Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Lodołamacze z Elsinu

 
Elbląg, Lodołamacze z Elsinu Ryszard Waranków (z lewej) w gronie laureatów konkursu, któremu patronuje znana aktorka Adrianna Biedrzyńska (fot. nadesłane)
Rek

Elbląska Spółdzielnia Niewidomych Elsin wygrała regionalny etap konkursu Lodołamacze 2015 dla pracodawców wrażliwych społecznie. Jak się okazuje, spółdzielnia zatrudnia najwięcej niepełnosprawnych osób spośród wszystkich przedsiębiorstw z województw: warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego.

- To dla nas naprawdę duże wyróżnienie, tym bardziej że jako spółdzielnia powoli wychodzimy na prostą. Spłacamy regularnie zadłużenie wobec ZUS i Urzędu Skarbowego, wynajmujemy coraz więcej pomieszczeń innym firmom, cały czas rozwijamy własną produkcję. Nadal też czekamy na 1,5 miliona złotych z PFRON, które nam się należą. Będziemy o nie walczyć w sądzie – zapowiada Ryszard Waranków, prezes Elbląskiej Spółdzielni Niewidomych Elsin.
     Spółdzielnia jeszcze rok temu zatrudniała 120 osób, w wyniku finansowych problemów spowodowanych m.in. brakiem dofinansowania z PFRON musiała zwolnić część załogi, niektórzy pracownicy przeszli na emeryturę. Obecnie w spółdzielni pracują 72 niepełnosprawne osoby, to najlepszy wynik spośród wszystkich przedsiębiorstw działających na terenie województwa warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego. Za społeczną wrażliwość Elsin został laureatem regionalnego etapu konkursu Lodołamacze 2015, który odbył się w Bydgoszczy i weźmie udział w ogólnopolskim finale, który odbędzie się 29 września na Zamku Królewskim w Warszawie.
     - Istniejemy od 61 lat i nadal będziemy istnieć. Nie jesteśmy nastawieni na zysk, naszym zadaniem jest zapewnienie pracy osobom niepełnosprawnym – dodaje Ryszard Waranków.
     Lodołamacze to ogólnopolski konkurs, organizowany przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. W tym roku odbywa się jego dziesiąta edycja.
     
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Brawo! no więc można jak się chce, ale skąd było aż 600 tys. długu za niepłacone składki ZUS. Powodzenia rozwijajcie się.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 0
  (2015-09-19)
 • Odszedł Wilk i firma staje na nogi. A kiedy stanie miasto. Wybierzmy go na posła niech już sobie idzie stad i da nam spokój!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  9 7
  Podpułkownik(2015-09-19)
 • A właśnie nie powinniśmy takich ludzi wybierać na posłów! (tych od meleksów itp-też). Nie dość, że tutaj nic nie zrobił dobrego a wręcz zaszkodził, bo zadłużył E-g, to tam miałby mieć w nagrodę duuużą kasę za udawanie pracy???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7 2
  GochaK(2015-09-19)
 • Szkoda, że do tak dobrych zarządzających nie mieli szczęścia niepełnosprawni pracownicy Spółdzielni Postęp. Ich Prezes za przyzwoleniem Rady Nadzorczej w ciągu dwóch lat celowo i świadomie doprowadził do niewyobrażalnego zadłużenia, że nawet Sąd uznał, że nie może ogłosić upadłości a niepełnosprawni pracownicy z wielomiesięcznymi zaległościami w wypłatach wynagrodzeń wylądowali na bruku. Najdziwniejsze jest to, że kompletnie nikt nie interesuje się tym do jakich przekrętów ekonomiczne tam odchodziło. Czy w naszym kraju jest jakaś instytucja, która byłaby wstanie do rozliczenia winnych oraz pomogła wyrzuconym na bruk niepełnosprawnym w odzyskaniu ich ciężko zapracowanych wynagrodzeń? Zarządzający Elsinu ponad wszystko stawia troskę o niepełnosprawnych pracowników a w byłym Postępie liczyła się tylko "kasa Misiu kasa".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7 0
  Petsop(2015-09-19)
 • Chyba trzeba podziękować też dla Palikota, bo jego wizyta w Elsinie miała być pomocna w problemach. Może i gdyby Postęp zaprosił tego pana to wyniki byłyby inne. Chociaż ze względu na przebojowość Palikota.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 2
  (2015-09-20)
 • Ciekawe. Dobra wróżka czy coś konkretnego?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 1
  (2015-09-20)
 • Kiedyś gdzieś czytałam, że pan Waranków mówił, że już nie są Spółdzielnią czekają na nowy KRS, a tu teraz znowu Spółdzielnia. To ta likwidacja była czy jej nie było, co niektórzy przypisują panu Wilkowi likwidatora Elsinu. to jak to w końcu jest, pomawianie człowieka?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 1
  (2015-09-20)
 • Ta likwidacja była też formą przekształcenia Spółdzielni i pozbycia się części zobowiązań i emerytów. To był pomysł Wilka, który kontynuował jego Główny Księgowy a teraz Prezes Waranków. Dzięki temu Spółdzielnia nie upadła a nawet dostaje nagrody. Pierwszego Lodołamacza dla Spółdzielni uzyskał pan Wilk w 2009 roku. I po co było oczerniać człowieka przez 2 lata, wstyd. Mirek dawniej z Elsinu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 2
  (2015-09-20)
 • A o którego prezesa chodzi?Bo to poprzedni narobił długów, oczywiście za przyzwoleniem Rady Nadzorczej;sam wybrał się na luksusową emeryturkę a ludzi, którzy pracowali na ten zakład miał głęboko w du. .. .. Zwalniał pracowników fizycznych, bo dla niego liczyła się tylko elita postępowa(czyt. umysłowi). Nie bronię jego następcy, każdy ma coś za uszami;ale z pustego to i Salomon nie naleje. A Elsinowi serdecznie gratuluję.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 1
  (2015-09-20)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i oryginalne części Seat
Citroen HADM Gramatowski już otwarty!
Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.
Serwis i oryginalne części Audi