutaj średnie wynagrodzenie brutto wyniosło 3748 zł i było wyższe o 22 procent niż rok wcześniej. Trzecie miejsce w tym rankingu zajęło EPEC, w którym przeciętne miesięczne pensje wzrosły do 4855 zł brutto, czyli o 8,5 proc. w porównaniu z 2012 rokiem. Średnia pensja wzrosła też w Elbląskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji, wynosi 4362 zł (podwyżka o 3,2 proc.).
     Najgorzej pod względem zarobków mają pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania, gdzie średnia miesięczna pensja wynosi 2164 zł brutto i jest niższa od tej z 2012 roku o 1,4 proc. Mniejsze wynagrodzenia w 2013 r. odnotowano także w Zakładzie Utylizacji Odpadów (2983 zł, spadek o 9 proc.) Zarządzie Komunikacji Miejskiej (średnia 2915 zł, o 2,2 proc. mniej) i Przedsiębiorstwie Dróg i Mostów (2563 zł, o 1,3 proc. mniej). Tak duży spadek średniej pensji w ZUO jest spowodowany... uruchomieniem sortowni, w której zatrudniono 80 osób na warunkach gorszych od dotychczasowej przeciętnej.
     W sumie w spółkach, w których Elbląg ma sto procent lub większość udziałów, pracuje 961 osób, o 12 więcej niż przed rokiem. Najwięcej osób zatrudnia EPWiK – 319 etatów (o 6 mniej niż przed rokiem), EPEC (187 osób, o cztery mniej niż przed rokiem) oraz ZUO (151 osób, o 54 więcej niż przed rokiem, zatrudnienie wzrosło w związku z otwarciem sortowni). Miejskie spółki o najmniejszym zatrudnieniu to: Zarząd Portu Morskiego (5 etatów), ETBS (7 etatów) i ZKM (33 etaty).
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Tam praca tylko po znajomości, ktoś z boku nie ma najmniejszych szans sie dostać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  32 4
  YTH(2014-09-18)
 • jak EPEC lub EPWiK coś naprawia to 6 się patrzy i dopinguje, 2 pracuje i 3 nadzoruje tych dopingujących dlatego mają takie zatrudnienie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  23 7
  (2014-09-18)
 • a od 1.09 ogrzewanie o 3,4 % w góre
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  17 1
  ikiv(2014-09-18)
 • pięknie średnią w EPEC-u winduje nowy prezio który dostał posadkę bez konkursu pan p, i. ś, k. i, e. , w. i, c. z i jego nowy samochód dlaczego nikt nie wspominał również o tym że w zadłużonym ZBK pracuje również jego żona która wygrała w " uczciwym" konkursie :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24 1
  (2014-09-18)
 • wszędzie średnie pensje zawyżają prezesi, dyrektorzy, kierownicy i inni cwaniacy, bardziej interesujące by było zestawienie średnich pensji pracowników roboczych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24 0
  expert(2014-09-18)
 • macie złe i nieprawdziwe informacje drodzy forumowicze - żona p. Prezia EPEC pracuje w nowym (starym) ratuszu. .. .jest kadrowa. ZBK to stare i juz depase, demode.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 1
  YYY(2014-09-18)
 • "Przeciętne wynagrodzenie w Zarządzie Portu Morskiego (...) było wyższe od ubiegłorocznego aż o prawie 40 procent! Wysokie średnie wynagrodzenie wynika z faktu, że przy zatrudnieniu wynoszącym 5 etatów, na jego poziom istotny wpływ ma wynagrodzenie dyrektora i głównego księgowego spółki." To kto taką olbrzymią podwyżkę dostał? A ci, którzy sami ją sobie przyznali! A co będą sobie żałować, w końcu przecież to nie ich pieniądze, tylko mieszkańców miasta, więc podwyżki można sobie dawać ile dusza zapragnie!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 0
  Edek..(2014-09-18)
 • Pogadajcie glupoty
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 7
  pixi(2014-09-18)
 • Barany to nie epec podnosi tylko energa a epec skad bierze cieplo. od energii
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 12
  pixi(2014-09-18)
 • ec jest producentem energii elektrycznej i ciepła, a epec jest pośrednikiem który narzuca dodatkowe koszty więc kto tu jest tzw. wrzodem na tyłku?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16 2
  (2014-09-19)
 • wszystkie publiczne, czytaj państwowe spółki to miejsca gdzie władza ustawia swoich bliskich którzy w normalny sposób nie znajdą pracy, tak dymają Nas politycy podnosząc co roku podatki bo ich krewni muszą mieć godne zarobki i wszyscy godna pracę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 1
  obudźsię(2014-09-19)
 • Za co te nieroby z portu pierdzace w stolki dostaly 40% podwyzki pensji to kpina normalny czlowiek nigdy takiej niedostanie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 0
  (2014-09-19)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne XAVIER GARCIA
Okulary przeciwsłoneczne DEFRAME
OKULARY PRZECIWSŁONECZNE,
Soczewki progresywne 390zł